שיתוף

כיום נראה כי ארגונים ללא ספק מבינים את הפוטנציאל המלא של טכנולוגיות משאבי אנוש. מחלקות משאבי אנוש בארגונים משתמשים בטכנולוגיה לצורך ניתוחים, כיוון אסטרטגי וניהול אנשים. עם זאת, אחד האתגרים הגדולים ביותר הוא לאמץ כלים טכנולוגיים שיסייעו לעובדים לבצע מעבר חלק למציאות הדיגיטלית החדשה.

האבולוציה תלויה הן בפיתוח הטכני והן ביישומה של הטכנולוגיה הזו על ידי כוח עבודה מוכשר. יותר ויותר אנשי משאבי אנוש מאמצים את האתגר הזה – נושא של ניהול אדם ומכונה, בשנת 2017.

תחום משאבי אנוש חייב להיות דיגיטלי

משאבי אנוש חייב להיות דיגיטלי, במקום להשתמש בדיגיטל. ארגונים זקוקים למנהיגים הנכונים ולכישרונות אפקטיביים כדי לבצע את המעבר.

התקנת טכנולוגיות משאבי אנוש מבוססת על ענן, היא רק ההתחלה של התהליך. חברות צריכות לרתום את הפוטנציאל שלהן ולהשתמש בו כדי לקדם את האבולוציה הארגונית.

ארגונים שרוצים לשגשג בעולם דיגיטלי צריכים להיות מסוגלים להגיב ולהתאים לצרכים המשתנים של הארגון ולמגמות השוק. מחלקות משאבי אנוש מוכרחות להיות מסוגלות לפרש ניתוחים בזמן אמת, להעריך במהירות את המגמות וליישם את השינוי הארגוני הנדרש כדי להניע הצלחה.

מהו תפקיד 'אדריכל חוויה' במשאבי אנוש?

חשיבה עיצובית הופכת את תפקיד "מנהל תהליכים" ל"אדריכל חוויה", במשאבי אנוש. מגמה שמתפתחת כעת היא יישום אסטרטגיות קיימות של חוויית לקוח – לעובדים בארגון. זה מתבצע תוך התמקדות ברצונותיהם וצרכיהם של העובדים על מנת להפיק את המיטב מהם.

'עיצוב חוויה מותאמת משתמש' מפולח לצרכים של קבוצות שונות של עובדים, תוך מעקב אחר ההתקדמות שלהם בקריירה והיעד הרצוי שלהם ושל הארגון. דיסציפלינות כגון: חשיבה עיצובית, ועיצוב חוויות, נקבעות על מנת ליצור את הבסיס למודלים של מעורבות בעתיד.

המצאה מחדש של עיצוב ארגוני

יותר ויותר חברות מבטלות כיום מודלים ארגוניים מסורתיים או מבנים היררכיים, לטובת מבני צוות גמישים. הדרישות העסקיות משתנות במהירות ולכן ארגונים נאלצים להסתגל. צוותים קטנים של תפקודים משולבים מייצגים את העתיד, תוך התמקדות בכישרונות הטובים ביותר בארגון כדי להתמודד עם פרויקט או מטרה ספציפיים. זוהי מערכת המבוססת על זרימה חופשית של מידע והתרחקות מהיררכיות מחלקתיות. אחד האתגרים של שינוי ארגוני הוא פיתוח מנהיגים ייעודיים שיכולים לנהל פרויקטים לעומת ניהול אנשים.

מיקוד מוגבר על מעורבות, תרבות ורווחה

סקר שנערך לאחרונה מצא כי 86% מן המגייסים סבורים ששוק עבודה מונע על ידי עובדים, כך שלשפר את מעורבות העובדים בארגון הוא המודל החזק ביותר כיום.

ישנה חשיבות מוגברת בידע כיצד לערב עובדים, לפתח תרבות מוצלחת ולהתאים את שיטות העבודה לתרבות הארגונית. פיתוח אסטרטגיות סביב מעורבות ותרבות הם המפתח לשמירת כישרונות, עידוד חדשנות והבטחת רווחים כלכליים.

 


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה