דברים שחשוב לעשות לפני יום עבודה

דברים שחשוב לעשות לפני יום עבודה

חשיבותם של הרגלי הבוקר ידועה לכולנו, עם זאת ישנה חשיבות לא פחותה להרגלי הערב שלנו ולדברים שאנו עושים בלילה, לפני יום העבודה הבא

שיתוף

להלן מספר דברים שחשוב לעשות מידיי ערב, אשר ישפרו את יום העבודה הבא שלכם:

קריאה

המוח שלנו ניזון בין היתר מקריאה של חומרים חדשים. מדובר בקריאה של ספרות מקצועית והן סיפורת. כמובן גם עיתונות כתובה ואינטרנטית. שעות הערב נהדרות לקריאת חומר מקצועי שלא הספקתם לקרוא במהלך יום העבודה, וגם לקריאת ספר או עיתון, שירחיק את מחשבותיכם מהפן המקצועי וייקח אתכם למחוזות אחרים. אם ניתן, כדאי לשלב בקריאה גם חומר כתוב שאינו אינטרנטי ושאינו נקרא באמצעות המחשב או הטאבלט, כך שתוכלו להניח את עיניכם מהמסך ולהחליף אמצעי קריאה.

בילוי עם אנשים

אחת הדרכים הטובות ביותר לפנק את עצמך ולהחליף את אווירת המשרד היא לבלות בחברת אנשים שנעים לך בקרבתם. בין אם אלו חברים או בני משפחה, חשוב לקיים נפגש לפחות אחת לשבוע, לצאת לקפה, למסעדה, לבר או לסרט, לכל פעילות חברתית שעושה לכם טוב. שיחות עם אנשים תורמות מאוד לשינוי האווירה, לתדלוק האנרגיות ולהתרעננות מחודשת.

זמן בטלה

בין כל הפעילויות המומלצות לעשייה, ישנה גם המלצה על זמן בטלה, בו לא תעשו שום דבר אקטיבי. בזמן זה תוכלו לצפות בטלוויזיה, לשמוע מוזיקה, ואפילו לעשות יוגה או מדיטציה, שתרוקן את המחשבות לחלוטין ותאפשר לכם להיות רגועים ופאסיביים. הזמן הזה חשוב מאוד לשקט הנפשי והוא גם תורם לאיכות השינה.

מחשבות

זמן מחשבות חיוני למעבר על היום שהיה לכם בעבודה וכהכנה ליום הבא. קחו לכם זמן לחשוב על הדברים שעשיתם, המשימות שלכם ומה מתוכנן לכם למחרת. חשבו האם ניצלתם היטב את היום, האם ישנן משימות שטרם השלמתם והאם לדעתכם תוכלו לשפר את ההישגים שלכם למחרת.

התעמלות

אין ספק בחשיבותה של פעילות גופנית. מלבד היותה תורמת מאוד לבריאות הפיזית, יש לה גם חלק משמעותי בשחרור סרוטונין שהוא ההורמון שמייצר לנו שקט נפשי וממגר חרדות. פעילות ספורטיבית היא הכרחית לכל אחד. חשוב למצוא זמן ולשלב אותה במהלך השבוע שלכם, לפחות פעמיים-שלוש. אפשר ללכת לחדר הכושר, לעשות הליכות בחוץ, לשחות בבריכה, או להתאמן בבית. העיקר שפעילות גופנית כלשהי תשולב בשבוע שלכם.

התארגנות

מי שמתארגן לעבודה ערב לפני, יודע עד כמה ניתן להספיק כשלא לחוצים, וכמה יתרונות יש לפעולה הזו. אם אתם מכינים תיק לעבודה, אפשר להכין כריכים שתוכלו לקחת איתכם, חטיפי אנרגיה שישמשו אתכם במשך היום, חומר קריאה שיתכן ובבוקר תשכחו לקחת. בקבוק מים או כל שתיה אחרת שתרצו לקחת איתכם, את מכשיר הטלפון הניד, המחשב והיומן. כל דבר שיכנס לתיק ערב לפני, ככל הנראה לא ישכח בבית.

 

 

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה