התאחדות הסטודנטים הארצית מצטרפת למאבק נגד אלימות כלפי נשים

התאחדות הסטודנטים הארצית מצטרפת למאבק נגד אלימות כלפי נשים

ההתאחדות מעודדת את עובדות הארגון לשבות ביום שלישי בהפגנה כנגד אלימות נגד נשים

שיתוף
המאבק באלימות נגד נשים

המאבק באלימות נגד נשים

התאחדות הסטודנטים הארצית תומכת בקריאה לשביתת נשים ביום שלישי, 4.12.18 , ובדרישה ליישום פתרון לאומי לאלימות כלפי נשים בישראל.

בעקבות גל האלימות ההולך וגואה כלפי נשים בישראל, הוקמה קואליציית "דגל אדום" המאגדת תחתיה עשרות ארגונים מכל קצוות החברה בישראל שהכריזה על מצב חירום במסגרתו תתקיים שביתה ביום שלישי 4.12. התאחדות הסטודנטים הארצית החליטה להצטרף למחאה החברתית ולעודד את העובדות בארגון לשבות כאות הזדהות עם הדרישה לפתרון לאומי מידי.

יום העבודה של עובדות אשר תבחרנה שלא להגיע לעבודה ביום שלישי, 4.12, לא ינוכה משכרן ולא ייגבה בעבורו יום חופש.

רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר: "זו השעה של הארגונים חברתיים, חברות עסקיות ומשרדים ממשלתיים, לעשות כמונו וליצור חזית אחת אל מול מטרה שכלפיה אין מחלוקת, לא מימין ולא משמאל. אלימות היא תופעה שצריך לעקור מן השורש, קל וחומר כשאנו עדים להיקפים הבלתי נסבלים אליהם הגיעה כשהיא מופנית כלפי נשים. אני קורא לנשיאי המוסדות האקדמיים, ולנשות הסגל עצמן – עודדו את העובדות והסטודנטיות בקרבכן להצטרף לשביתה, גבו את היעדרותן, ועזרו להצמיח את המאבק לשיאים חדשים, עד למציאת פתרון הולם לנושא"

בשעה זו נציגי התאחדות הסטודנטים הארצית מעבירים בקשה רשמית לראשי המוסדות האקדמיים וכן לשאר הגופים במערכת ההשכלה הגבוהה, בכדי שאלה יגבו ויעודדו היעדרות סטודנטיות ונשות סגל ביום המאבק. מטה המאבק דורש יישום של תכנית חירום למניעת אלימות כלפי נשים, שעלותה נאמדת בתקציב של 250 מלש"ח, ותפעל בארבעה מישורים: שיקום לנפגעות אלימות במשפחה, שיקום לתוקפים, פעולות חינוך והסברה וכן שינוי מדיניות משטרתית להתמודדות עם התופעה.

אין תגובות

השאר תגובה