3 סיבות לכך שחשוב לספק משוב למועמדים שנדחו

3 סיבות לכך שחשוב לספק משוב למועמדים שנדחו

מועמדים שלא התקבלו לתפקיד עשויים לצאת פגועים ובתחושה לא נעימה מול המגייס

שיתוף
מודל סקירת ביצועים

מודל סקירת ביצועים

נסו לחשוב על הפעמים בהם אתם התראיינתם לעבודה בפעמים הראשונות שלכם, כמה מורט עצבים היה התהליך. אין זה משנה אם אתה צעיר או מבוגר, דחייה תמיד מכאיבה במידה מסוימת.

עבור מועמדים שהגיעו לפחות לשלב הראשון של תהליך הגיוס, חשוב וראוי לספק משוב אותנטי. למרות שכמגייס, אחד הדברים הקשים ביותר הוא לבצע שיחת דחייה עם מועמד, כאשר מספקים למועמד משוב אותנטי והוא מבין את הסיבות בגינן לא התקבל לתפקיד, עוצמת הפגיעה היא חד משמעית מופחתת.

ייתכן והמועמד נדחה בשל סיבות שאינן קשורות אליו אפילו, כגון שהחברה החליטה לסגור את התפקיד בסופו של דבר, שהוחלט לשלב מישהו מתוך החברה לתפקיד, או שנמצא מועמד עם שנות ניסיון וותק שגוברים על אלו שלו. כשהמועמד ילמד על הסיבות הללו, הוא יבין שאין קשר לאיכותו כעובד, ולכן כמובן יפגע פחות, אם בכלל.

להלן 3 סיבות שכך שצריך לספק משוב למועמדים שנדחו:

סגירה

מועמד צריך משוב בונה כדי שהתהליך לא יישאר פתוח אצלו בתודעה, ויהיה לו קל יותר לנוע קדימה, ולהמשיך הלאה. לא משנה כמה ברור לך כמגייס, שהתהליך עם המועמד הספציפי הסתיים ברגע שהוא קיבל את הודעת הדחייה, המועמד עצמו נשאר "בחושך" ועלול להסיק מסקנות שונות משלך לגבי דחייתו. בדיוק כמו להיות "צללים" על ידי שותף, מועמדים רבים יתקשו להמשיך בחיפוש העבודה שלהם כשהם עדיין ממתינים לחדשות או לתקווה שבכל זאת תשנו את דעתכם ותגייסו אותם, לכן זה הכרחי לקיים שיחת משוב בונה עם המועמד שנדחה, להסביר לו מדוע הוא לא התקבל לתפקיד ולעדכן אותו באם נמצא מועמד מתאים, כדי שידע שהתהליך נסגר בוודאות ויוכל להמשיך הלאה.

שמירה על מותג המעסיק

מועמדים משתפים עם חבריהם וכן ברשתות החברתיות, על חווית המועמד שלהם. הנטייה בעיקר לשתף, כאשר החוויה אינה טובה. מועמד שנדחה בזלזול ובהינף יד, יזכה לחוויית מועמד שלילית ומתסכלת. הוא ירגיש שאין זה פייר שהמגייס לא השקיע זמן כדי לשוחח איתו להסביר לו את סיבת הדחייה, לעומת הזמן והמשאבים שהמועמד הקדיש כדי להגיע להתראיין לתפקיד ואולי אף להיבחן עבורו. כדי ליצור חוויית מועמד טובה ומספקת ולשמור על מותג המעסיק שלך, חשוב לקיים שיחת משוב בונה וסוגרת עם המועמד ולספק לו את כל הסיבות לכך שלא התקבל.

שמירה על קשר עם המועמד

הסיבה השלישית לחשיבות המשוב הבונה עבור מועמד שלא התקבל לתפקיד היא, שיתכן והמועמד יתאים לכם מאוד לתפקיד אחר בהמשך. אם תסיימו את התהליך בצורה נעימה ומפרגנת, המועמד יזכור אתכם לטובה ותוכלו להציע לו תפקידים נוספים בהמשך. חשוב שתודו לו על הזמן וההשקעה שהקדיש להתראיין אצלכם ותעדכנו אותו בסיבה לכך שלא התקבל לתפקיד. יתכן ובחרתם מישהו מתאים יותר, ותשמחו להציע לו תפקידים אחרים בהמשך שבהם יש לו יותר ניסיון וידע. על מנת לשמור על קשר טוב עם המועמד, חשוב לספק לו את המשוב הבונה.

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה