שיתוף

בימים אלה, כאשר ארגונים רבים נאלצים להתמודד עם מחסור בעובדים, בין אם הוציאו את העובדים או חלקם לחופשות ללא תשלום (חל"ת) או נאלצו לפטר חלק מהעובדים, יש צורך לייעל את שיטות העבודה ולהפוך אותן למהודקות הרבה יותר.

ברוב הארגונים קיימים כל הנתונים הדרושים לגבי העובדים. מה שחסר הוא ניתוח נכון של נתונים גולמיים.

או במילים אחרות, הפקת תובנות משמעותיות מהנתונים. תובנות כאלה יניבו ביצועים טובים יותר.

לשכם צריכים מנהלי משאבי האנוש להיות מסוגלים לעבד את הנתונים הנוגעים לכל עובד, לנתח את הנתונים ולהסיק מהם מסקנות.

המשימה של שימור עובדים, לדוגמה, דורשת בדרך כלל להבין מהם הגורמים המשפיעים על נושא הנטישה ואיך ניתן לשמר עובדים לאורך זמן.

אבל יש שכבה נוספת של ניתוח הנתונים: מנהלי משאבי אנוש שיוכלו לקחת את ניתוח הנתונים צעד אחד קדימה, יוכלו, בעזרת הטכנולוגיה המתאימה, להסיק מסקנות לגבי הדרך להשיג את מיטוב הביצועים והגברתם.

כלומר, הם יוכלו להסיק מה העובדים יכולים לשנות כדי להגיע להישגים גבוהים יותר ואילו פעולות יניבו תוצאות טובות יותר.

על ידי כך יכולים מנהלי משאבי האנוש להשיג לא רק תוצאות טובות יותר בנושא שימור העובדים אלא אף לסייע לתוצאות העסקיות של הארגון.

נושא נוסף שניתן לשדרגו על ידי ניתוח מעמיק של הנתונים הגלומים ולהסיק לגביו תובנות הוא מחוברות העובדים.

מחוברות העובדים היא הבסיס החיוני ליצירת סביבת עבודה פרודוקטיבית המשיגה ביצועים גבוהים.

אבל כדי להשיג את מחוברות העובדים, יש להפסיק לראות בה מטרה בפני עצמה ולהבין את ערכה כאחד הגורמים בתוך כלל מרכיבי האסטרטגיה. על ידי כך ניתן יהיה להפוך את מחוברות העובדים לכלי להגברת ביצועי הארגון.

זאת ועוד, חשוב להשקיע בעובדים במגוון רחב של היבטים: החל מההיבט של רווחת העובדים שיש להציבה בסדר עדיפות גבוה, ועד קידום העובדים, תוך התבססות על יכולתם ליזום ולאמץ שיטות עבודה המובילות לשיפור ביצועים.

מסקר שערכה חברת המחקרים האמריקאית גאלופ עולה, כי אחד המאפיינים המשותפים לארגונים המפגינים את הביצועים הטובים בעולם, הוא מנהלי משאבי אנוש שיודעים לנהל את התרבות הארגונית, מקפידים ליישם אותה, ויודעים איך  להנחיל לעובדים את החזון של ההנהלה הבכירה בארגון.

החוקרים של גאלופ מסבירים, כי המשימה של מנהלי משאבי האנוש בנושא זה היא לזהות אילו גורמים יצליחו לטפח את התרבות הארגונית שאליה שואף הארגון.

ניתוח נתונים מעמיק מאפשר להסיק מהנתונים מהן ההצלחות שצריכות לנבוע כתוצאה מיישום התרבות הזאת, ואיך תרבות ארגונית כזאת תאפשר להשיג יעדים ותוצאות.

נושא נוסף שניתוח הנתונים והסקת מסקנות מהם יכול לשפר אותו במידה רבה, הוא הגברת הפרודוקטיביות של העובדים.

ניתוח הנתונים הגולמיים יאפשר למנהלי משאבי האנוש להסיק אילו אסטרטגיות בנושא העובדים, יכולות להניב את צמיחתו של הארגון, ובהתאם לכך לקבוע את סדר העדיפויות.

המטרה היא בסופו של דבר ליישר קו בין מטרות העובדים לשאיפותיהם ורצונותיהם של הלקוחות.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה