"אדריכלות זה לא ללכת אחרי טרנדים ואופנות"

נאורה גולדברג, כנס חשיפת מרצים: "אין לי שני בתים שהם אותו דבר. כפי שאין שני לקוחות שהם אותו דבר"

שיתוף

"באיזה ראש אתם רוצים את ההרצאה שלי היום. אתם רוצים בראש סגול עמוק? אבל אולי אתם רוצים כחול מזעזע, או בראש אדום לוהט. מאחר שלא החלטתם אני אעשה אותה בכל הצבעים". כך פתחה נאורה גולדברג את הרצאתה בכנס חשיפת מרצים של HRus, בנושא: אדריכלות בראש סגול עמוק – DEEP PURPLE.


להשתתפות ב – כנס חשיפת מרצים הבא שלנו – ללא עלות למנהלי/ות משאבי אנוש ורווחה – לחצו על הקישור!


"ההרצאה שלי תדבר על תשוקה שהיא בדרך כלל אדומה, על יצירה שהיא כחולה, ואדבר על יצירתיות שהיא סגולה. אני רוצה לקחת אתכם למסע לעולם הסגול שלי.

"מה זה סגול: דבר ראשון זה סגולה. דבר שני, סגול זה צירוף של אדום וכחול. מה זה אדום? אש. אהבה, תשוקה. אדבר על תשוקה ואנסה לתת לכם קצת איך אפשר לשמר את התשוקה גם בחיי הנישואים.

"אדבר על יצירה שהיא תוצאה של התשוקה. ועל יצירתיות. ברגע שאנחנו משקיעים ביצירה משמעות היא הופכת יצירתית. באדריכלות, בחיים ובריקוד.

"טנגו זה ריקוד שנולד בבתי הזונות של ארגנטינה, כשהגיעו הכובשים לקח הרבה שנים עד שהגיעו האשה והמשפחה. הם לא ידעו איזו בת זוג לבחור. [לכן] הלכו לבתי הזונות של ארגנטינה, והחלו לרקוד עם הנשים.

"הן הובילו אותן בהליכה. הם רצו לראות כמה הנשים מתמסרות להן. וראו עד כמה הנשים האלה נענות להם. ולפי כמה שהם נענות להם הם החליטו.

"אני נאורה ואני אדריכלית, יש לי 700 בתים שתכננתי. אני רוצה לקחת אתכם למסע לעולם האדריכלות שלי. אני רוצה שתשימו לב לכמה דברים. אין לי שני בתים [שהם] אותו דבר. כפי שאין שני לקוחות [שהם] אותו דבר. בכל בית [שאני מתכננת] יש או חריץ, או שפיץ, או שניהם. ובכל בית יש נגיעה של סגול שזו סגולה.

"הכול החל כשהייתי ילדה בכיתה ב'. המורה שאלה: מה אתם רוצים להיות כשתהיו גדולים. אני אמרתי או אדריכלית או מלכה. ובסופו של בר אמרתי מלכה. המורה חשבה שלא הבנתי את השאלה. אני התרגזתי שהיא לא הבינה את התשובה.

"כשגדלתי ראיתי שהגשמתי את כל החלומות שלי. במקום הראשון אני רוקדת טנגו ארגנטינאי. כל ארבעה ריקודים מחליפים בן זוג. התחלתי לתכנן ארמונות לאנשים לפי החלומות שלהם. אני גם עושה נשפים עם נושא. במסיבה הבאה הנשים יזמינו את הגברים.

"אני מזמינה את הקהל לעצום את העיניים ולחלום את חלום הילדות שלהם. תחשבו: האם הגשמתם או לא הגשמתם את החלום הזה. ואם לא, אז למה לא הגשמתם. האם הפחד, האם דעת הקהל, האם איזור הנוחות.

"בהרצאות שאני נותנת אני מעלה אנשים מהקהל והם מספרים על חלום הילדות שלהם ותמיד מאוד מרגש לשמוע על חלומות הילדות של אנשים.

"תשוקה: מה זה תשוקה. משהו שמתפוצץ בפנים. משהו שאנחנו נורא מתאווים אליו נורא רוצים אותו. תשוקה זקוקה לזר לבלתי נודע לאחר.

"אדריכלות זה לא ללכת אחרי טרנדים ואופנות. ומה שהורג את התשוקה זה היומיום השגרה. תשוקה בחיי הנישואים כדי שהיא תחיה צריך שאחד מבני הזוג יהיה בלתי מושג, או משתנה, או שהדוסים המציאו פטנט האשה אסורה על הגבר שבועיים בחודש. אם תשקיעו משמעות לרגשות במערכות היחסים שלכם, לתשוקה לא תהיה כל כך הרבה משמעות.

"מה זה בית? בית זה המקום שהכי כייף לנו להיות בו. מה זה המונח: הגעתי הביתה. הגעתי למנוחה ולנחלה. מגיעים אלי אנשים עם שרטוטים. ומגדירים את גודל החדרים. אני אומרת להם: אדריכל יודע הכול. אבל איזו אווירה אתם רוצים בבית.

"אנשים בדרך כלל לא יודעים בדיוק לענות לי. לסיכום ההרצאה שלי רציתי לתת לכם את הטיפ העיקרי של ההרצאה: תשחררו את התשוקה שבכם תנו לה לעוף ולחלום הילדות שלכם ותחושו תחושות של התעלות".

להזמנת ההרצאה המלאה וקבלת פרטים נוספים: 052-264-9926 | neoragol@gmail.com 

אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה