שיתוף

קידום ביצועים גבוהים בקרב עובדים ומנהלים הוא חיוני להצלחתו הכוללת של ארגון.

מנהלי משאבי אנוש ממלאים תפקיד מרכזי ביצירת סביבה המטפחת פרודוקטיביות, מחוברות עובדים לארגון ושיפור מתמיד.

כדי לשפר את ביצועי העובדים והמנהלים ולמקסם אותם, יש ליישם אסטרטגיות שתורמות ליצירת תרבות ארגונית של ביצועים גבוהים, שבה עובדים ומנהלים בעלי מוטיבציה, המחוברים לארגון, שואפים ללא הרף למצוינות.

להלן 6 דרכים שבהן מנהלי משאבי אנוש יכולים לתרום לקידום ביצועים גבוהים בקרב מנהלים ועובדים:

1 מסרים ברורים וציפיות מוגדרות היטב:

יש להגדיר בצורה ברורה ובהירה את המשימות המוטלות על העובדים כחלק מהתפקידים שלהם, את תחומי האחריות ואת הציפיות מכל עובד ומנהל.

כאשר אין הגדרה ברורה של הציפיות, זה עלול להוביל לבלבול ולהפריע לביצועים.

כדי לוודא שהמסרים והציפיות הם ברורים, יש להקים מנגנוני משוב. כלומר להקים ערוצי משוב קבועים, רשמיים ובלתי רשמיים. יש לעודד תקשורת פתוחה כדי לספק משוב בונה לגבי ביצועים ולהכיר בהישגים.

2 אפשרויות הכשרה ופיתוח מקצועי:

אחד העקרונות החשובים של שיפור ביצועים הוא שיפור מיומנויות. יש לזהות מהם בדיוק פערי המיומנויות בארגון ולספק תוכניות הכשרה לשיפור כישורי העובדים והמנהלים. זה לא רק משפר את הביצועים האישיים אלא גם תורם לכשירות הכוללת של הצוות.

במסגרת זו יש לשים דגש על הסיוע לעובדים ולמנהלים בפיתוח הקריירה שלהם. יש לתמוך בעובדים ובמנהלים בהיבט של צמיחת הקריירה שלהם על ידי הצעת תוכניות חונכות, מסלולי קריירה והזדמנויות לקידום בתוך הארגון.

3 הכרה בהישגים ושכר עידוד:

חשוב מאוד להכיר בביצועים גבוהים של העובדים והמנהלים. לשם כך יש ליישם תוכנית סדורה לאיתור עובדים ומנהלים בעלי ביצועים גבוהים כדי להכיר בביצועים שלהם ולתגמל אותם עבור ביצועים יוצאי דופן.

הכרה בביצועים יוצאי דופן יכולה להיות בצורה של פרסים, שבחים ציבוריים או תמריצים אחרים.

לשם כך יש להגדיר היטב מראש את סוגי התמריצים. יש לתכנן ולהטמיע מבני תמריצים מבוססי ביצועים כדי להניע עובדים ומנהלים לעלות על הציפיות.

4 איזון בין עבודה לבין רווחה ובין עבודה לחיים אישיים:

יש להציב בעדיפות גבוהה קיום הסדרי עבודה גמישים. יש לקדם איזון בריא בין עבודה לחיים אישיים על ידי הצעת סידורי עבודה גמישים, כגון אפשרויות עבודה מרחוק או שעות עבודה גמישות.

היבט נוסף של דאגה לרווחת העובדים והמנהלים הוא תוכניות בריאות. יש ליישם יוזמות בריאות לתמיכה ברווחה הפיזית והנפשית של עובדים ומנהלים. סביר להניח שכוח עבודה בריא יהיה פרודוקטיבי יותר ומחובר יותר לארגון.

5 מערכות ניהול ביצועים:

חשוב מאוד להגדיר יעדים. יש לקבוע יעדי ביצוע ברורים וברי השגה המתואמים עם יעדי הארגון. יש לסקור את היעדים ולהתאים אותם באופן קבוע כדי להבטיח שהם ישארו רלוונטיים.

כחלק מהגדרת היעדים יש לבצע הערכות ביצועים. יש לבצע הערכות ביצועים הוגנות ובונות. יש להשתמש בהערכות ביצועים כהזדמנות לדון בנקודות החוזק של העובדים, בתחומים שיש לשפר  ובתוכניות פיתוח מקצועי.

6 לייצר תנאים למידה גבוהה של מחוברות עובדים:

יש לטפח סביבת עבודה חיובית ושיתופית באמצעות פעילויות ויוזמות לבניית צוות וגיבושו. עובדים המחוברים יותר לארגון גם נוטים יותר לתרום לתוצאות בעלות ביצועים גבוהים.

במקביל יש לבצע סקרי עובדים. יש לאסוף משוב באמצעות סקרים קבועים כדי להעריך את שביעות רצון העובדים ולזהות תחומים לשיפור. יש לפעול לפי המשוב כדי לשפר את סביבת העבודה באופן קבוע.

כנס פיתוח ארגוני 2024

כנס AI למשאבי אנוש 2024

אין תגובות

השאר תגובה