שיתוף

עובדים שעובדים היטב בצוות הם נשמת אפם של רוב הארגונים. חשובה ככל שתהיה עבודתם של הטלנטים האינדיבידואליסטים, שחקני צוות הם אלה שלוקחים סיכונים ויוזמה, ובנחישות נחלצים לעזרת שאר חברי הצוות בכל פעם שהצוות נתקל במכשולים.

למעשה, היכולת לעבוד היטב בצוות דומה במידה רבה למטפסים על קרחונים, שקשורים זה לזה בחבל שזור ברתמה, הקשורה לגופם.

כדי לאתר מועמדים שהם שחקני צוות טובים יש לנסח שאלות שיבדקו אם יש להם 7 תכונות אופי, המשותפות לרובם המכריע של עובדים שעובדים היטב בצוות:

1 אמינות מעל לכול:

שחקני צוות טובים הם אמינים תמיד ובכל מצב. האמינות מבחינתם היא חסרת פשרות וניתן לסמוך עליהם שיבצעו את העבודה, יעמדו בלוחות זמנים, יעמדו בהבטחותיהם ויספקו עבודה איכותית באופן עקבי.

2 מפתחים במהירות קשרי עבודה חיוביים עם עמיתיהם

שחקני צוות טובים הם עובדים שתמיד נכונים לעזור ולפרגן לכל אחד מחברי הצוות האחרים, מפתחים קשרי עבודה חיוביים עם חברי הצוות, מפרגנים לחברי הצוות האחרים ויודעים למשוך את הצוות קדימה כשצריך.

3 בעלי בטחון עצמי:

אנשי צוות טובים הם כאלה שמתקשרים בביטחון עם סביבתם. אין זה אומר שהם חייבים להיות אנשים מוחצנים או כאלה שמבליטים עצמם בכל רגע נתון.

אחרי הכול, גם עובדים מופנמים וביישנים יכולים להיות חברי צוות טובים, כל עוד הם יודעים להיות מעורבים, להביע את דעתם ולתרום לסיעור המוחות בצוות.

4 מתקשרים היטב תוך כבוד לעמיתיהם

עובד שמנסה כל העת רק להתבלט ולהוכיח כמה הוא טוב יותר מאחרים, כנראה לא מתאים להיות איש צוות.

עובדים שהם אנשי צוות טובים הם כאלה שמתקשרים את הרעיונות שלהם בכנות ובבהירות, ובה בעת מכבדים גם דעות של אחרים בצוות. תקשורת בונה ומכבדת היא המפתח להצלחתו של כל צוות.

5 אנשי ביצוע

אנשי צוות טובים הם כאלה שיותר יוזמים מאשר שואלים מה עליהם לעשות. הם מוכנים לקחת סיכונים מחושבים, לצאת מאיזור הנוחות שלהם, להעלות רעיונות יצירתיים, ולקחת אחריות.

6 בעלי כושר הסתגלות

אנשי צוות טובים הם כאלה שמסתגלים לכל מצב ומשימה במהירות ובקלות. הם לא פסיביים ולא מתבוננים מהצד על שינויים ופעולות של חבריהם האחרים לצוות.

הם מסתגלים במהירות למצבים משתנים, לעתים קרובות מהווים את המניע לשינוי חיובי, מגלים גמישות ויודעים לפתור מצבים בעייתיים והתקלות במהמורות.

7 בעלי מחוייבות עמוקה ואמיתית

אנשי צוות טובים הם אנשים המחוייבים באופן מלא לתפקידם ולמשימותיהם. הם משקיעים זמן ביצירת יחסי עבודה טובים עם עמיתיהם לצוות ובארגון בכללו, ובעלי להט ומחוייבות לסייע לכל אחד מחברי הצוות האחרים.

הם מגיעים לעבודה במטרה לתת הרבה מעל מה שנדרש באופן רשמי והם מצפים מעמיתיהם להיות מחוייבים באותה מידה.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה