שיתוף

לעיתים נראה כאילו האפשרות לעבוד מהבית או ממשרד מרוחק היא מעין הטבה שנועדה ללכת לקראת עובדים מוכשרים שהארגון לא רוצה להפסיד אותם. אלא שבפועל, עבודה מרחוק פועלת גם לטובת הארגון. הארגון חוסך בכך עלויות הכרוכות בהעסקת עובדים במשרד, כמו למשל הוצאות נסיעה, הוצאות מיקום כלומר שטח המוקצה לכל עובד, עלויות תקשורת ועוד.

מחקר שנערך בקרב ארגונים במדינות רבות בעולם גילה, כי עבודה מרחוק חוסכת לארגון בשנה, סכום ממוצע של כ-11 אלף דולר לעובד. תוכנות דוגמת Hangout, שיחות ועידה בווידאו, שיתוף באמצעות ענן, וטכנולוגיות נוספות שמאפשרות ליצור תקשורת סבירה עם העובדים מרחוק, מאפשרות לעובדים מרחוק לייצר עבודה איכותית ועדיין ליהנות מהנוחות של עבודה מהבית. יתרה מכך, לעיתים העובדים מהבית הם אף פרודוקטיביים יותר.

חסרונות העבודה מהבית

ועם זאת יש לעבודה מרחוק גם כמה חסרונות. לדוגמה, עובדים רבים מעדיפים את העבודה מהבית, אבל על פני זמן פגה ההתלהבות ויחד איתה חלה ירידה במוטיבציה. במקרים אלה, דדליינים לא תמיד מספיקים כדי ליצור את המוטיבציה הנדרשת. מצד שני, עובדים שעובדים מהבית ממשיכים לדווח כי הם מאושרים יותר בתפקידם מהעובדים שעובדים במשרדי הארגון.

חברת Leadership IQ האמריקאית ערכה בשנת 2016 בקרב עובדים בארה"ב סקר מקוון שאסף נתונים לגבי היחס של העובדים למקום העבודה בהתבסס על מיקומו של העובד. הסקר בדק עובדים במשרדים, עובדים מהבית ועובדים ניידים, שעברו ממשרד אחד לאחר.

כמעט מחצית מהעובדים מהבית מאושרים

מהסקר עולה, כי כ-38% מהעובדים הניידים דיווחו כי הם אוהבים את עבודתם, כ-24% מהעובדים במשרדי החברה דיווחו כי הם אוהבים את עבודתם, וכ-45% מהעובדים מהבית דיווחו כי הם אוהבים את עבודתם.

בנוסף גילה הסקר כי העובדים מהבית נוטים לגלות הרבה יותר שאפתנות. הם משקיעים יותר מאמצים, מפעילים יותר שיקול דעת ועצמאות בעבודה, ושואפים להצטיין בתפקידם.

בד בבד עולה מהסקר, כי עובדים מהבית חייבים להיות אנשים בעלי מוטיבציה עצמאית הרבה יותר מאשר עובדים שעובדים ממשרדי הארגון. בשורה התחתונה, בעת גיוס של עובדים שמיועדים לעבוד מהבית, כדאי לבדוק את מידת התאמתם במישור היכולת שלהם להיות בעלי מוטיבציה עצמית, בעלי משמעת עצמית, בעלי שאפתנות להצטיין בלי קשר למיקומם וליכולתם לעבוד בצורה עצמאית.

אמנם, העובדים שעובדים מהבית הם בדרך כלל מאושרים ופרודוקטיביים יותר, אבל הם צריכים להיות בעלי תכונות מתאימות שיאפשרו להם לעבוד מהבית לאורך זמן.

אין תגובות

השאר תגובה