תחום ניהול ההדרכה בארגון בעולם משתנה

תחום ניהול ההדרכה בארגון בעולם משתנה

אסי מויאל, מנהל חטיבת פתרונות ההדרכה בחברת NESS, חשף במפגש פורום מנהלי ההדרכה של חטיבת פתרונות ההדרכה בחברת NESS את מערכת Vision אשר מייצרת סביבת למידה פורטלית, מתקדמת וחדשנית.

שיתוף

למעלה ממאה ועשרים מנהלי הדרכה בחברות עסקיות במשק, בחברות ממשלתיות וממערכת הביטחון, השתתפו ביום חמישי ה30.11.17 בכנס לקוחות רבעוני של פורום מנהלי ההדרכה של חטיבת פתרונות ההדרכה בחברת NESS. הפורום, המתכנס מידי רבעון, עוסק בסוגיות ובאתגרי הדרכה מרכזים, עסק הפעם בחיבור עולם הלמידה וההדרכה הארגוני לאסטרטגיה הארגונית באמצעות תהליכי למידה חדשניים וכלי למידה דיגיטליים במטרה לקדם את מנהל הדרכה לChief Learning Manager בארגון.


דר ערן גלאת המפגש, פתח אסי מויאל, מנהל חטיבת פתרונות ההדרכה בחברת NESS. הוא ציין את היתרונות הגדולים שטמונים בכנס מסוג זה בכך "שמנהלי ההדרכה בארגונים השונים יכירו אחד את השני וייצרו לעצמם רשת חברתית משותפת בה הם יוכלו לדון ברעיונות שונים. וכיון שיש כל כך הרבה כלים ויכולות טכנולוגיות בתחום ההדרכה יש חשיבות מפעם לפעם לסקור את היכולות שקיימות בשוק וזאת כדי ללמוד, להכיר ולבחון את דרכי ההטמעה של הכלים, המתודולוגיות והיכולות הקיימות.

בדבריו, אסי חשף את מערכת Vision של נס, אשר פותחה בנס יחד עם חברת לוטם ומטרתה לייצר עבור מנהל ההדרכה והלומד סביבת למידה פורטלית, מתקדמת וחדשנית המאגדת בתוכה את כלל תהליכי הלמידה הרלוונטיים לעובד בארגון מחד, ומאידך מאפשרת למנהל ההדרכה ניהול קל ופשוט של מערך ההדרכה והלמידה הארגוני.

רינת אהרוני - פורום מנהלי הדרכהאחרי מויאל דברו בכנס מומחים שונים בהם רינת אהרוני, מנהלת תחום טכנולוגיות למידה בתוך חטיבת פתרונות ההדרכה בחברת NESS. רינת סקרה בדבריה את תפקידו של מנהל תחום ההדרכה והלמידה בארגון ועסקה במטרות שהוא צריך להעמיד לעצמו וכן בדרכים למימוש המטרות האלו. כשהיא דנה במטרות ציינה רינת אהרוני כי מטרת העל של מנהל הלמידה וההדרכה בארגון היא להיות שותף מלא להשגת היעד האסטרטגי של הארגון.

כלומר באמצעות הדרכת העובדים, לתרום לתהליך של התמקצעות העובדים ברמה גבוהה יותר הן בפן האנושי שלהם והן בפן המקצועי. לסיקור מלא של הרצאתה של רינת ראו: תפקיד מנהלי ההדרכה – השגת היעדים האסטרטגיים של הארגון.

דר ערן גלד"ר ערן גל, מומחה לטכנולוגיות למידה ומרצה בכיר בHIT מכון טכנולוגי, ציין את השינויים שמתחוללים בתחום ותאר את העובדה ש-50% מהמקצועות המוכרים לנו כיום יוכחדו על ידי הטכנולוגיה בהם: נהגים, רוקחים, קופאים, טלרים בבנק, רופאים ועוד בעלי מקצוע רבים. עוד הוא ציין את אפשרויות הלמידה בתחום בו הטכנולוגיה משבשת את הלמידה בגלל השינויים ורעשי הרגע שהיא מייצרת. בנוסף תיאר ערן את שיטת ההדרכה החדשה שלא מתבססת בעיקרה על לימודים אקדמיים אלא בהתנסות תוך כדי עבודה ופתרון בעיות. לסיקור מלא של הרצאתו של ערן ראו: תפקיד מנהל ההדרכה בעולם למידה משובשת.

יעל דורון-דרורייעל דורון דרורי, מחברת- חדשנות בדרך שלך, מרצה לעולמות למידה חדשנית ולשעבר מנהלת ומובילת ההדרכה החינוכית בחברת גוגל ישראל, הסבירה את היתרונות העצומים שקיימים בהנעת תהליך חדשנות בארגון. היא ציינה את הכישורים הנדרשים לכך וכן את הדרכים בהם מנהל הדרכה בארגון יכול לחולל בעצמו תהליך שיהפוך אותו למוביל חדשנות בארגון. היא גם סיכמה מחקרים רבים בתחום וסקרה את הדרכים בהם מנהל הדרכה יכול לקדם את עובדיו. לסיקור מלא של הרצאתה של יעל ראו: להעז ולא לפחד מכשלונות.

חנות שיתופיתאת המפגש סיכמה איילה צורף העוסקת במחקר הכלכלה השיתופית. בהרצאתה חשפה את הטרנדים המצויים בשוק הנוגעים לכלכלה השיתופית ואף המחישה את האפשרות הזו על ידי חשיפת המשתתפים לחנות החלפת בגדים, בה המשתתפים עצמם לקחו חלק.

כנס משאבי אנוש

כנס הגיוס השנתי 2024

כנס רווחה וחווית העובד

אין תגובות

השאר תגובה