4 סיבות לכך שאינכם מגייסים את הכישרון הטוב ביותר

4 סיבות לכך שאינכם מגייסים את הכישרון הטוב ביותר

הדרך בה אתם מתייחסים לעובדים פוטנציאליים במהלך תהליך גיוס, אומרת הרבה על החברה שלכם

שיתוף
טעויות בתהליך הגיוס

טעויות בתהליך הגיוס

ראיון רע עלול לגרום למועמד לחשוב מחדש על העבודה אצלכם ואולי אפילו על תחום העבודה שהוא פונה אליו. ראיון רע עלול לגרום למועמד להניא את עמיתיו מלהתקרב לחברה שלך.

תהליך הגיוס הוא המקום שבו המועמד מקבל את הרושם הראשוני על החברה שלך. אם אתה חושב שגדולתה של החברה מובנת מאליה ואתה מתייחס למועמדים מוכשרים כאילו שהם ברי מזל שהיגעו להתראיין אצלך, אתה טועה טעות מרה.

להלן 4 סיבות לכך שאינך מגייס את הכישרון הטוב ביותר:

מודעות המשרות שלכם אינן ידידותיות לנייד

כיום, רוב חיינו מתרחשים דרך המסכים הקטנים של המכשיר הסלולרי שלנו. אנו משתמשים בטלפונים שלנו כדי לבצע ולקבל שיחות, לשתף בעדכונים חברתיים, לשלוח הודעות דוא"ל, וכן לחפש משרות.

אנשים צורכים יותר ויותר מידע דרך המכשירים הניידים שלהם, והצריכה תמשיך לעלות גם בעתיד כשיותר ויותר אנשים הם בעלי מכשירים. אם מועמדים לעבודה פונים לחפש עבודה דרך הטלפונים שלהם, מודעות המשרות חייבות להיות ידידותיות לנייד, כך שהגולש יוכל לקרוא אותן בקלות ובנוחות ולשלוח פניה למגייס דרך הטלפון.

בעידן הדיגיטלי של היום, מודעות שאינן ידידותיות לנייד עושות רושם רע על המועמדים וסביר שלא יגישו מועמדות בדרך זו.

יישום הגשת המועמדות שלכם מסורבל

הגשת מועמדות לעבודה היא למעשה עבודה בפני עצמה. זה יכול לקחת שעות למחפשי עבודה שמתבקשים לכתוב מאמרים, לחלוק במידע, למלא שאלונים מייגעים, לצרף קורות חיים ולבסוף לעקוב אחר מידע ממחלקת הגיוס שלכם. כאשר מדובר בהתנהלות מסורבלת, אתם עשויים לפספס את אותם כישרונות שהתעייפו מהמאמץ וויתרו.

תהליך ההעסקה שלכם נמשך זמן רב מדי

אתם וודאי יודעים את החשיבות של גיוס העובד הנכון ואתם רוצים להיות בטוחים כי המועמד מתאים לחברה שלכם, אחרת תעמדו מול בעיות של תחלופת עובדים. לכן, אתם וודאי עושים ראיונות עמוקים ונרחבים כדי לגלות כל מה שתוכלו על המועמד מבעוד מועד. עם זאת, חייבים להבין שיש קשר בין אורך תהליך הגיוס ואיבוד כישרונות בדרך.
מחקר של Glassdoor משנת 2015 מצא, כי תהליך העסקה ממוצע בארה"ב מתחילתו ועד סופו, אורך כ- 23 ימים. כאשר אתם לוקחים את הזמן ועוברים את הזמן הממוצע כדי לקבל החלטות גיוס, אתם פותחים פתח נוסף לאיבוד מועמדים מוכשרים שאיבדו את הסבלנות וכבר לחוצים למצוא עבודה ולהתפרנס. חשוב לקחת את זה בחשבון.

אתם לא יודעים מה אתם רוצים

יש למועמדים שלכם כישורים ומאפייני אישיות שאתם מחפשים, שמאפיינים את המועמד המוכשר שלכם, אך לפני שאתם מפרטים את רשימת הדרישות או בוחנים מועמדים בראיונות העבודה, חשוב לרשום לעצמכם איזה מועמד אתם מחפשים. אילו מיומנויות וכישורים ספציפיים יהיו לו, איזה אופי ירכיב את האישיות שלו, ומהן המיומנויות הרכות שהתפקיד מצריך. אם לא תדעו בדיוק מה אתם מחפשים, אתם עשויים להתבלבל בתהליך ולפספס את המועמדים הטובים.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה