שנה חדשה בפתח: כיצד ליצור כוח אדם מגוון

שנה חדשה בפתח: כיצד ליצור כוח אדם מגוון

יישום מדיניות של גיוון והכללה חזקים מסייע לעובדים להרגיש מוערכים, מוגנים ושמחים.

שיתוף
גיוון מקצועי

גיוון מקצועי

אחד הנדבכים החשובים שיש לזכור במדיניות עבודה מגוונת הוא, שלכולם מגיע את היכולת להיות מי שהם.

מה המשמעות של גיוון, בדיוק? מה הופך את מקום העבודה למגוון? אנשים משתמשים במילה זו לעתים קרובות כל כך כמילה נרדפת למגוון האתני, עד כי שוכחים שיש כל מיני סוגי גיוון נוספים.

מומחים מסבירים, כי משמעות הגיוון הוא: להיות מורכב מאלמנטים או תכונות שונות. לכן, בכל מקום שבו מעסיקים שני אנשים או יותר, כוח העבודה הוא מגון – מעצם העובדה כי אין שני אנשים דומים. אולם ישנן כמה קבוצות של אנשים שהם דומים יותר מאחרים. ולכן, חשוב כי כוח העבודה בארגונים יורכב מאנשים שונים אלו מאלו.

חשוב לדעת כיצד לבנות מקום עבודה מגוון וליישם מדיניות גיוון והכללה חזקה, כך שהעובדים ירגישו מוערכים, מוגנים ושמחים. הנה כמה שאלות שיש להביא בחשבון כאשר רוצים לגוון את כוח העבודה בחברה.

מה הופך כוח עבודה למגוון?

אם המשרד שלך מעסיק אנשים ממספר עמים שונים, אבל כולם סיימו את אותה אוניברסיטה, חיים באותה קהילה, בעלי אותו מצ"ב משפחתי ועם אותם תחביבים, אתה לא ממש מחזיק בכוח עבודה מגוון.

בכוח עבודה מגוון, המטרה להעסיק אנשים שיש להם נקודות מבט שונות, למדו בבתי ספר שונים ורואים דברים מנקודות מבט שונות. זו הדרך לקבל גיוון אמיתי.

הדבר החשוב ביותר הוא שאנשים ירגישו בנוח להיות עצמם. אם תמר יכולה להציב תמונה של בעלה על השולחן שלה, אלי צריך גם להרגיש נוח עם תמונה של חיית המחמד האהובה שלו. אם מוחמד מרגיש בנוח לקחת את הזמן שלו להתפלל, מריה צריכה גם להרגיש בנוח לענוד על צווארה שרשרת עם צלב.

כיצד הגיוון מייצר ערך חזק לארגון?

על פי סקר שנערך על ידי מכון וויליאמס – עובדים אשר בילו זמן רב בהסתרת זהותם במקום העבודה חווים רמות גבוהות יותר של מתח וחרדה, וכתוצאה מכך בעיות בריאות ותלונות הקשורות לעבודה. עוד המחקר מציין, כי מדיניות תומכת בגיוון והרגשה נוחה עם הזהות העצמית שלך במקום העבודה תורמת למחויבות עבודה גבוהה יותר, לשיפור יחסי העבודה, שביעות רצון בעבודה מוגברת ותוצאות בריאות איכותיות.

דוח של Out מראה כי כלכלת ארה"ב יכולה לחסוך מעל 9 מיליארד דולר בשנה, אם ארגונים היו טובים יותר ביישום מדיניות גיוון והכללה.

מה לגבי גיוון "סותר"?

לכולם מגיע היכולת להיות מי שהם. אבל לפעמים זה יכול לגרום לסכסוך. עמית לעבודה דתי לא יכול לאשר אורח חיים של עמית לעבודה הומו ולהיפך. מה עליכם לעשות במצב זה? ובכן, קודם כל, יש לדרוש מכולם לכבד זה את זה. כבוד לא אומר שכולם מסכימים עם כולם – זה אומר שכולם מתחשבים באחרים ומביעים כבוד כלפי אדם אחר. זה בהחלט הגיוני לדרוש מכולם להתייחס לכל האחרים בכבוד.

אם שני עובדים רוצים לנהל שיחה בשפת האם שלהם, זה בסדר במסדרון או בפסקה, אבל בפגישה שבה לא כולם מדברים באותה שפה, יש לדבר בשפה הכללית כך שכולם יבינו. בהחלט אסור  ללגלג על אנשים אחרים לגבי האמונות שלהם. כולם צריכים להיות אדיבים ומכובדים.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה