שיתוף

ככל שיותר חברות פועלות כדי להפוך ידידותיות לסביבה, כך מתברר יותר ויותר שהפיכת הארגון לירוק, כלומר, ידידותי לסביבה, יכולה גם לחסוך כסף.

החסכון בעלויות מותיר בידי הארגון יותר כספים לצורך השקעה במטרות חשובות יותר, הקשורות ישירות לעסקי החברה.

יתרה מכך, יותר ויותר עובדים מעדיפים כיום לעבוד בארגון שהוא ידידותי לסביבה. לכן, הפיכת הארגון לידידותי לסביבה מאפשרת לשפר את מותג המעסיק של החברה ולמשוך אליה יותר כישרונות.

אוכלוסייה נוספת שמגלה יותר ויותר העדפה כלפי חברות שהן ידידותיות לסביבה הם המשקיעים. בין אם מדובר במשקיעים גדולים או במשקיעים מהשורה שרוכשים את מניות החברה בשוק החופשי. לכן, הפיכת החברה לידידותית לסביבה מקלה עליה לגייס כספים.

בנוסף, ככל שגוברת המגמה של הפיכת חברות לידידותיות לסביבה, כך יותר צרכנים נוטים להעדיף רכישת מוצרים ושירותים שהם ידידותיים לסביבה.

הנה 4 דרכים פשוטות ובסיסיות שמאפשרות להפוך את הארגון לידידותי לסביבה:

1 הפחתת רכישות הנייר והמוצרים הנלווים אליו:

אחת הדרכים שמאפשרות לחברה להיות ידידותית יותר לסביבה היא להפחית משמעותית את השימוש בנייר, ובמקומו לעבור למסמכים דיגיטליים.

הודות ליצירת מסמכים דיגיטליים השמורים בענן, לרבות תיקי עובדים, כרטיסי עובדים, וכל שאר השימושים שנעשים עדיין בנייר, ניתן להקטין את כמות פסולת הנייר.

בה בעת ניתן גם לחסוך במכשירים המיועדים לטיפול בנייר, כמו למשל מדפסות, על כל האביזרים הנלווים להן, כמו למשל רכישת דיו למדפסת וכדומה.

מחקרים שבוצעו בעולם מראים כי המעבר למסמכים דיגיטליים יכול לחסוך עד במחצית מהעלויות המוקדשות לנייר ולמוצרים ולאביזרים הנלווים לו.

2 מיחזור מוצרים – שימוש חוזר במוצרים:

בחברות קמעונאיות, למשל, ניתן לעשות שימוש חוזר במוצרים כמו למשל שקיות, תיקים ועוד. לדוגמה, הטבעת הלוגו של החברה על מוצרים אלה עשויה להפוך אותם למוצרי פרסום.

יתרה מכך, לאור המגמה הגוברת בקרב הצרכנים הפרטיים, לצרוך מוצרים ידידותיים לסביבה,  צרכנים נוטים יותר להשתמש במוצרים ממוחזרים וידידותיים לסביבה שמהווים אלטרנטיבה למוצרים אחרים וזמינים לרכישה. פריטים לשימוש חוזר מונעים גם השארת פסולת נוספת במזבלות.

3 התקני מים שמאפשרים לסנן מי ברזים:

לא כל בקבוקי הפלסטיק שמשמים כבקבוקי מים ניתנים למיחזור. במקום בקבוקי פלסטיק ניתן להשתמש במערכות לסינון מי ברזים.

4 שימוש בנורות חסכוניות :

עלויותיהן של נורות בזבזניות בחשמל מהוות מעמסה על עלויות החברה. במקום להכביד על עלויות החשמל ועלויותיהן של הנורות הבזבזניות, ניתן להשתמש בנורות LED ובגופי תאורה שהם חסכוניים בצריכת חשמל.

נורות LED יכולות להיות בשימוש במשך כמה שנים ובכך לחסוך גם באנרגיה וגם בעלות רכישת הנורות עצמן.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה