חשיבות הגדרת זהותך הייחודית כמנהל

חשיבות הגדרת זהותך הייחודית כמנהל

ניהול אנשים הוא תפקיד שמהותו הובלה יותר מאשר מתן הוראות מלמעלה

שיתוף
סגנון ניהולי

סגנון ניהולי

כמנהל, התפקיד שלך הוא להוביל את הצוות לקראת מטרה אוניברסלית תוך התחשבות במטרתו האישית של כל עובד, צרכיו ושאיפותיו.

זוהי זה לא משימה קלה וממש כמו כל פיתוח מיומנות חדשה, זה לוקח זמן לפתח את סגנון הניהול שלך. במקרים רבים, אנשים מקודמים לתפקידי ניהול מבלי לדעת כיצד לתמרן כראוי צוות, ולהיות בקיאים במגוון הרחב של הסגנונות, העמדות, המוטיבציה, נקודות חוזק והחולשות של העובדים. עם זאת, על ידי זיהוי הסגנון שלך, אתה תצטייד טוב יותר כדי להתמודד עם אתגרים.

חשוב במיוחד אצל מנהלים להיות מודעים לנטיותיהן האישיות של חברי הצוות, ליתרונות ולחסרונות הקשורים בהן. כדי להיות יעיל ביותר, עליך כמנהל לדעת מתי לטפל בעצמך במצב של התמודדות עם אנשים, ומתי לבקש התערבות של גורם אחר.

סגנון דיקטטורי

מנהלים דיקטטורים רוצים שאנשים יעשו בדיוק מה שהם אומרים להם, והם מפעילים משמעת נוקשה על העובדים שלהם. זה יכול להיות טוב בזמן משבר כאשר אנשים צריכים הוראות מהירות ומכריעות, אך במהלך היומיום בעבודה, מנהלים אלו יכולים לפגוע במורל ובפוטנציאל של העובדים שעדיין לומדים, ועובדים מיומנים יכולים למצוא את סגנון הניהול שלהם מאוד מתסכל.

תמיכה בצוות

מנהלים צריכים לעשות מאמץ ולשים לב כאשר הם דוחפים אנשים חזק מדי, וכאשר אנשים מתחילים להיות מתוסכלים. עליהם גם כדי לפקוח עין על מי שעשוי להזדקק לעזרה ופיתוח. אם אתה מרגיש שהינך מסוגל לעשות זאת, תתמוך ככל האפשר בחברי הצוות.

סגנון סמכותי

מנהלים סמכותיים מסתכלים על התמונה הגדולה ועל חזון החברה הרחב יותר, ומציעים לעובדים הרבה כיוונים לטווח ארוך. זה עובד טוב כאשר המנהל הסמכותי הוא אותנטי, אמיתי והעובדים מאמינים במטרות הטווח הארוך שלו. זה הופך לבעייתי כאשר מנהלים אלו לא מצליחים לשכנע את העובדים לגבי המטרה הגדולה. העובדים יכולים להרגיש לפעמים קצת אבודים עם סוג זה של מנהל, במיוחד אם הם לא מפרקים את המשימות של הטווח ארוך לתוך המטרות היומיומית ברות ההשגה.

יד על הדופק

להבין כי כמה אנשים צריכים יותר הדרכה כדי לעזור להם לזרוח, פעיל לשאול את הצוות שלך מה שהם צריכים כדי לתמוך. נסו לא ללכת לאיבוד בתכנון לטווח ארוך, ולנסות לשבור את התוכניות שלך למשימות היומיומי שאנשים יכולים להשיג.

סגנון שותפות

מנהלים שותפים רוצים להיות חברים של כולם, והם עובדים קשה כדי להפוך את הסביבה למקום הרמוני. הם נותנים עדיפות לאנשים ומנסים למזער את הסכסוכים במקומות בהם הם יכולים. מנהלים מנהלים אלו מצוינים בגישור ובניהול אנשים, אך לעתים קרובות הם נאבקים על גבולות או כאשר הם מרגישים שהם עלולים להרגיז מישהו.

מנהלים מעורבים מעודדים אנשים לעבוד יחד, להוטים לקבל קלט מעובדיהם, ומתגמלים היטב את מאמצי הצוות. בסביבה שבה הצוות מסוגל ומנוסה, הצוותים פועלים לקראת מטרה מאוחדת וסוג זה של מנהל הוא המוביל האידאלי שלהם.

כנסי משאבי אנוש וימי עיון

אין תגובות

השאר תגובה