החוק ועונשו

החוק ועונשו

HRus בשיתוף עם עו"ד עודד ערמוני, אשר תחום עיסוקו הבלעדי הנו דיני עבודה, מסייעים לכם להיערך לקראת חוק הגברת האכיפה של דיני עבודה

שיתוף
דיני עבודה

דיני עבודה

השבוע נכנס לתוקף החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה. 120 תקנים של פקחים אושרו כאשר 30 הפקחים הראשונים כבר הוכשרו ובימים אלו נערך האגף לאכיפה במשרד התמ"ת להכשיר את המחזור השני (הכולל 30 פקחים נוספים). יורם שולטהייס, מייסד ומנכ"ל חברת HRus, במאמר דעה בנושא החוק החדש – משמעותו והשלכותיו על שוק העבודה.

חוקי עבודהיורם שולטהייס, מנכ"ל HRus: מי שזוכר את פרשת רמדיה, בוודאי יודע שמשרד הבריאות הגביר את מכסת הפקחים על ייבוא מזון ותרופות לארץ. מדובר על סדר גודל של כעשרה פקחים בסך הכול. כאן אנחנו רואים 'מהפך' בגישה של המדינה לחוקי העבודה, במידת הרצינות שלה לנושא אכיפת חוקי העבודה והמוכנות שלה להשקיע משאבים עצומים (כוח אדם וכסף) לטובת הנושא.

בקרוב, יפעלו 120 פקחים מטעם משרד התמ"ת שיגיעו באופן אקראי ו/או בהמשך לתלונות של עובדים היישר לבתי עסק (פרטיים, ממשלתיים ו/או עמותות) ויבדקו האם המעסיקים עובדים על פי חוקי העבודה המגנים, הלכה למעשה.

קנסות בסדר גודל של כמה אלפי שקלים ועד לכמה מאות אלפי שקלים מצפות למעסיק שלא יתקין שעון נוכחות או כל אמצעי חלופי לדיווח שעות עבודה, שלא ינהל פנקס רישום עובד, שלא יתגמל את העובדים שלו בהתאם לחוק שכר המינימום, בנוסף על תגמול שעות נוספות, פנסיה בהתאם לצווי הרחבה ועוד.

בתי הדין לעבודה, העמוסים לעייפה כיום, צפויים בפני עומסים שטרם נראו באם המעסיקים לא יפנימו את החוק החדש והשלכותיו ואני רואה בכם, אנשי ה-HR, את סוכני השינוי האפקטיביים ביותר בתהליך. תפקידם כיום, לעניות דעתי, הוא להפיץ את הידע בארגון ולהעלות את הנושא של חוקי עבודה (עם דגש על זכויותיו הקוגנטיות של העובד) לראש סדר העדיפויות בארגון. 

עו"ד עודד ערמוני - דיני עבודה
עו"ד עודד ערמוני - דיני עבודה

אנחנו כאן במערכת HRus מכריזים על פתיחת מדור ייעודי חדש, בו יפורסם כמידי שבוע מידע בנושא זה עם דגש על טיפים, הצעות, מידע על חוקים חדשים, עדכון חוקים וצווי הרחבה, טיפים להתנהלות נכונה ועוד.

לשם כך, HRus חברה לעורך הדין עודד ערמוני, אשר תחום עיסוקו הבלעדי הינו דיני עבודה (הן ייצוג עובדים והן ייצוג מעסיקים), אשר נבחר על ידי התמ"ת להרצות בנושא דיני עבודה במסלול הכשרת פקחים. עו"ד ערמוני יספק לכם, קהילת משאבי אנוש, באמצעות סדרת מאמרים אותם נעלה לאוויר בתקופה הקרובה, ידע תאורתי וכלים ופתרונות מעשיים, במטרה לסייע לכם לייסד מערכת יחסי עובד-מעביד תקינה, תוך שמירה על זכויות עובדיכם וקיום חובותיכם כלפיהם, על רקע החמרת האכיפה הרגולטורית בתחום דיני עבודה.

ב-19 ביולי יתקיים יום עיון ייעודי למנהלי משאבי אנוש, רכזי רווחה וחשבי שכר בנושא העולם הפנסיוני בראיית המעסיק. 

למידע נוסף על החוק להגברת אכיפת חוקי עבודה בישראל ועל דרכי ההתמודדות וצעדי ההכנה שארגון יכול לנקוט בשביל להתמודד עם החוק – ניתן לראות את הסרטון הבא:

אין תגובות

השאר תגובה