מסירים את העננה: תחזית משאבי אנוש לשנת 2018

מסירים את העננה: תחזית משאבי אנוש לשנת 2018

תחזיות ומגמות משאבי אנוש לשנת 2018

שיתוף
משאבי אנוש במיקור חוץ

משאבי אנוש במיקור חוץ

שנה חדשה החלה זה מכבר ואנו נושאים עינינו כלפי העתיד. לנוע קדימה כל הזמן, זה מוטו של העסקים כיום ומי שדורך במקום נשאר מאחור. אחת הדרכים להניע את הארגון קדימה הוא ליישר קו עם המגמות והטרנדים החדשים בשוק העבודה, ומי שאחראי לך הוא מנהל משאבי אנוש.

להלן מבט על כמה מגמות משאבי אנוש שצפויות לנסוק בשנת 2018:

ניהול כשרון אישי

גישה אחת לכל הכישרונות לא תהיה מספקת יותר בשנים הקרובות. העובדים מצפים שיתייחסו אליהם כאל פרטים ביחס ייחודי ואישי מאת מעסיקיהם, תוך התחשבות בצרכים ובמיומנויות המיוחדים שלהם, וכן בשאיפות הקריירה. מפגשים אחד על אחד של המנהלים עם הכישרונות בחברה תסייע לארגונים לשמור על הכישרונות הקיימים ולהגדיל את מאגר הכישרונות באמצעות גיוס כישרונות נוספים.
בנוסף, ניהול כישרון אישי יסייע לחברות ולארגונים להגדיל את הפרודוקטיביות, להפחית את זמן ההכשרה ולשפר את אפשרויות הקידום מבפנים. כאשר עובדים מתזמנים את משימות העבודה ומתאימים אותן לאינטרסים ולצרכים שלהם, הם בדרך כלל מונעים ומסוגלים לעשות יותר. כאשר נעשה שימוש בגישה אינדיווידואלית לתכנון ופיתוח עובדים, העובדים נוטים יותר לזרז את הלימוד ולמלא את העמדות שהם זכאים להם.

הדרכה חדשנית מרחוק

כוח עבודה מרחוק ומשרדים בינלאומיים הפכו לנורמה עבור חברות רבות, ולכן למודל ההכשרה מרחוק יש תפקיד בלתי נמנע. Webinars וקורסים בווידאו הפכו לסטנדרטים בעולם כיום, ובשנת 2018 אנו עשויים לראות את האימון מרחוק הופך ליותר מודרני וחדשני. חברות מסוימות מצפות ליישם תוכניות הכשרה במודל של מציאות וירטואלית שישלבו מועמדים ועובדים במצבים בעבודה באופן ריאלי יותר.

מיקוד מוגבר על שיתוף פעולה

צוותי עבודה צמודים ושיתופי פעולה בעבודה יתחזקו יותר ויותר ולכן עלינו לצפות להתמקדות מוגברת בשיתוף פעולה בשנת 2018. כמו חלק מהחברות המצליחות יותר, מדגישות שיתוף פעולה בין צוותים מרוחקים שאפילו מעולם לא נפגשו פנים אל פנים ועובדים באופן בלעדי יחד באמצעות תקשורת דיגיטלית מתקדמת. מערכות משאבי אנוש יכולות להשתלב בכך ולחדד את כלי שיתוף הפעולה הדיגיטליים והנחיות קבוצתיות לעבודה משותפת בין עמיתים וצוותים.

קידום פנימי ו- Upskilling

Upskilling הוא מונח חדש יחסית המשמש לתיאור קידום עובדים מתוך החברה. בשנת 2018, צפוי כי חברות יפנו יותר ויותר לעובדים הקיימים שלהם כדי למלא את הפוזיציות הבכירות הפתוחות, ע"י תכניות לאימון ופיתוח עובדים לתפקידי מנהיגות ותפקידים בכירים.

עם פחות עובדים חדשים שצפויים להיכנס בכל חברה בשל המחסור בעובדי הייטק לדוגמה, והקרב על כישרונות בשנים הקרובות יותר מאי פעם, המעסיקים רואים את היתרונות של השקעה באנשים שכבר קיימים ונאמנים לחברה.

AI בגיוס

משימות גיוס רבות כבר הפכו לאוטומטיות, אבל בשנת 2018 שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בגיוס ימשיך לצבור תאוצה. תוכנות בינה מלאכותית לגיוס ישולבו בתהליכי הגיוס יותר מתמיד וכן צ'אטבוט שישולבו בתהליכים אלו. שימוש בטכנולוגיות AI בגיוס יסייעו להפחית את זמני התהליך וכן למנוע הטיות של מראיינים. מערכות דירוג יכולות גם להיות מובנים בראיונות וירטואליים.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה