האם אתם עונים על ציפיות העובדים החדשים שלכם?

האם אתם עונים על ציפיות העובדים החדשים שלכם?

אחת הסיבות האפשריות למחסור בכישרונות היא שמקומות העבודה אינם עונים על ציפיותיהם של בוגרי הלימודים

שיתוף
גיוס עובדים צעירים

עובדי דור ה- Z

דוחות שמתפרסמים באתרי משאבי אנוש מכל העולם מדווחים בתכיפות הולכת וגוברת על המחסור החמור בכישרונות. השאלה היא האם באמת חסרים כישרונות שם בחוץ או שמא המגייסים של החברות אינם עושים עבודה טובה מספיק? אולי בעצם הבעיה בדור ה-Y, דור המילניום, שאינו מתאים את עצמו לעולם העבודה? ואולי בעצם הבעיה טמונה במקום העבודה עצמו שאינו עושה מספיק כדי לגרום לכישרונות לבוא אליו במטרה להישאר?

סיבה אפשרית למחסור הגובר בכישרונות בחברות ברחבי העולם שאיתו נאלצות להתמודד מחלקות משאבי אנוש הוא חוסר יכולת לעמוד בציפיותיהם של כישרונות צעירים שכן רוצים להצטרף לשוק העבודה. שני הגורמים העיקריים הם, באופן בלתי מפתיע, שכר נמוך מדי ולא מספיק הכשרה מקצועית שתסייע להתפתחות הקריירה.

ג'רין אנג מאתר משאבי אנוש HumanResources כותבת ששיעור גבוה של בוגרי לימודים מדווחים שהמשכורות המוצעות להם נמוכות וכי יש מחסור בהתנסויות למידה שעשויות לקדם את הקריירות שלהם. האמירות האלה הן בין הממצאים העיקריים של סקר התעסוקה בקרב בוגרי קולג'ים בארצות הברית שבוצע על ידי חברת Accenture.

אנחנו דור מאוכזב
בעוד הרוב הגדול של בוגרי הלימודים (90%) מצפים למצוא עבודה בתחום לימודיהם, רק 64% מהם הצהירו שהצליחו לעשות זאת. במקום זאת, 49% מבוגרי השנים 2013 ו-2014 חשים שהם חווים תת תעסוקה או שהם מועסקים במשרה שכלל אינה מצריכה תואר אקדמי. נוסף על כך, ציפיותיהם להכשרה מקצועית של הכישרונות הצעירים אינן מתממשות. בעוד ש-77% מבוגרי התארים הראשונים מצפים לקבל הכשרה רשמית במסגרת משרתם הראשונה, רק 50% מהם הצהירו שמעסיקיהם אכן מספקים הזדמנויות להכשרה כזאת.

"הפער שבין הציפיות להכשרה לבין המציאות שאותה חווים בוגרי לימודים טריים מציב בפני המעסיקים הזדמנות משמעותית לבדל את עצמם במהלך החלקים של הגיוס והשימור בשרשרת אספקת הכישרונות," כתבו מחברי הדוח. "זוהי גם דרך לחזק את הארגון באמצעות פיתוח יכולות מתמשכות."

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה