שיתוף

אחת הדילמות שניצבות תדיר בפני מנהלי משאבי האנוש היא האם לעדיף מועמדים שמצהירים על יכולותיהם הרבות בביטחון רב וטוענים שהם מסוגלים לבצע כל משימה הכרוכה בתפקיד, או מועמדים שהם בעלי יכולות רבות אבל במעמד הריאיון שומרים על צניעות, ואומרים שהם חושבים שהם מסוגלים לבצע את המשימות הכרוכות בתפקיד, אבל לא מצהירים בביטחון מוחלט על יכולותיהם לבצע משימות אלה.

ככל הנראה, המועמד האידיאלי הוא זה שמגלם איזון בין ביטחון עצמי לצניעות. כזה שיכול להפגין ביטחון ביכולותיו ועדיין שומר על צניעות ופתוח למשוב ולשיתוף פעולה.

מנהלי משאבי אנוש צריכים לקחת בחשבון את הדרישות הספציפיות של התפקיד, את התרבות הארגונית והערכים של הארגון ואת הדינמיקה של הצוות הקיים, בעת הערכת ההתנהגות וסגנון התקשורת של המועמדים במהלך תהליך הגיוס.

העדפת מועמדים המפגינים ביטחון עצמי על פני אלו שמפגינים צניעות תלויה בגורמים שונים, לרבות התרבות הארגונית, הדרישות הספציפיות של התפקיד ודינמיקת הצוות הרצויה.

לכל אחד מסוגי המועמדים יש יתרונות וחסרונות ומנהלי משאבי האנוש צריכים להתחשב בשיקולים שונים לכאן ולכאן.

5 יתרונות של מועמדים בעלי ביטחון עצמי גבוה:

1 אסרטיביות:

מועמדים הבטוחים בעצמם נוטים לתקשר ולהסביר את עצמם יותר בקלות, מה שיכול להיות יתרון בתפקידים הדורשים מנהיגות, קבלת החלטות והשפעה על אחרים.

2 יוזמה:

עובדים בעלי ביטחון עצמי הם לעתים קרובות פרואקטיביים ואסרטיביים בחיפוש אחר הזדמנויות ורצון לקחת על עצמם אתגרים. בנוסף, הם מפגינים תחושת דחף ומוטיבציה חזקה.

3 כושר שכנוע:

ביטחון עצמי יכול לשפר את יכולתו של מועמד לתקשר בצורה משכנעת, במיוחד במצבים הדורשים משא ומתן, מכירה או אינטראקציות מול לקוחות.

4 לקיחת סיכונים:

מועמדים בעלי ביטחון עצמי עשויים להיות מוכנים יותר לקחת סיכונים מחושבים ולאמץ מצבים של אי ודאות, מה שיכול להיות בעל ערך בתפקידים הכוללים חדשנות, יזמות או ניהול שינויים.

5 פוטנציאל מנהיגות:

ביטחון עצמי רב מקושר לעיתים קרובות עם תכונות מנהיגות כמו החלטיות, חוסן ויכולת לעורר השראה ולהניע אחרים.

5 יתרונות של מועמדים שמפגינים צניעות בעת תיאור יכולותיהם במהלך הליך הגיוס:

1 ענווה:

עובדים צנועים נוטים להמעיט בהישגיהם ובחוזקותיהם, מתמקדים יותר במאמצים משותפים ומכירים בתרומתם של אחרים.

2 פתיחות ללמידה ויכולת למידה:

עובדים צנועים הם לעתים קרובות פתוחים למשוב ופתוחים ללמידה ושיפור מתמשכים, ומפגינים נכונות לבקש הדרכה ומעוניינים לצמוח מקצועית.

3 עבודת צוות:

עובדים צנועים נותנים עדיפות להצלחה בצוות על פני הכרה אישית, מטפחים סביבת עבודה שיתופית ותומכת התורמת למטרות משותפות ולכבוד הדדי.

4 יכולת הסתגלות:

עובדים צנועים הם לרוב מסתגלים וגמישים בגישתם, מוכנים להקשיב לנקודות מבט שונות ולהתאים את האסטרטגיות שלהם בהתבסס על נסיבות משתנות.

5 בניית מערכות יחסים:

עובדים צנועים נוטים לבנות קרבה חזקה ואמון עם עמיתים, לקוחות, מנהלים, ובעלי תפקידי מפתח בארגון באמצעות ענווה, אמפתיה ואותנטיות אמיתיים שלהם.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה