שיתוף

הוצאת פרויקטים ו\או משימות למיקור חוץ, באופן שהמשימות או הפרויקטים יתבצעו על ידי פרילנסרים הופכת יותר ויותר פופולרית, אף שזו שיטה שדורשת מהארגון היערכות מתאימה.

אחד היתרונות הבולטים של עבודה מול פרילנסרים היא מאגר טלנטים שניתן להגדילו במהירות, בלי להדרש להליך ארוך ומייגע של גיוס, קליטה, הכשרה והתחייבות לקידום.

ניתן להעסיק פרילנסרים מכל מקום בעולם, וניתן להיעזר באתרים יעודיים לשכירת פרילנסרים, בהם יש המלצות וחוות דעת על הפרילנסרים.

גם במקרה של אכזבה מהפרילנסר ששכרתם, כמו לדוגמה במקרה ששכרתם פרילנס לעבודה ספציפית, ומתברר שסוג המיומנות שלו אינו תואם בצורה מדויקת את מה שאתם צריכים, או שהוא לא מיומן דיו, תמיד ניתן להפסיק לעבוד איתו, בלי להדרש ליעוץ בדיני עבודה לגבי איך ניתן לפטר אותו, מתי, ובאילו תנאים.

יתרה מזאת, לא כל פרויקט ולא כל משימה דורשים עובד במשרה מלאה. בפרויקטים רבים יש צורך במשימות חד פעמיות, שיש להן לוחות זמנים שונים על פני השנה.

בנוסף, לעיתים מדובר בפרויקטים שדורשים סוגי מיומנות שהם שונים לחלוטין מסוגי המיומנויות שהארגון זקוק להם בדרך כלל בעבודה השוטפת.

כך שבמשימות חד פעמיות שכאלה, אין היגיון בגיוס עובד במשרה מלאה או אף חלקית כדי לבצע אותן.

במילים אחרות, יתכן שלעובד במשרה מלאה או חלקית יש כישורים ספציפיים הנדרשים לפרויקט מסויים, אבל אין לו כישורים לבצע סוגים אחרים של פרויקטים או משימות שהארגון זקוק להם. בפרויקטים מסוג זה אין טעם לגייס עובד במשרה מלאה או חלקית.

במקרים כאלה הארגון זקוק לטלנט לצורך עבודה או משימה חד פעמית, ולכן, שכירת פרילנסר היא הפתרון היעיל והמועיל ביותר.

זאת ועוד, גם ארגונים שזקוקים לסוג מסוים של פרויקטים בהם נדרשים טלנטים בעלי מיומנות מאוד ספציפית שהינה קשה להשגה, ואין להם תקציב להקצאת משכורת למשרה מלאה או חלקית, הכוללת את כל ההטבות והתנאים הסוציאליים לצורך גיוס טלנט מסוג זה, יכולים להיעזר בפרילנסרים כדי למלא תפקידים אלה.

בעבר ארגונים נרתעו מלשכור פרילנסרים משום שראו בהם עובדים זמניים, שהם חסרי נאמנות ארוכת טווח לארגון.

אלא שכיום, בתקופה בה לרוב העובדים אין תחושה של נאמנות ארוכת טווח לארגון, ועובדים עוברים ממקום עבודה אחד לאחר אחת לשנתיים עד מקסימום ארבע שנים, היתרון של נאמנות ממילא יורד מהפרק.

בסיכומו של דבר, הצורך בבעלי מיומנויות ספציפיים לפרויקטים ספציפיים, בצד היעדר נאמנות מצד העובדים השכירים, מחסור בתקציבים הנדרשים לצורך עלויות שכר, ומחסור בטלנטים ובעלי מיומנויות, יצר שינוי בהלך הרוח כלפי פרילנסרים.

כתוצאה מכך, יותר ויותר חברות בעולם מכירות ביתרונות של שכירת פרילנסרים ואף פונות למסלול זה במקום עובדים שכירים.

יתרון נוסף של הוצאת משימות ופרויקטים למיקור חוץ על ידי פרילנסרים הוא בנושא התקציב. בנושא זה ניתן להגיע למצב בו שני הצדדים יהיו מרוצים.

כלומר, הארגון יכול לשלם לפרילנסר סכום שמאפשר לפרילנסר להתפרנס בכבוד, כולל תוספת ה-35% של עלויות השכר, ועדיין לחסוך סכומים נכבדים.

מדובר בחסכון של עלויות נלוות רבות בנושא הטבות (שאינן כלולות בעלויות השכר הנובעות לזכויות קוגנטיות של שכירים), לרבות הוצאות עבור ימי גיבוש, מתנות לחגים, נושאי רווחה שונים ועוד.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה