שיתוף

גיוס טלנטים חדשים בתקופה של חוסר ודאות פיננסית עשוי להיראות מנוגד לאינטואיציה לחברות מסוימות.

עם זאת, יש סיבות משכנעות מדוע ארגונים צריכים לשקול מאמצי גיוס אסטרטגיים גם בתקופות כלכליות מאתגרות, שכן זו החלטה אסטרטגית שיכולה למקם את החברה לקראת הצלחה עתידית.

יש להתמקד במיצוב אסטרטגי, לטפל בפערי מיומנויות, לבנות חוסן ארגוני ועוד.

הטמעת אסטרטגיות גיוס ממוקדות המדגישות תפקידי ליבה, ממנפות טכנולוגיה, משפרות את מיתוג המעסיק, מציעות גמישות, משקיעות בפיתוח מקצועי של עובדים ועוד, מאפשרות לנקוט גישה פרואקטיבית וסתגלנית לרכישת כישרונות בתקופות של אי ודאות כלכלית.

להלן סיבות ואסטרטגיות לגיוס בתקופות של אי ודאות פיננסית:

4 סיבות לגייס עובדים במהלך אי ודאות פיננסית:

1 למצב את החברה לקראת ההתאוששות:

גיוס פרואקטיבי ממצב את החברה אסטרטגית, לקראת התאוששות כלכלית. רכישת כישרונות במהלך משבר מאפשרת לארגונים לבנות יתרון תחרותי על ידי גיוס אנשי מקצוע מיומנים שעשויים להיות זמינים יותר ופתוחים להזדמנויות חדשות.

האסטרטגיה צריכה להיות, התמקדות בזיהוי ומשיכת כישרונות מובילים עם מיומנויות המתאימות למטרות ארוכות הטווח של החברה.

גיוס אסטרטגי זה, מבטיח שלארגון יש כוח עבודה חזק ומסוגל המוכן לתרום לצמיחה כאשר התנאים הכלכליים ישתפרו.

2 טיפול בפערים, במיומנויות ובצורכי חדשנות:

אי ודאות כלכלית חושפת פעמים רבות פערי מיומנויות בתוך ארגון. גיוס עובדים במהלך תקופה זו מאפשר לחברות לטפל בפערים הללו, ומבטיח שיש להן את המומחיות הנכונה לנווט אתגרים ולהניע חדשנות.

יש לבצע הערכת מיומנויות מקיפה כדי לזהות תחומים שבהם המומחיות הספציפית חסרה. יש להתאים את מאמצי הגיוס לגישור על הפערים הללו על ידי משיכת מועמדים בעלי כישורים מיוחדים המתואמים עם הצרכים העסקיים הנוכחיים והעתידיים.

3 גישה למאגרי טלנטים מגוונים:

מיתון כלכלי עלול לגרום למאגר גדול יותר של כישרונות זמינים, כולל אנשי מקצוע מיומנים ביותר שאולי פוטרו מחברות אחרות.

גיוס בתקופות של אי ודאות מספק הזדמנות גישה למאגרי כישרונות מגוונים שיכולים לתרום נקודות מבט ומיומנויות ייחודיות.

יש ליישם שיטות גיוס כוללניות כדי למשוך מועמדים מרקעים מגוונים. יש לנצל פלטפורמות מקוונות, ירידי תעסוקה וירטואליים ושותפויות עם ארגונים מגוונים כדי להרחיב את טווח המאמצים לגיוס.

4 בניית חוסן ארגוני:

כוח עבודה מגוון וגמיש הוא חיוני לניווט באי-ודאות כלכלית. גיוס אסטרטגי מאפשר לחברות לבנות חוסן על ידי הבאת אנשים עם ניסיון, רקע ונקודות מבט מגוונות.

יש לתעדף מועמדים המפגינים יכולת הסתגלות, חוסן ויכולת לשגשג בסביבות מאתגרות.

יש לבצע הערכה של המועמדים לא רק עבור כישורים טכניים אלא גם עבור תכונות התורמות לתרבות ארגונית שיתופית.

7 אסטרטגיות וכללים לגבי שיטות גיוס העובדים בזמן אי ודאות כלכלית:

1 להתמקד בתפקידי ליבה ובמיומנויות קריטיות:

יש לזהות ולתעדף תפקידים חיוניים להמשכיות וצמיחה עסקית. יש להתאים את מאמצי הגיוס להתמקדות במועמדים בעלי כישורים קריטיים המתואמים עם יעדים אסטרטגיים.

2 להעריך ולייעל את עלויות הגיוס:

יש לבדוק את תקציב הגיוס ולזהות ​זיהוי אסטרטגיות חסכוניות. יש לחקור דרכים חדשניות ויעילות למשוך ולהעריך מועמדים בלי להתפשר על האיכות.

3 למנף טכנולוגיה לגיוס וירטואלי:

יש להשתמש באירועי גיוס וירטואליים, ראיונות וידאו והערכות מקוונות. יש לנצל כלים מבוססי בינה מלאכותית כדי לייעל תהליכי מיון וסינון מועמדים.

4 לשפר את מיתוג המעסיק:

יש לתקשר את יציבות הארגון ומחויבותו לרווחת העובדים. יש להציג סיפורי הצלחה, עדויות עובדים וערכי החברה כדי למשוך כישרונות מובילים.

5 להציע גמישות ואפשרויות עבודה מרחוק:

יש לשים דגש על סידורי עבודה גמישים ומדיניות עבודה מרחוק. יש להדגיש את מחויבות הארגון לאיזון בין עבודה לחיים אישיים ולרווחת העובדים.

6 ליישם תהליכי גיוס זריזים:

יש לייעל את תהליכי גיוס העובדים כדי למזער עיכובים ולגייס ביעילות כישרונות מובילים. יש לטפח שיתוף פעולה בין משאבי אנוש למנהלים הישירים של העובדים לצורך קבלת החלטות מהירה יותר.

7 להשקיע בפיתוח מקצועי של עובדים:

יש להפגין מחויבות לצמיחה ופיתוח מקצועי של עובדים. יש להציע תוכניות הכשרה והזדמנויות לשיפור מיומנויות כדי לשפר את הכישורים של עובדים קיימים וחדשים.

 

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה