68% מהעובדים מחליפים מקום עבודה שלא מפתח אותם מקצועית

68% מהעובדים מחליפים מקום עבודה שלא מפתח אותם מקצועית

האם אתם מפתחים את העובדים שלכם? מחקר חדש מראה כי מקומות עבודה שלא מפתחים עובדים, מאבדים אותם

שיתוף
הכשרה מקצועית לעובדים

הכשרה מקצועית לעובדים

שניים מכל שלושה עובדים פורשים ממקום העבודה בשל חוסר בהזדמנויות למידה ופיתוח. כך ע"פ מחקר חדש של totaljobs.

המחקר שנערך בבריטניה, הראה כי 68% מהעובדים החליפו מקומות עבודה בשל היעדר הזדמנויות למידה ופיתוח.

עוד ע"פ המחקר, 9 מתוך 10 עובדים רוצים שהמעסיק שלהם יציע להם יותר קורסי הכשרה שיפתחו אצלם מיומנויות חדשות. 2 מתוך 3 עובדים מאמינים כי אימון מקצועי חשוב יותר כיום מאשר היה לפני שנתיים.

עם שיעורי האבטלה הנמוכים ביותר בבריטניה מאז 1975, המעסיקים מתמודדים יותר ויותר עם המשימה של שימור העובדים בחברה. עליהם למצוא דרכים חדשות ויצירתיות לשמירת הכישרון הקיים והמחקר מציע כי אחת הדרכים הטובות ביותר תהיה באמצעות תכניות הכשרה ופיתוח.

המחקר מראה כי כוח העבודה בבריטניה להוט ומחפש תכניות הכשרה ואימון לשדרוג המיומנויות הקיימות כדי לגשר על פער המיומנויות במדינה. 90% מהעובדים רוצים שהמעסיקים שלהם יהפכו את קורסי ההכשרה לזמינים יותר עבורם.

חשיבות ההכשרה

הרצון בהכשרה ופיתוח של העובדים נתמך ע"י המעסיקים. 80% מהמעסיקים שנסקרו הסכימו כי  חברות צריכות להציע לצוות העובדים שלהן הזדמנות לפיתוח מקצועי. כמו כן, 87% מהמעסיקים אמרו כי הם מעודדים את עובדיהם להשיג כישורים מקצועיים, תוך הדגשת L & D (למידה ופיתוח) בעדיפות גבוהה בקרב מעסיקים ועובדים כאחד. עם רוב העובדים בבריטניה שחשים כי המעסיקים שלהם אינם מספקים מספיק הזדמנויות L & D, כנראה יש עבודה שצריך לעשות סביב קידום יוזמות אלו כדי להניע את ההשתתפות.

חשוב לציין, כי ארבעה מכל חמישה (81%) מעסיקים מסכימים כי הצוות שלהם מתפקד טוב יותר לאחר אימון, מה שמדגיש את ההשפעה החיובית שיש לאימון המקצועי על העובדים והמעסיקים בהתאם. העובדים שזוכים לאימון מקצועי נהנים מרעננות ולמידת מיומנויות חדשות ומלבד ההשפעה החיובית על הקריירה של הפרט, הארגונים עצמם זוכים בתמורה לעובדים מרוצים, נאמנים ופרודוקטיביים יותר שמיומנויותיהם השתדרגו ויכולים כעת לעבוד טוב יותר למען הארגון.

אימונים כל כך חשובים בשוק העבודה, ש 41% מהנסקרים אמרו כי מצאו עבודה חדשה באמצעות האימון שרכשו. כמעט מחצית העובדים משלמים עבור ההכשרה המקצועית שלהם ואם הארגון יסבסד את הכשרת העובדים הוא יכול להרוויח את נאמנותם.

עוד נמצא במחקר כי יותר משני שלישים (67%) מהעובדים מאמינים שאימון חשוב יותר כיום מאשר היה עד לפני כשנתיים ושהוא ימשיך לשחק תפקיד חשוב ובעל יותר ויותר השפעה במקום העבודה במהלך השנים הקרובות.

המחקר מצא כי פער המיומנות הוא החריף ביותר ברמה של חטיבת הביניים והדרג הבינוני. 48% מהנסקרים מאמינים כי המעסיקים צריכים לשתף פעולה בצורה יעילה יותר עם בתי הספר המקומיים ולחנך תלמידים לנתיבי הקריירה הפוטנציאליים וחברות צריכות להציע מקומות עבודה עתידיים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה