משפיעים על שורה התחתונה

משפיעים על שורה התחתונה

ברבעון האחרון של השנה מכינים את תוכנית העבודה לשנה הבאה. תהליך זה מבוצע ע"י הנהלת החברה ומשאבי האנוש של הארגון צריכים להיות מעורבים בתהליך זה מתחילתו ועד סופו!

שיתוף
סימולציית משחק עסקים

בתחילתו של הרבעון האחרון, יחלו מנהלים רבים בתהליך הכנת תוכניות העבודה לשנה הקרובה. תהליך ארוך וחשוב אשר יקבע את המשימות המרכזיות אותם צריכה כל יחידה ארגונית לבצע, תוך ראיה כוללת שביצוע המשימות יוביל את החברה להשגת היעדים העסקים.

הכנת התכוניות היא סוג של "חשבון נפש" שהארגון עורך, מה הספקנו לבצע בשנה הקודמת, מה אנו "מבטיחים לעצמנו" שנבצע בשנה הבאה.

"חשבון הנפש" אותו צריכה לערוך חברה הוא סימולציה עסקית – בחינה של תרחישים, ומצבי קיצון בהן יכולה החברה להיות בשנה הקרובה. השפה שכל מנהל חייב לדעת היא "השפה העסקית" – מהם המדדים המובילים אשר לפיהם תימדד החברה, מה משפיע אליהם, וכיצד כל מנהל/עובד יכול להשפיע על השורה התחתונה. התנסות בסימולציה עסקית מאפשרת למנהלים לראות באופן פשוט וברור את הקשר בין החלטה לתוצאה עסקית, בפעם הראשונה מנהלים מבינים את "התמונה המלאה" מזווית הראיה של הנהלת החברה, תוך התמודדות עם מצבי אי וודאות.

"כששומעים – שוכחים, שרואים – זוכרים, וכשמתנסים – מבינים" הוא מוטו חשוב ביותר בעולם ההדרכה, מנהלים שמתנסים בניהול החברה, בפעם הראשונה רואים את התמונה הכוללת, מה היא המשמעות של יישום החלטות עסקיות, כיצד מתמודדים עם מצבי אי וודאות, אילו שיקולים יש לקחת בחשבון לקראת שינוי עסקי בחברה ובעיקר, כיצד מתמודדים בסביבה תחרותית בימים אלה.

תוכניות העבודה הבאות בארגון יראו אחרת לגמרי: כל מנהל יהיה מסוגל להוסיף מימד של ראיה עסקית לתוכנית, תכנון יישימות, משמעויות כלכליות, תפעוליות וארגוניות. תהליך קבלת ההחלטות בארגון ישתנה, כל מנהל שמבין את השפה העסקית, יוכל לתכנן, להציג  וליישם את התוכנית ביתר קלות.

לאחר שנים של בניית תוכניות עבודה במתכונת שבלונית שחוזרת על עצמה משנה לשנה, הוספת ראיה עסקית ככלי למנהלים תהווה שינוי משמעותי אשר יוביל את החברה לשיפור ב"שורה התחתונה".

מנהלי משאבי אנוש צריכים להיות חלק בתהליך בניית התוכנית העסקית, אך בגלל "מגבלת" השפה העסקית נותרים פעמים רבות מחוץ לשולחן ההנהלה בתהליך זה. לפיכך למידה של שפה זו והבנה של תהליכים בראייה העסקית יכולה לתרום רבות למנהל משאבי האנוש מצד אחד ולארגון מהצד השני.

לפיכך התנסות מסוג זה, סימולציית משחק עסקים, צריכה להיות חלק מהכשרתו של כל מנהל משאבי אנוש במטרה לתת לו את הכלים הנדרשים לעשות את עבודתו נאמנה כשותף עסקי אמיתי בהנהלת הארגון.

למידע נוסף על סימולציה עסקית למנהלי משאבי אנוש לחץ כאן!

 


יישום אנשים ותוצאות

 

* הכותב הנו ישראל יוגב, מנכ"ל משותף, "יישום – אנשים ותוצאות"

ניתן יהיה לפגוש את ישראל בכנס שכר והטבות 2013, שם ירצה על "קיצוץ שכר, פיטורין, ומה שביניהם" בהרצאה שבה ננתח את ההשפעות של תהליכי קיצוץ בשכר עובדים ופיטורים על תהליכי שימור עובדים ושמירה על היתרון התחרותי.

למידע נוסף על כנס שכר והטבות – לחץ כאן!

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה