שיתוף

מחויבות הארגון לרווחה ולבטיחות הכללית של העובדים התורמת לשביעות הרצון ולנאמנות של העובדים, צריכה להיות חלק מאסטרטגיה כוללת להצבת הארגון על מסלול של צמיחה.

אחד הביטויים למחויבות זו היא הענקת ביטוח נסיעות וכיסוי רפואי לעובדים בעת שהם טסים לחופשה בחו"ל. ביטוח כזה מהווה היבט מכריע בחבילת הטבות מקיפה לעובדים.

כאמור, חשיבותו של ביטוח זה אינה מתמצה בהטבות בלבד. ביטוח נסיעות לחו"ל בעת שהעובד נמצא בחופשה בחו"ל משקף את המחויבות של הארגון לרווחה, לבטיחות ולשביעות רצונם של העובדים שלו.

במילים אחרות, כיסוי עובדים בביטוח נסיעות לחו"ל הכולל ביטוח רפואי בעת שהם נוסעים לחו"ל לחופשה היא השקעה שתורמת לעובדים ולארגון כאחד.

יתרה מכך, הענקת הטבות חיוניות אלו מאפשרת לארגון להגן על העובדים שלו ובעת ובעונה אחת לחזק את המוניטין שלהן כמעסיקים אחראיים בסביבה עסקית גלובלית ותחרותית.

להלן 6 סיבות לחשיבות שיש למדיניות של תשלום – ביטוח הנסיעות וביטוח רפואי של העובדים בזמן שהם נוסעים לחו"ל לחופשה – על ידי הארגון:

1 רווחת העובדים ובטיחותם:

ביטוח נסיעות משמש כרשת ביטחון לעובדים המתמודדים עם מצבים בלתי צפויים כגון תאונות, מחלות או שיבושים הקשורים לנסיעות.

במקרה חירום רפואי, כיסוי מקיף מבטיח שהעובדים יקבלו את הטיפול הדרוש ללא נטל כלכלי.

הידיעה שהעובדים מכוסים בביטוח נסיעות וביטוח רפואי לחו"ל מספקת לעובדים שקט נפשי במהלך החופשות שלהם.

הבטחה פסיכולוגית זו תורמת לתרבות ארגונית חיובית, מטפחת תחושת נאמנות והערכה.

2 הפחתת סיכונים עבור החברה:

עובדים הם נכסים יקרי ערך של החברה. הענקת ביטוח נסיעות מאפשרת לארגון להפחית את הסיכונים הפיננסיים הקשורים לאירועים בלתי צפויים שעלולים להשפיע על בריאותו של העובד או על יכולתו לנסוע.

בהתאם ליעד, מדינות מסוימות עשויות לכלול דרישות ספציפיות למבקרים לקבל כיסוי ביטוחי רפואי. הקפדה על עמידה בתקנות מסוג זה מגנה גם על העובד וגם על החברה מפני סיבוכים משפטיים.

3 שיפור שביעות רצון ונאמנות עובדים:

הצעת ביטוח נסיעות וביטוח רפואי לחו"ל מוכיחה שהחברה מעריכה את רווחתם של עובדיה, ומרחיבה את הטיפול בהם מעבר למקום העבודה.

גישה ממוקדת עובד זו תורמת לשביעות רצון גבוהה יותר בעבודה ומחזקת את יחסי עובד מעסיק.

בשוק עבודה תחרותי, הטבות אטרקטיביות, לרבות ביטוח נסיעות מקיף, יכולות לבדל את החברה כמעסיק מועדף. זה הופך לגורם משכנע עבור מועמדים פוטנציאליים השוקלים הזדמנויות עבודה.

4 סיוע ותיאום חירום:

פוליסות ביטוח נסיעות רבות כוללות שירותי סיוע חירום. זה יכול לנוע בין ייעוץ רפואי בטלפון לתיאום פינוי רפואי חירום. גישה לשירותים אלו מבטיחה שהעובדים יקבלו טיפול בזמן והולם, במיוחד במקומות לא מוכרים.

במקרה של שיבושים בנסיעות, אובדן מסמכים או אתגרים בלתי צפויים אחרים, ביטוח נסיעות מספק לרוב סיוע בסידורים לוגיסטיים. זה ממזער את ההשפעה של אירועים בלתי צפויים על החוויה הכוללת של העובד.

5 אחריות חברתית תאגידית:

חברות שמעדיפות את רווחת העובדים שלהן, גם כשהם בחופשה, מפגינות מחויבות לשיטות עסקיות אתיות. הדבר מתיישב עם עקרונות האחריות החברתית התאגידית ותורם לתדמית ציבורית חיובית.

השקעה בבריאות ובבטיחות העובדים בחו"ל אינה רק חובה חוקית או אתית. זוהי השקעה ביחסי עובדים ארוכי טווח וברי קיימא. זה יכול להוביל לשיעורי שימור גבוהים יותר ולתרבות ארגונית חיובית.

6 ניידות גלובלית והמשכיות עסקית:

בחברות בעלות פעילות גלובלית, העובדים צריכים לעתים קרובות לנסוע לחו"ל. מתן ביטוח נסיעות וביטוח רפואי מקיף תומך בניידות כוח העבודה, ומבטיח שהעובדים יוכלו למלא את תפקידיהם ביעילות ללא קשר למיקום הגיאוגרפי.

נוכח אירועים בלתי צפויים כגון מצבי חירום בריאותיים או שיבושים בנסיעות, ביטוח מסוג זה ממזער שיבושים פוטנציאליים לפעילות העסקית. זה מאפשר לעובדים להתמודד עם אתגרים בסיוע התמיכה הדרושה, תוך שמירה על המשכיות עסקית.

 

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה