שיתוף

זהו סיפורו של ערן שומרון על הצלחות וכישלונות, ניצחונות ונפילות, והדרך להציב יעדים, להשיג אותם ולתכנן את ההצלחה. ערן שומרון פיתח שיטה להניע את המאזינים לעשייה ולנקיטת פעולות משמעותיות בחייהם בדרך לצבירת ניצחונות.

"כשהייתי בן 26 שימשתי מנהל יחידה אבטחה במשרד הביטחון", מספר שומרון. "הייתי מנהל צוות ופתאום התקשרו והציעו לי לנהל את יחידת האבטחה של משרד הביטחון. [הייתי אחראי על] 500 איש מעכו בצפון ועד אילת בדרום. תפקיד לילד בן 26.

"אני זוכר את עצמי מגיע ביום הראשון ופוגש את סמנכ"ל האבטחה ושואל איפה הקלסר. הוא שואל: איזה קלסר. [ואני עונה]: הקלסר שממנו אני יכול להבין איך אני מכניס מוטיבציה בעובדים. איך אני מחליט איך לדרבן אותם איך אני מתמודד עם משברים בעבודה וכו. הוא אמר: אין קלסר כזה תכתוב אותו אתה".

אין קלסר, תכתוב אותו אתה

"שנה אחרי כן" מספר שומרון, "מוניתי למ"פ. ניגשתי ל[…] ושאלתי איפה הקלסר. הוא שאל איזה קלסר. אמרתי: הקלסר ש[שינחה אותי] איך אני קורא לאנשים באוגוסט למילואים.

"איך לגרום לבעל עסק לעזוב הכול ואת הילדים ולבוא למילואים. איך אני גורם לאדם שמרוויח 100 אלף שקל בחודש ולאדם שמרוויח 5000 שקל בחודש, לעבוד יחד. איך מתמודדים עם אנשים שלא רוצים לבוא. הוא אמר: אין קלסר. תכתוב אותו אתה.

"עברו שנתיים ופתחתי את העסק הראשון שלי. חיפשתי קלסר איך בונים תוכנית עסקית, איך אני קובע מטרה, איך אני בוחר עובדים איך אני עושה שימוע וכו. ולא היה קלסר".

כלים פרקטיים ושינוי פרדיגמות

"ב-20 שנה האחרונות הקמתי שלושה עסקים, ניהלתי יחידות של שלושה עובדים ושל 600 עובדים, ניהלתי תקציבים של 50 אלף שקל בחודש ושל 15 מיליון שקל בחודש. והאמנתי שיש שני דברים שאם יהיה לך אותם תוכל בקלות להצליח ולהניע עובדים. הדבר הראשון זה כלים פרקטיים. הדבר השני הוא שינוי תבניות מחשבה.

"אני מלווה המון אנשים באופן פרטי, וגם חברות. ותמיד מגיע הרגע שבו אני אומר למנהלים או למי שיושב מולי: אני אתן לך את הכלים, אבל אתה חייב לשנות פרדיגמות. אתה חייב לשנות שיטות פעולה. ואז מגיע המשפט הקבוע: שמע ערן, ככה זה אני, אי אפשר לשנות אותי".

המאבק בדרך להצלחה

שומרון מספר שאחרי שכבר היה לו הכול, הוא ניסה להקים עסק – מסעדה. ועוד לפני שהספיק לפתוח אותה היא עלתה באש וכילתה את כל רכושו וכספו. "הגעתי למצב של חוסר כל", הוא מספר, "וחיפשתי דרך לצאת מזה, להרים את עצמי. התחלתי לכתוב יעדים להצלחה, ומצאתי שיטה שפיתח […] שנקראת 'מפת מוח'. מגיל 28-29 אני עובד עם השיטה הזאת, ובחמש השנים האחרונות כל שנה הכפלתי את המשכורת שלי. כל יעד שהצבתי לעצמי הגעתי בזכות השיטה הזאת".

שומרון מסביר בהרצאה איך השיטה מלמדת להציב מטרות ויעדים, ואיך לכתוב מפת דרכים. כמו כן, לדבריו, השיטה מלמדת איך לקבוע מהן מטרות העל שאתם רוצים להגיע אליהן בתוך תקופה מוגדרת, ולרשום אותן. לאחר שמשיגים את המטרות מסמנים  איקס על המטרה שהושגה ומציבים מטרות חדשות. במקביל, מסביר שומרון איך כותבים תוכנית עבודה מפורטת, כל פעם לכמה שנים קדימה. בתוכנית העבודה מגדירים את כל הצעדים שיביאו אתכם לכל אחת מהמטרות.

להזמנת ההרצאה המלאה וקבלת פרטים נוספים: 054-6219030   |   eranshomron@gmail.com

 

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה