שיתוף

מוסר העבודה של עובדים מבוגרים גבוה יותר ביחס למוסר העבודה של עובדים צעירים יותר, כך עולה מחקרים שבוצעו בארה"ב.

עוד עולה מאותם מחקרים, כי עובדים מבוגרים יותר מבינים היטב את תרבות מקום העבודה וסביבת העבודה, ויודעים איך להשתלב בה בצורה טובה יותר לעומת עובדים צעירים. 

כישורי נטוורקינג טובים

תכונה נוספת שצויינה במחקרים כמאפיין שמעניק עדיפות לעובדים מבוגרים היא כישורי הנטוורקינג שלהם.

מהמחקרים עולה, כי מאחר שעובדים מבוגרים הורגלו לאורך רוב שנות עבודתם לתקשר עם לקוחות, שותפים ועמיתים לעבודה באופן מילולי פנים אל פנים, הרי שכישורי הנטוורקינג שלהם טובים יותר ביחס לאלה של עובדים צעירים שגדלו לתוך תקשורת שאינה פנים אל פנים ויחסי עבודה וירטואליים.

זאת ועוד, הודות לוותק של העובדים המבוגרים בתחום העיסוק שלהם, הם כבר בנו רשתות מקצועיות מסועפות ולכן הארגון יכול להינות מהקשרים שרכשו במהלך השנים. זהו יתרון חשוב נוסף לעומת עובדים צעירים.

קשובים וסבלניים יותר

תכונה שלישית שמאפיינת עובדים מבוגרים הרבה יותר מאשר עובדים צעירים, והופכת את העובדים המבוגרים לבעלי יתרון על פני עובדים צעירים, היא יכולתם להיות קשובים וסבלניים יותר.

במקרים רבים, יכולות הקשב והריכוז של עובדים מבוגרים גבוהות יותר מאלו של עובדים צעירים. אף שהניסיון שלהם בתחום העיסוק הוא גדול ורב יותר מזה של עובדים צעירים, הם נוטים להקשיב יותר מעובדים צעירים שחלקם בעלי יכולת קשב קצרה יותר, ולכן יכולים לבצע את העבודה טוב יותר.

הקפדה על עמידה בלוחות זמנים

תכונה רביעית שמעניקה עדיפות לגיוס עובדים מבוגרים היא ההקפדה היתרה של עובדים מבוגרים לעמוד בלוחות זמנים.

פרט לכך, הודות לניסיונם ולידע שלהם איך להימנע ממהמורות ומכשלות בדרך, הם עשויים לבצע עבודה טובה יותר ולהניב תוצאות טובות יותר מרוב העובדים הצעירים.

מודלים לחיקוי ומנטורים

תכונה חמישית שמעניקה יתרון לגיוס עובדים מבוגרים, היא יכולתם להוות דוגמה. לעובדים מבוגרים יש ערכים שעובדים צעירים מעריכים.

עובדה זו, יחד עם העובדה שהם מגיעים עם ניסיון רב בתחום העיסוק שלהם, יכולה להפוך את העובדים המבוגרים למודלים לחיקוי על ידי עובדים צעירים ומה שחשוב יותר – למנטורים לעובדים הצעירים.

חסכון בעלויות הכשרה ובעלויות הנובעות מטעויות

ולבסוף, עובדים מבוגרים יאפשרו לארגון לחסוך בעלויות ההכשרה, בעלויות תקופת ההתנסות שיש בדרך כלל לעובדים צעירים, ושבמהלכה התפוקה של העובד המתלמד נמוכה משמעותית יותר מתפוקה של עובד בעל ניסיון.

עובד מבוגר יודע היטב את העבודה החל מיומו הראשון, שכן הוא כבר עבד שנים רבות לפני כן בתחום עיסוק זה.  

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה