שיתוף

ככל שמועד היציאה ממשבר הקורונה מתקרב, גם נדרשים מנהלי משאבי האנוש להיערך ליום שאחרי. בין   המשימות הראשונות שצפויות לחזור אל שולחנם של מנהלי משאבי האנוש בולטות המשימה לאתר ולגייס טלנטים מתאימים לארגון, והמשימה לשמר את הטלנטים הקימים.

אלא שאם לפני המשבר היה קשה להציע לטלנטים בעלי מיומנויות נדרשות, את סכומי השכר שהם ביקשו, הרי שכעת, כאשר ארגונים רבים נותרו מדולדלי תקציב, סביר להניח שיהיה קשה שבעתיים.

יתרה מכך, ארגונים רבים יאלצו להוריד משכורות ולשכנע את הטלנטים להשאר בארגון למרות ההפחתה.

וכשנושא השכר אינו יכול להוביל את הגיוס והשימור, יש לרתום את תחום ההטבות כדי להצליח בשתי המשימות הללו.

לכן, כבר בימים אלה, ארגונים צריכים להתחיל לתכנן את סוגי ההטבות שניתן יהיה להציע לטלנטים במקום שכר גבוה.

אחת ההטבות שצפויות להיות המפתות ביותר ובעלות היכולת לבדל את המעסיקים, בעיקר בתקופה שבה הבריאות נמצאת בראש סדר היום, היא ביטוח בריאות פרטי-קבוצתי לעובדים ולבני משפחתם.

אין ספק שקופות החולים הוכיחו עצמן במהלך התקופה האחרונה. אבל אף שמגוון השירותים המוענקים במסגרת קופות החולים הינו רחב למדי, הוא מתאים בעיקר לפרוצדורות וטיפולים שבשגרה, או כחלק מתחומי טיפול נפוצים יחסית.

במקרים בהם נדרשים טיפולים מורכבים יותר ומצילי חיים כמו למשל טיפול במחלות שהן קצת פחות שכיחות מהממוצע, וכן השתלות איברים, טיפולים מיוחדים בחו"ל, תרופות שאינן בסל וכדומה, לכל אלה אין כיום מענה מספק שניתן לקבל באמצעות המערכת הציבורית והביטוחים המשלימים של קופות החולים.    

ביטוח בריאות פרטי נועד לכסות פערים וחוסרים אלה, ולהעניק מענה בזמינות גבוהה יותר. זה כולל אפשרות בחירה רחבה יותר ונגישות טובה יותר לפרוצדורות הרפואיות מצד נותני השירותים, כמו למשל בתי חולים פרטיים. 

לכן יש חשיבות רבה לכך שארגונים ירכשו עבור עובדיהם הקיימים ואלה שצפויים להצטרף אליהם, פוליסת בריאות פרטית.

פוליסת בריאות פרטית מאפשרת לכל עובד לקבל שירותים רפואיים בזמינות ובאיכות גבוהות, מאפשרת לארגון לצמצם משמעותית את מספר ההיעדרויות מהעבודה, ומעניקה לעובד הטבה כספית ממשית שיכולה למלא לפצות על הפחתת שכר.

תוכנית ביטוח הבריאות הקבוצתית שמוענקת על ידי הארגון הינה זולה משמעותית מפוליסות בריאות פרטיות שהעובד יכול לרכוש עבור עצמו.

להלן 3 יתרונות שיש לפוליסת הבריאות הקבוצתית לעובדים שנרכשת על ידי הארגון:

1 תוכנית מותאמת אישית:

בעוד שפוליסת בריאות פרטית היא מוצר המוגדר מראש על ידי חברת הביטוח וכולל, לדוגמה, גיל ממוצע נמוך, כיסויים מסויימים שלא נדרשים לכל מבוטח כמו למשל כיסוי נרחב להיריון, ועוד, פוליסת הבריאות הקבוצתית לעובדים נתפרת באופן ייחודי לכל עובד על פי הצרכים האמיתיים שלו ושל בני משפחתו.

בנוסף, בפוליסת הבריאות הקבוצתיות של הארגון עבור העובדים ניתן להגדיר תקרות כיסויים גבוהות יותר, ולהעניק למבוטח הגדרות משופרות.

2 הטבה כספית – עלות נמוכה:

העלויות של פוליסת הבריאות לעובדים במסגרת הביטוח של הארגון, נמוכות מהעלויות של פוליסות בריאות פרטיות.

3 אין צורך במילוי הצהרת בריאות:

במקרים בהם ההצטרפות לפוליסת הבריאות מתבצעת על חשבון הארגון, המבוטח לא נדרש למלא הצהרת בריאות.

יש בכך הטבה משמעותית לעובדים שיש להם בעיה רפואית כלשהי, שכן פוליסות בריאות פרטיות לא תמיד מקבלות מבוטחים שיש להם בעיה בריאותית המוחרגת על ידי הפוליסה.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה