האתגרים וההישגים בניהול משאבי אנוש גלובלי

האתגרים וההישגים בניהול משאבי אנוש גלובלי

נאוה קזז מונתה ביולי 2017 לסמנכ"לית משאבי אנוש ב-HP ישראל. בראיון עמה היא מספרת על האתגרים וההישגים בתפקיד

שיתוף
נאוה קזז. צילום סמדר כפרי

נאוה קזז. צילום: סמדר כפרי

לפני כמעט שנה, מונתה נאוה קזז לסמנכ"לית משאבי אנוש ב-HP ישראל.

בתפקידה החדש מנהלת קזז את כל תהליכי משאבי האנוש הרבים והמגוונים של החברה, הכוללים את החטיבות Indigo ,Scitex ,GTM, כולל תפקיד גלובלי של ניהול משאבי האנוש העולמי של חטיבת Indigo.

בטרם הגיעה לתפקיד, שימשה נאוה קזז עד כה כ- Head of HR EMEA בברודקום (Broadcom), בה הייתה אחראית על ניהול משאבי האנוש של 19 מדינות EMEA. ובטרם לכך, דירקטורית בכירה למשאבי אנוש בקומברס, ויופייר. "בניתי, חיזקתי ושיפרתי תהליכים בארץ ובחו"ל. מיסדתי קשרים חוצי ארגון ומדינות, הובלתי שינויים בהם משאבי אנוש היוו גורם מקצועי, תומך ומקדם לעבודת הביזנסים השונים". אומרת קזז, ומוסיפה "נגעתי ועסקתי בתחומי משאבי אנוש השונים, אני מגיעה עם הבנה בכלל התחומים משכר והטבות, תקציבים, גיוס, הדרכה, רווחה ובעלת הניסיון לחבר בין התחומים ולתרום להם. ישבתי בהנהלות חזקות המובילות קדימה, והובלתי תהליכי מיזוג ורכישה ברמת הארצית והגלובלית, מעל 10 תהליכים שכאלו".

באילו מדינות פועלת חטיבת אינדיגו?

"מלבד בישראל, חטיבת אינדיגו פועלת כ- 4 headquarters : אטלנטה, סינגפור, ברצלונה וברזיל. כמו כן נציגויות ושיתופי פעולה עם לקוחות ומפיצים בלמעלה מ כ 120 מדינות בעולם".

מהם האתגרים הכרוכים בניהול משאבי אנוש בחברה גלובלית?

האתגרים הם: חיבור העובדים לחזון של הארגון ולאסטרטגיה; הבדלים בין תרבותיים; מדיניות, תהליכים ונהלים גלובליים לעומת החוקים הלוקליים; ניהול ותקשורת וירטואלית; הבדלי הזמנים".

מהם האתגרים באחריות על אלפי עובדים?

"בעיקר בתמרון בין היכולת של הארגון לעבוד בצורת מסודרת על פי נהלים והנחיות, לבין יכולתו להתגמש על פי צרכי השוק המשתנים. מנהלי העובדים עוברים הכשרות והדרכות בכל הדרגים על מנת לאפשר חדשנות, ביצועים גבוהים והתפתחות של העובדים. משאבי אנוש חונכים, מדריכים ומובילים את המנהלים. המיקוד של משאבי אנוש הוא ליצור חווית עובד חיובית שמאפשרת צמיחה והגשמה עצמית תוך כדי שילוב ה- well being.

אתגרים נוספים הם בגיוס עובדים באופן מהיר ומדויק ויצירת תשתית למעברים פנימיים; פלטפורמת פיתוח שמותאמת לצרכי העובד; פתיחות של מנהלים והבנת הערך המוסף של גיוון עובדים; לאפשר לעובד בחירה ככל שניתן בכל התחומים כגון הטבות, התפתחות ותפקידים; תמיכה בעיתות משבר אישי של העובד".

מהם הערכים שמנחים אותך בניהול עובדים?

"הערכים שמנחים אותי: הקשבה לצורך, אחריות, חדשנות – להתאים את הפתרון לאדם תוך כדי הסתכלות מערכתית, עמידה ביעדים במועד, מכל אחד אפשר ללמוד וכל אחד יכול להתפתח".

מה מייחד את חברת HP מבחינת מקום שטוב לעבוד בו? אילו הטבות מיוחדות העובדים מקבלים?

"היתרונות בעבודה ב- HP: התפתחות מתמדת ויכולת להתפתח למגוון כיוונים, אווירה של משפחה, קלאב של הטבות לעובדים ומשפחותיהם, הבעת אמון בעובד, ליווי ותמיכה בעיתות מחלה, שימור הקשר עם עובדים ותיקים שיצאו לפנסיה".

אילו מודלי גיוס עובדים מיוחדים יש בחברה?

"בין המודלים: גיוס עובדים מגוונים – Diversity, פתיחות והבנה שזהו מקור גיוסי הכרחי, שיתוף עובדי החברה בעזרה לגיוס מועמדים חדשים, שיתופי פעולה עם עמותות רבות למועמדים, התאמות תהליך הגיוס לפי צרכי ויכולות המועמד, הכשרות מותאמות, תמיכה בחסמים/ קשיים על ידי מנהלת משאבי אנוש. בתהליכי הקליטה של עובדי Diversity העובדים מקבלים: מנטור מהארגון, תשומת לב למגוון החגים של הדתות, ואף תמיכה במציאת מקום מגורים".

רישום ליריד משאבי אנוש HRexpo2021

אין תגובות

השאר תגובה