5 תכונות של עובדים מצוינים

5 תכונות של עובדים מצוינים

עם כל הכלים הטכנולוגיים החדשניים להערכת מועמדים לעבודה, לעיתים דווקא המועמדים הטובים ביותר מתפספסים בדרך

שיתוף

ישנן תכונות נוספות שלא תמיד נבדקות במערך הכלים הטכנולוגיים וחשוב לקחת אותן בחשבון כאשר מעריכים מועמד.

להלן 5 תכונות של עובדים מצויינים שעשויות להתפספס במבדקים:

אינטליגנציה מעבר לניסיון

תיאורי המשרות פעמים רבות מסננים מועמדים ללא ניסיון אך בעלי הצלחה אקדמאית מרשימה ואינטליגנציה גבוהה ביותר, מה שמאפשר להם ללמוד במהירות את בתחום בו יעסקו במידה ויתקבלו לעבודה, ולעיתים להצליח בו טוב יותר מאלו שמגיעים עם ניסיון מוכח. גם במבדקים הבוחנים את הניסיון המקצועי של המועמד, הם אלו שנושרים ראשונים וחבל. ארגונים שגייסו מועמדים ללא ניסיון אך עם אינטליגנציה גבוהה מאוד, זכו לעובדים נאמנים, חכמים, יעילים, שהדביקו מהר מאוד את הקצב של העובדים המנוסים ולעיתים אף עברו אותם.

גאוות יחידה

גאוות יחידה היא תכונה משמעותית נוספת של עובדים מצוינים, שאיננה נבדקת במבדקי עובדים. אנשים עם גאוות יחידה ורוח התואמת את חזון החברה, הם אלו שיתרמו הכי הרבה ויובילו אותה קדימה. בשיחות עם מועמדים תוכלו להבחין בכך הרבה יותר מאשר במבדקים אנליטיים שלא יוכלו לגלות את התכונה הזו. באמצעות שאלות על עיסוקיהם בחברות קודמות, תוכלו להבחין בכך די בקלות.

מוסר עבודה

תכונה נוספת שלא זוכה להתייחסות במבדקים היא מוסר העבודה. אנשים עם מוסר עבודה גבוה לא מפחדים מעבודה קשה, כמו גם נהנים מאתגרים. הם אלו שיעבדו שעות עבודה ארוכות, שיתפנו להשיב למנהל שלהם גם בסופי שבוע ובחגים, שיתרמו מזמנם וממרצם בלי להתלונן ולרטון. אנשים כאלו החברה צריכה, ולעיתים הם מתפספסים במבחני ההתאמה.

יושרה

למרות שיושר ואמון נבחן במרבית מבחני ההתאמה למועמד, יושרה פנימית שהיא מעבר לשאלות בנושא מעבר על החוק, לא תוכל להיבחן במבדקים הללו. יושרה פנימית מתייחסת בין היתר לויתור על האגו, לשמירה על הערכים שלך ועל ערכי החברה מבלי להתפתות למניעים שליליים. היא מתבטאת בלויאליות לחברה שאין חשובה ממנה. את כל אלו תוכלו לבדוק בשיחות עם המועמד ולא במבדקים שרירותיים.

עבודת צוות

התכונה החמישית מתייחסת ליכולת העבודה בצוות וכיום היא אחת התכונות החשובות הדרושות אצל עובדים. מרבית החברות ביום, חברות הייטק בעיקר, נשענות על צוות עובדים מקצועי ומיומן להובלת המשימות והפרויקטים. אדם שלא יוכל לעבוד בצוות, לא יוכל להישאר לעבוד במרבית החברות כיום.
עבודה בצוות היא תכונה שאינה נבדקת במבחנים ממוחשבים. בסימולציות היא מקבלת ביטוי אך לעיתים רק על קצה המזלג. הדרך לבחון את יכולתו של המועמד לעבוד בצוות נעשית בעיקר בהסתמכות על דבריו ותיאוריו ממקומות עבודה קודמים, ובבחינת התאמתו לעבודה בצוות בזמן אמת כשיתחיל לעבוד בחברה.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה