האם להציע לעובדים חופשה בתשלום?

האם להציע לעובדים חופשה בתשלום?

חברות רבות החלו להציע ימי חופשה בתשלום לעובדים

שיתוף
חופשה בתשלום לעובדים

חופשה בתשלום לעובדים

חברות רבות החלו להציע ימי חופשה בתשלום לעובדים כדרך לעודד אותם לקחת הפסקות יזומות מהעבודה, לצאת לנופש, להתרענן ולשוב פרודוקטיביים לעבודה.

כאשר החברה מציע זמן ותקציב מוגדרים לחופשה בתשלום, היתרונות עבור העובדים והחברה עצמה רבים. מלבד ההיבט הכלכלי שיש בו משום הפסד כספי לחברה, הרווח הוא בקבלת עובדים נאמנים, מעורבים, שבעי רצון ופרודוקטיביים הרבה יותר. מאידך, ישנם גם כמה חסרונות במהלך זה.

היתרונות בחופשה בתשלום לעובד

אחד היתרונות הבולטים בחופשה בתשלום היא כי הרבה יותר קל לעקוב אחר חופשות העובדים ולמסגר אותן בטווחי זמנים שנכונים ומתאימים לחברה. כגון: חופשה מרוכזת בחגים, תקופה בה ישנה פעילות מופחתת, וכד. כך, החברה מבטיחה כי העובדים לא "יעלמו לה" בתקופות של עומס, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים, וקליטת לקוחות נוספים לחברה. קל גם לעקוב אחר תשלום החופשה של העובד המנוכה דרך חשבון הבנק של החברה ונרשם בכל מקום שנדרש במערכת.

יתרון נוסף הוא בכך שההיעדרויות העובדים פוחתת, כאשר הם יודעים כי יקבלו חופשה בתשלום ויוכלו לצאת ולנקות את הראש ולהתרענן מהעבודה. החופשה בתשלום פוטרת את המנהלים מהצורך לנסות ולהבין אם עובד משקר על היותו חולה, כיוון שהעובד יעדר פחות. כאשר ישנה בחברה מדיניות של ימי חופשה בתשלום, מעסיקים רבים מדווחים כי העובדים פחות נוטים להיעדרות מתוכננות מאשר בחופשת מחלה נפרדת.

כאשר מערכת חופשה בתשלום מוטמעת בחברה, העובדים נוטים להציג את כל ימי החופשה שלהם כחופשות מרוכזות במערכת אחת. משמעות הדבר היא כי הם נוטים יותר להשתמש בכל ימי החופשה שלהם בתשלום. מבחינת המעסיק אין הפתעות- עובדים לא יעדרו מעבר לימי החופשה שנקבעו ותוכננו מראש.

החסרונות בחופשה בתשלום לעובד

בין החסרונות העיקריים מלבד ההיבט הכלכלי של תשלום ימי החופשה לעובד, הם שהעובדים הופכים פחות סבירים לקחת ימי מחלה ובמקום זה מנצלים את ימי החופשה בתשלום שיורדת מכיס המעסיק.

זה עשוי למזער את מספר ההיעדרויות הלא מתוכננות, אך יכול להציב את העובדים האחרים שלך ואת הלקוחות בסכנה. כדי להרתיע את העובדים לעשות זאת, המעסיקים צריכים לשלוח עובדים חולים הביתה ולעודד עובדים לחזור לעבודה לאחר חופשת המחלה וכאשר החלימו.

העובדים יכולים גם לקחת ימי חופשה בתשלום כל בבת אחת כגון בתחילת השנה, דבר שאינו משאיר שום תוכנית גיבוי במקומם. כדי למנוע זאת, מעסיקים מסוימים מקימים מערכת שבה ימי החופשה בתשלום נצברים לאורך כל השנה.

חופשה בתשלום אינה נדרשת במקומות רבים, במיוחד אם חברה מעסיקה פחות מ -50 עובדים. חופשה בתשלום יכולה להפוך את החברה ליותר אטרקטיבית לכישרון העליון, ויכולה לעודד עובדים להישאר בבית כאשר הם חולים. החופשה מספקת לעובדים הפסקה מרעננת מאחריות, ויכולה לסייע לעובדים להיות פרודוקטיביים יותר בזמן העבודה על ידי מתן הגמישות לה הם זקוקים לטיפול בצרכיהם האישיים.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה