שיתוף

משיכת טלנטים לארגון ושימורם נמנים בין הגורמים שטורדים רבות את מנהלי משאבי האנוש.

אלא שיש כמה טעויות ומכשולים שעלולים לגרום לטלנטים לעזוב את הארגון ואף להרתיע מועמדים מוכשרים ומבוקשים באמצע הליך הגיוס, כלומר, למנוע מהם להצטרף לארגון או להשאר בו.

תיקון כשלים אלה דורש גישה פרואקטיבית כדי להסתגל לציפיות המתפתחות של טלנטים מובילים ומבוקשים.

ארגונים שמאמצים שיטות עבודה מודרניות, מתמקדים בפיתוח עובדים, שומרים על תרבות ארגונית חיובית ומציעים תגמול תחרותי, נוטים יותר למשוך ולשמר את הטובים והמבריקים ביותר בתעשיות שלהם.

להלן 5 מכשולים שעלולים להבריח טלנטים מהארגון או מהליך הגיוס ו-5 פתרונות:

1 תהליכי גיוס מיושנים:

מכשול: תהליכי גיוס ארוכים, מורכבים או מיושנים יכולים להבריח מועמדים פוטנציאליים. לכישרונות מובילים יש לעתים קרובות הזדמנויות מרובות ויתכן שלא יהיו מוכנים להיות חלק מהליכי גיוס מסורבלים.

פתרון: לייעל את תהליך הגיוס. להפוך אותו לשקוף יותר ולהתמקד בתקשורת יעילה. יש לוודא כי הראיונות מובנים היטב וכי למועמדים יש הבנה ברורה למה לצפות בכל שלב.

2 סידורי עבודה לא גמישים:

מכשול: חברות שנוהגות בנוקשות לגבי שעות עבודה, מיקומי העובדים ועבודה מרחוק יכולות להיות פחות מושכות לטלנטים מובילים שמעדיפים גמישות ואיזון בין עבודה לחיים אישיים.

פתרון: להתאים את תנאי ההעסקה להעדפות העבודה המודרניות על ידי הצעת סידורי עבודה גמישים. לאמץ עבודה מרחוק או שעות גמישות במידת האפשר. זה יכול לעזור למשוך כישרונות מובילים שמעריכים אוטונומיה וסידורי עבודה המתאימים לצרכיהם.

3 היעדר הזדמנויות צמיחה:

מכשול: טלנטים מובילים הם בדרך כלל שאפתניים ומחפשים הזדמנויות לצמיחת קריירה ופיתוח מיומנויות. חברות שאינן מציעות מסלולים ברורים לקידום עלולות לאבד את המועמדים הללו.

פתרון: ליצור תוכנית פיתוח מקצועית חזקה הכוללת הערכות ביצועים קבועות, הזדמנויות לשיפור מיומנויות ומסלולים להתקדמות בקריירה. יש לתקשר את סיכויי הצמיחה הללו במהלך תהליך הגיוס כדי למשוך כישרונות שאפתניים.

4 תרבות ארגונית לא חיובית:

מכשול: תרבות ארגונית רעילה או כזאת שפשוט אינה חיובית בעיני העובדים או המועמדים עלולה להרחיק את הכישרונות המובילים. לעתים קרובות הם מחפשים סביבות עבודה שבהן הם יכולים לשגשג ולשתף פעולה ביעילות.

פתרון: טיפוח תרבות ארגונית חיובית, מכילה ומרתקת. יש לעודד תקשורת פתוחה, לחגוג הישגים ולקדם איזון בין עבודה לחיים אישיים.

יש להדגיש את התרבות הארגונית והערכים של החברה במיתוג המעסיק, כדי למשוך כישרונות שמזדהים עם האתוס של החברה.

5 שכר והטבות תחרותיים:

מכשול: הצעת משכורות בסכומים שמתחת למחירי השוק והטבות מוגבלות, עלולה להוות גורם מרתיע משמעותי עבור כישרונות מובילים. הם מבינים את הערך שלהם ומצפים לחבילות תגמול תחרותיות.

פתרון: לבדוק את מבנה התגמול של החברה כדי לוודא שהוא תואם את התקנים בתעשייה. בנוסף, יש לשקול לספק חבילות הטבות אטרקטיביות, כולל ביטוחי בריאות, תוכניות פרישה נדיבות יותר מלה הקבועות בחוק ובונוסים, כדי להפוך את ההצעות למשכנעות יותר.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה