האם אתה מנהיג מודרני?

האם אתה מנהיג מודרני?

"אם המעשים שלך מעוררים אחרים לחלום יותר, ללמוד יותר, לעשות יותר ולהיות יותר, אתה מנהיג". ג'ון קווינסי אדמס

שיתוף
מנהיג המודרני

מנהיג המודרני

נשיא ארה"ב לשעבר ג'ון אדמס, דיבר בזמנו על מה שיהפוך לבסיס למנהיגות מוצלחת בדורות המודרניים. אדמס ציין את היעדר ה"אני" ב"מנהיג" והבין את חשיבות המנהיגות לטובתה ולהשגתה של קבוצה גדולה יותר.

לדברי מומחים, מנהיגות הולכת בד בבד עם 'מנטורינג', 'פיתוח' והכי חשוב – 'צוות'. צוות ייכשל ללא מנהיג ומנהיג ייכשל בלי צוות. המנהיג המודרני לא עומד בנפרד מהצוות שלו, הוא עומד יחד איתם.

מהו מנהיג מודרני?

מנהיג מודרני אוחז במיומנויות מתקדמות וחיוניות שלא ניתן לנהל בלעדיהן.

כנות

כל מלך, מלכה, נשיא, מנהל, או בקיצור מנהיג, צריך לעמוד בפני העבודה הקשה של בניית אמון בצוות. האמון לא עובד ללא כנות. מנהיגי איכות הופכים את ההתנהגות האמיתית והאתית לעדיפות ובסיס, הם לא רק מרוויחים את הכבוד של הקבוצה שלהם, הקבוצה שלהם באה בעקבותיו. התוצאה היא אווירת עבודה בריאה וקואופרטיבית עם המנהיג והצוות 'באותו דף'.

משלחת

המשלחת לא רק עוסקת בהעברת משימות בין העובדים, מדובר בהבנת הכישורים של כל חבר צוות ושימוש אפקטיבי ונכון בכישורים. כאשר מנהיג מייצג משימה היא צריכה להיות מנותבת לאדם הנכון עם אמון מלא בפרט. מנהיגות גדולה מנצלת את היתרונות של הצוות כדי לספק תוצאות חזקות עבור החברה.

תקשורת

היעדים שלך עשויים להיות ברורים היטב בראשך, אך האם הם ברורים לצוות שלך? מנהיגות חזקה מתמקדת בתקשורת בבירור, בעקביות וביעילות, ומודדת את תגובותיהם של אחרים למנהיג ומשתפרת כתוצאה מכך. מנהיגות חזקה הולכת יד ביד עם תשוקה. אם אתה לא יכול לקשר את החזון והתשוקה שלך לצוות, אז אתה מסתכן בעמימות סביב המטרה המשותפת. זה גם חשוב ביותר שמנהיגים ינהיגו את מדיניות "הדלת הפתוחה" והיחס שלהם כלפי העובדים יהיה נדיב ומקבל. כמנהיג מודרני, עליך להפוך את עצמך לזמין ולדון בנושאים עם הצוות – אם הם יכולים לסמוך עליך אז הם יהיו מהימנים.

תקשור אופטימיות

גם אם אסטרטגיית השיווק האחרונה שלך ירדה לטמיון, האתר שלך התרסק או שאיבדת לקוח עיקרי, חשוב שלא תדלוף גישה שלילית לצוות שלך. בנסיבות אלו, מנהיג חזק ישים את הלחץ בצד כדי לשמור על הפרודוקטיביות. אנרגיה חיובית וחוש הומור עוזרים לצוות למצוא את דרכם בין נאתגרים. סביבת העבודה לא תהפוך לחמוצה, לא משנה מה הנסיבות.

אמון

מנהיג לא יכול להחזיק בכישורי מנהיגות ללא ביטחון ולמרות שיש ימים שבהם הדברים לא הולכים לפי התכנון ואתה לא מרגיש שברור לך לחלוטין כיצד יתגבשו הרעיונות האחרונים שלך, הצוות שלך לא צריך להיות מושפע. מנהיג גדול יודע איך לשמור על "ראש טוב" במצבים מאתגרים וימשיך להעלות את המורל של הקבוצה. זכור כי מכשולים הם גורם טבעי בהשגת המטרה הגדולה יותר. אם אתה רגוע ובטוח אז הצוות שלך ירגיש אותו דבר ויספק את הכוח באמצעות הפרודוקטיביות.

התחייבות

מנהיגים חזקים מובילים ע"י דוגמה. אין מוטיבציה טובה יותר בסביבת עבודה מאשר לראות את המנהל עובד למשך שעות ארוכות ודואג כי העבודה תעשה לא משנה מה. יש להוכיח את המחויבות שלך לצוות ואז גם תרוויח את הכבוד שלהם. שמור על המוניטין שלך הוגן עבור הצוות כדי שהם יתייחסו אליך בהגינות.


יש לכם מנהיגים בארגון? את/ה מנהיג שמיישם את מה שכתוב מעלה?
טים קלי – המנטור הבינלאומי ומחבר רב המכר 'יעוד אמיתי' מגיע לישראל ויעביר בבלעדיות בהפקת פורטל משאבי האנוש את סדנת ייעוד ארגוני – הסדנה הבינלאומית המדוברת שהועברה בארגונים הגדולים בעולם!
רוצים לקחת חלק בסדנה? מידע מלא ורישום ניתן למצוא בקישור הבא: סדנת מציאת ייעוד ארגוני

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה