שיתוף

בני דור המילניום הפכו בהדרגה להיות כוח העבודה העיקרי בחברות בשנים האחרונות, ונוכחותם המקצועית ממשיכה לעלות ולגדול.

בהתאם לכך, מעסיקים משנים את שיטות הגיוס שלהם ואת היתרונות בעבודה בחברה, כך שיתאימו גם לבני דור המילניום, בנוסף ליתר הדורות העובדים.

אך למרות הסטיגמות, בירות בפינות הקפה, שולחנות פינג פונג בלובי וחטיפים חינם – הם לאו דווקא ההטבות המושכות את בני הדור הצעיר לעבודה, הם הרבה יותר חכמים ומורכבים מכך.

להלן 3 הטבות שמושכות את בני דור המילניום לעבודה, ע"פ סקרים:

יציבות

למרות המוניטין של בני הדור המילניום שהם "קופצים" מעבודה לעבודה, מה שהם באמת מחפשים הוא יציבות לטווח ארוך.

מומחים מסבירים, כי דווקא כיוון שבני דור המילניום גדל בימים של כספים לא יציבים, הם לא יתחייבו למעסיק שאינו מתחייב להם.

בני דור המילניום מחפשים עבודה יציבה שתאפשר להם קביעות ופרנסה לטווח הארוך. הם מאוד ישמחו להטבה של ביטוח בריאות, אפשרויות עבודה מהבית ושכר גבוה עם בונוסים.

רוב בני המילניום משלמים עדיין את חובם עבור הלוואת הלימודים. לכן, חברות שמעניקות החזר שכ"ד כהטבה, מועדפות עליהם ביותר. החזר הלוואת סטודנט או החזר שכ"ד, מספק לעובדי בני דור המילניום חיים יציבים ושקטים יותר.

המעסיקים יכולים לבחור סכום חודשי – בדרך כלל כ- 400-500 ש"ח שהם מסכימים לספק כתוספת למשכורת של העובד, כהטבה להחזר הלוואה או ללימודים, במידה והעובד עדיין לומד. סכומים אלו ישולמו ישירות לגוף המוסדי המחזיק בהלוואה או למוסד הלימודים בו לומד העובד.

תמיכה והזדמנויות לקידום

צעירים בני דור המילניום הם רק מתחילים את הקריירה שלהם ומחפשים דרכים לגדול ולהתמקצע במיומנויות יקרות. הם מחפשים עבודה בחברות המציעות הזדמנויות לקידום. חברות שאינן מציעות כל ניידות כלפי מעלה, פחות מעניינות אותם.

בני דור המילניום רוצים לדעת שיש אפשרויות צמיחה בחברה שלכם וחשוב שתעדכנו אותם בכך, כבר בעת פרסום מודעת הדרושים. חשוב להכיר את העובדים שלכם היטב, להכיר את ההישגים שלהם ולקדם עובדים מבפנים על ידי כך שהם יכולים לעבור בין מחלקות ובין תפקידים בהתאם לכישורים שלהם.

אחת הדרכים לעשות זאת היא ליישם תוכנית מנטורינג, אשר בונה לא רק תמיכה אלא גם נאמנות. זה לא רק חשוב שלבני דור המילניום יהיה מסלול להצלחה, אלא גם תומך בתהליך. הדור הצעיר מחפש מפקח שידריך ויאמן אותם, ויספק להם משוב בונה על בסיס מתמשך, כך שיסייע להם לגדול באופן מקצועי.

איזון בעבודה

רוב האנשים שואפים לאיזון מקסימלי בין העבודה והחיים הפרטיים שלהם, אבל זה נכון במיוחד עבור בני דור המילניום. ע"פ מחקרי שנערכו בתחום נמצא, כי בני דור המילניום יעזבו די מהר חברות שלא מספקות להם את האיזון בין העבודה וחיי הבית.

כך, חברות שרוצות למשוך לעבודה את בני דור המילניום, צריכות לספק להם את האפשרות של האיזון המיוחל, ולשווק זאת כבר בהצעות העבודה.

בני דור המילניום גדלים לתוך הקדה הטכנולוגית, מה שהופך אותם למומחי תקשורת דיגיטלית ועבודה מרחוק טובים יותר מאשר עמיתיהם המבוגרים לעבודה. מקום עבודה גמיש, לא רק שאינו מפחיד את בני דור המילניום, אלא גם מאפשר להם להתמכר לנוחות ולאיזון הרצוי.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה