סמינר לייעול וחסכון בתהליכי גיוס ושימור עובדים – סיקור אירוע

סמינר לייעול וחסכון בתהליכי גיוס ושימור עובדים – סיקור אירוע

בסמינר בנושא גיוס ושימור עובדים שאירגנה קבוצת Success נכחו עשרות אנשי משאבי אנוש ומנהלים.

שיתוף
סמינר גיוס ושימור עובדים

קבוצת Success ייעוץ עסקי קיימה היום סמינר בנושא גיוס ושימור עובדים תחת הכותרת 'כיצד ליצור מהארגון יחידת עילית' שבבסיסה תפישה לייעול וחסכון בתהליכים הארגוניים הנוגעים לנושא הסמינר, בלאונרדו סיטי טאוור.

בסמינר לקחו חלק גם חברת Niloosoft וחברת Performia ישראל. ליאור בן דרור, סמנכ"ל Niloosoft, פתח את הסמינר בהרצה בנושא: ייעול גיוס וסינון עובדים באמצעות מערכות מתקדמות, אחריו הרצתה ליזה מן-טל, מנכ"ל Performia, בנושא: כיצד להפסיק להמר ולהתחיל לגייס צוות מנצח. את היום סגר אלעד הדר, מנכ"ל קבוצת Success, עם הרצאות בנושאים: שימור כוח אדם ומניעת נטישה, ו- שיפור באמצעות שיטות מדידה ותגמול של כל תפקיד בחברה.

אלעד הדר
אלעד הדר

במהלך היום נסקרו נושאים שונים החל משימוש בטכנולוגיות למיון וגיוס עובדים, דרך טכניקות למציאת כוח האדם האיכותי ולביצוע של ראיון עבודה בצורה אפקטיבית לשם זיהוי 'סוג' המעומד שלפנינו וחיזוי הפרודוקטיביות שלו כעובד, ועד דרכים לשימור כוח האדם באמצעות שיטות תגמול ויצירת תחושת שייכות לקבוצה או צוות.

אלעד הדר מסר לכתב HRus כי מטרת הסמינר הינה לתת עוד כלים לאנשים שנמצאים בתחום הניהול והגיוס. מגייסים מראיינים מועמדים אך לא תמיד מסוגלים לחדור את המעטה החברתי, קליטה של מועמד כעובד חברה כרוכה בהשקעה ואז כואב לפטר אותו. החשיבה שלנו היא כי באמצעות שימוש בכלים נכונים וביצוע של מבחנים ניתן לבצע סינון אפקטיבי. העקרון של הכלי אותו אנו מציאים הוא כי ניתן לעשות בו שימוש כמה שצריך, ללא הגבלה ולכן אין את הביזבוז של הוצאת כסף על מבחנים חיצוניים.
ליזה מן-טל
ליזה מן-טל

ליזה מן-טל הוסיפה בנושא זה כי הרעיון המנחה הוא כי להחזיר את האחריות על הסינון והמיון של המועמדים לתוך החברה, במקום להוציא אותה החוצה,ובאמצעות התוכנה לקבל תוצרים יותר טובים ממכון מיון. ברגע שהדברים נעשים 'בבית' ניתן לבחון כמה שצריך ללא מגבלות תקציב ולקבל את הנתונים עוד לפני ביצוע ההתקשרות הראשונית, ולא הפוך. כמו כן, צוואר הבקבוק שנמצא לרוב אצל המנהל המקצועי 'נפתח' שכן שימוש בתוכנה נותן אפשרות כבר למנהל משאבי האנוש לעשות את הסינון המקצועי הראשוני, בנוסף לסינון האישיותי של המועמד. יכולת נוספת של תוכנה שמקצרת ומייעלת את התהליך היא בבדיקת הממליצים בנוסף למועמד, באמצעות המחשב, מה שיכול לחסוך זמן רב בתהליך הגיוס.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה