יושבים כל היום? אוצרות להפחתת כאבים: ספר חדש להתמודדות עם כאבים והגדלת...

יושבים כל היום? אוצרות להפחתת כאבים: ספר חדש להתמודדות עם כאבים והגדלת פרודוקטיביות

בספרה החדש של אורנה בת דוד היא מטפלת בבריאותם של אנשים היושבים כל היום – אם בשל עבודתם או מסיבות אחרות – ובדרך טיפול פשוטה, גם מעלה את הפרודוקטיביות של העובדים

שיתוף
מטפלת ומדריכה אנשים לבריאות ואיכות חיים מזה 22 שנים המתמחה באופן ייחודי במתן בפתרונות לאנשים שיושבים שעות רבות ביממה

אורנה בת דוד, מטפלת ומדריכה אנשים לבריאות ואיכות חיים, בפרט ליושבים שעות ארוכות; צילום: סטייל גורו

"מניסיוני, מניעת נזקים בעבודה ופתרון בעיות הנובעות מישיבה ממושכת ניתנים לביצוע בקלות, בפשטות ובמהירות, בעזרת התנועות והזמנים הנכונים  והכי חשוב: גם בלי צורך לקום מהמקום", אומרת אורנה בת דוד, מטפלת ומדריכה אנשים לבריאות ואיכות חיים מזה 22 שנים  המתמחה באופן ייחודי במתן בפתרונות לאנשים שיושבים שעות רבות ביממה.

שיטתה של בת דוד מתבססת על עבודה דרך רקמות המעטפת – הפאסיה.

בת דוד היא מטפלת ומורה לאינטגרציה מבנית -רולפינג ולמודעות מבנית – תנועה ממוקדת רקמות, מייסודה של ד"ר איידה רולף, דוקטורית לביוכימיה (PHD). לאחרונה אף הוציאה לאור אפליקציה לתנועה אינטראקטיבית: 'ישיבה דינמית לחיים בלי כאבים'.

"מגיעים אלי יותר ויותר מטופלים כתוצאה מישיבה עם תלונות על כאבי צוואר, גב, עיניים, ראש ורגליים. ולא מדובר רק בעובדים מבוגרים אלא גם צעירים, שעובדים בין שבע ל-12 שעות ביום בישיבה מול המחשב.

"אני חסידה גדולה של פתרונות קטנים, מדוייקים ואפקטיביים הניתנים לביצוע בכל מקום ובכל זמן", מדגישה בת דוד, שבקרוב עומד להתפרסם ספר פרי עטה: 'יושבים לבריאות בעידן הדיגיטלי – סוד התנועה הקטנה שמשנה חיים' הספר הזה צפוי לחולל שינוי בריאותי ממשי.

מהי מטרת השיטה שלך?

ליצור שינוי! כשטים קוק, מנכ"ל אפל העולמית אמר: ש'ישיבה היא הסרטן של המאה העשרים ואחת' הסכמתי, גם כי אורנה בת דוד - לוגויש מחקרים רבים שתומכים בכך.

"העובדים בארגונים יושבים שעות ארוכות מול מסכי המחשב, הטאבלטים, והטלפונים; במהלך שעות העבודה, בשעות הפנאי עם המשפחה או חברים, בנסיעה או בטיסה. התוצאה היא כאבים, מחלות ונזקים שמצטברים וגורמים לפגיעה בבריאות העובד וביעילות תפקודו.

"במחקרים שנעשו בעולם נמצא, כי ארגונים מפסידים סכומי כסף גדולים מאוד כתוצאה מתופעה הנקראת  presentism(נוכחיות). מתברר שבריאות לקויה ואובדן ריכוז של עובדים עולים לחברה פי 2.6 יותר מאשר הפסדים בגין היעדרות מהעבודה.

"מדובר בהפסד לחברות המסתכם בכ-11 אלף שקלים בממוצע שנתי לעובד. הסיבה לכך היא שגוף האדם מיועד להיות בתנועה מתמדת".

 השיטה שלך מצליחה לשפר את המצב?

"השיטה מייצרת הזדמנות לשינוי, והמשתמשים בה מודים על השיפור. מניסיוני, קל לפתור ולמנוע את הנזקים האלה לעובדים בישיבה, בעזרת הכלים הנכונים.

"לכן יצרתי את האפליקציה 'ישיבה דינמית לחיים בלי כאבים', וכעת אני מוציאה לאור את ספר האוצרות של הישיבה דינמית – כדי ליצור שינוי בריאותי לכולנו".

מה מייחד את הספר לעומת ספרים אחרים בנושאי תזונה ובריאות?

הספר מספק פתרונות אשר קל ליישמם. הוא כתוב בצורה מודולרית, כל פרק בספר מורכב מחלקים, באופן שמאפשר לקורא להתמקד במה שמעניין אותו או כואב לו ועדיין לשמור על רצף הקריאה.

"הרעיון הוא לאפשר לקורא להתנסות בפתרונות האפקטיביים על גופו ולגלות איך תנועה קטנה יוצרת שינוי ענק".

איך בנוי הספר ומהם האוצרות?

"הספר מורכב משני חלקים:

"אוצר ההבנה – מבט על: מה קורה בגופנו כתוצאה מסגנון החיים מרובה הישיבה והלחץ (סטרס) שבו כולנו חיים.

"תיאור בהרחבה של הפגיעה ברקמות המשפיעות על בריאותנו, הסיבות לכאבים, מחלות וקשיי ריכוז, כתוצאה מכאבים ולחץ.

"בספר שזורים סיפורים והסברים בשפה מובנת וקולחת. הידע מבוסס מדעית, כולל תיאור תהליכים והצצה לאנטומיה כך שהקורא מבין למה כדאי להשתמש בחלקו השני:

"אוצר הפתרונות והתקווה:  כולל סיפורים ועדויות של אנשים שכבר נעזרים בהצלחה בפתרונות המוצעים ועל השיפור בבריאותם ואיכות  חייהם".

בת דוד מסבירה, כי בכל פרק יש הסברים לסיבות לכאב ופתרונות פרקטיים לשחרור  הגב, הצוואר, הכתפיים, הידיים, הרגליים, העיניים, הראש – ומניעת כאבים בעתיד.

 איך עלה הרעיון לכתוב את הספר?

"מתוך צורך של לקוחות. הידע הזה הוא המתנה שלי. החלום שלי הוא לשתף אותו ולעזור לכמה שיותר אנשים; משום שלמרות שרבים מתייאשים, אני פה כדי לומר שבפירוש יש מה לעשות. אלו הן בעיות שיש להן פתרונות".

עדויות ממקור ראשון – קוראים ומשתמשים מספרים:

  • מנהלת בחברת הייטק כתבה על האפליקציה שפיתחה בת דוד: "…עכשיו אני עובדת בלי כאבים ובמיקוד משופר, ומפיקה הרבה יותר בעבודה ובחיים".
  • גיל פרץ מרצה ומנטור בינלאומי אמר על הספר: "הספר הזה חייב להיות בכל בית".

חברות וארגונים מוזמנים לתמוך בפרויקט הוצאת הספר עם השקת קמפיין המימון
בהתאם לצרכי החברה.
לדוגמה:

  • תמיכה בסכום של 4,500 ₪ (+מע"מ ) – תקנה לחברה 50 ספרים בעלות טרום השקה  וסדנה של שעה וחצי לישיבה דינמית, עבור עד 50 מעובדי ו\או מנהלי החברה בשווי של 6,500 שקלים.  מדובר בחסכון לחברה בסכום של 2000 שקלים.
  • תמיכה בסכום של 7,500 ₪ (+מע"מ) תקנה לחברה שתי סדנאות  ו-75 ספרים בשווי 11,500 שקלים – חיסכון  של 4000 שקלים..

ניתן ליצור קשר בטלפון 052-2568895
או בדואר אלקטרוני: orna@nomorepain.co.il

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

תגובה 1

  1. אורנה יקרה כל הכבוד! המון בהצלחה בספר החדש, אין ספק שיביא פתרונות לצורך מהותי וחשוב ביותר.

השאר תגובה