כיצד לעזור לאמהות לחזור לעבודה

כיצד לעזור לאמהות לחזור לעבודה

5 דרכים לעזור לאמהות החוזרות מחופשת לידה, לחזור לעבודה

שיתוף
חופשת לידה

חופשת לידה

חברות חייבות להציע אפשרויות עבודה גמישות לכל הנשים העובדות החוזרות מחופשות הלידה.

נשים אשר חוזרות לעבודה לאחר חופשת לידה עומדות בפני אתגרים רבים, כגון חזרה לחשיבה מקצועית לאחר חודשים של טיפול בתינוק/ת, ניהול מערכת תמיכה כדי שילדיהן יטופלו באחריות, להטוטנות בן המשרד והבית… הדברים איתן אמהות מתמודדות בשובן לעבודה, אינם פשוטים כלל.

כיצד אם כך, ארגונים יכולים לעזור לאמהות החוזרות מחופשת לידה, לשוב לעבודה בצורה חלקה?

גמישות

ארגונים אשר מציעים גמישות בשעות העבודה או עבודה מהבית למשך תקופה מסוימת או ימים מסוימים בשבוע, ירוויחו עובדות מסורות ושקט נפשי בעבודה.

חברות צריכות להציע אפשרויות עבודה גמישות לכל הנשים העובדות החוזרות מחופשות הלידה. הגמישות הזו יכולה להשתנות בהתאם לצרכים של הפרט. בעוד שאפשרויות עבודה מהבית עשויות להתאים לאחת, עבודה מהבית לא בהכרח תהיה מתאימה לעובדת אחרת. ישנן עובדות שיעדיפו לבוא לעבודה ולמשרד וצאת קצת מהבית, אך לעבוד שעות קצרות יותר. ישנן כאלו שיעדיפו לעבוד מביתן לפחות אחת לשבוע, כדי לקבל את הילדים בשובם מהמעון. כל אשה עושה את הבחירה שלה בהתאם למה שמתאים לה, וחשוב שהנהלת הארגון תהיה גמישה ככל האפשר. כמובן, במסגרת האפשר – ישנן עבודות שאינן מאפשרות עבודה מהבית.

מעבר חלק

האחריות היא על חברות לסייע לאמהות החוזרות מחופשת לידה להתאקלם מחדש במשרד. זה עשוי להתבצע ביעילות הן באמצעות חזרה הדרגתית (לדוגמה: לשעתיים ביום בלבד למשך כשבוע/שבועיים). זה יכול להיעשות באמצעות מדיניות של הבאת התינוק לעבודה, עבור נשים העובדים מהמשרד ולא מול לקוחות. מדיניות תומכת הנקה, מאפשרת לעובדות שגרות בקרבת מקום העבודה לצאת לשעות הנקה ולשוב למשרד.

ציפיות ריאליות

על המנהיגים הבכירים לא לצפות מהאמהות החוזרות להשקיע עבודה רבה מהיום הראשון. חשוב שלא להפעיל עליהן לחץ מיותר ולאפשר להן להיכנס חזרה לעבודה בקלות ובאופן חלק ככל האפשר. יש להימנע מלהפעיל יותר מדי לחץ עליהם על ידי ציפייה לשלמות בכל מה שהן עושות מיד לאחר ששבו לעבודה ולאחר חופשת הלידה. אנשים מרגישים את הלחץ הטבעי להפיק תוצאות ולעבוד לשביעות רצון המנהלים, ואין ספק שהן יבצעו זאת ברגע שתהיינה מסוגלות לכך.

מנטור

לעתים קרובות, זה יכול להיות שימושי עבור נשים החוזרות לעבודה מחופשת לידה, להתלוות במנטור או מאמן אישי מטעם החברה, שתפקידו לסייע להן ללהטט בין משימות העבודה והעומס ובין העומס בבית. מאמן שיוכל ללוות אותן בתקופה הראשונה לחזרה לעבודה יכול לעשות פלאים עבור העובדת, ובכך, עבור הארגון.

תמיכת החברה

החברה יכולה לתמוך באשה השבה מחופשת לידה באמצעות חדרי הנקה ייעודיים, אפשרות לקבל את התינוק שלהן ממעונות היום ואפשרות להביא אותו איתן לעבודה בתקופה הראשונה. ישנן חברות המסייעות במימון מטפלת לתקופה הראשונה עבור העובדות שילדו, אולם לא כל החברות מסוגלות לעמוד בכך תקציבית. כל סיוע ורגישות כלפי האם השבה לעבודה לאחר חופשת הלידה, תסייע מאוד בהתאקלמות ותרוויח עבור החברה עובדת מרוצה ולויאלית.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה