שיתוף

אימון (קואצ'ינג) מאפשר לאדם להגיע לרמות גבוהות יותר ביצועים באמצעות מודעות והובלה לשינוי.

כאשר לעובד יש את היכולת והיכולת להשלים את המשימה בהישג יד, אך משום מה הוא נאבק עם ביטחון, מיקוד, מוטיבציה, או רוחב פס כדי שיהיה במיטבו, האימון יכול לעזור.

בספר האימון הקלאסי, אימון עבור ביצועים (2009), Whitmore המנוח תיאר יתרונות רבים של אימון. הרשימה כוללת הטבות לנמען וכן הטבות לצוות ולארגון הגדול יותר.

שלל ההטבות שהאימון מספק לחברה בה עובד המאומן הן:

ביצועים משופרים ופרודוקטיביות מוגברת.

פיתוח.

שיפור יכולת הלמידה.

שיפור היחסים.

שיפור איכות החיים של הפרט.

הפחתת העומס על המנהל.

רעיונות יצירתיים יותר.

שימוש טוב יותר בתקשורת עם אנשים, במיומנויות ובמשאבים.

תגובה מהירה ויעילה יותר למצבים בעייתיים ומאתגרים.

גמישות רבה יותר והסתגלות לשינוי.

מוטיבציה גבוהה יותר.

שינוי תרבותי.

שלל ההטבות שהאימון מספק למאומן עצמו הן:

מיומנות לחיים.

מקסום עוצמות הפרט.

יכולת להתגבר על אתגרים ומכשולים אישיים ומקצועיים.

השגת מיומנויות חדשות ויכולת להיות יעיל יותר.

הכנה לתפקידי עבודה חדשים או אחריות חדשה.

שיפור בניהול עצמי (למשל, ניהול זמן טוב יותר).

סדר, ארגון ועבודה לקראת יעדים.

הגדלת שביעות הרצון שלו/ה בעבודה ומוטיבציה לעבודה.

היתרונות העיקריים של האימון הם שיפור הפרודוקטיביות והמעורבות. איכות האינטראקציה של העובדים שעברו אימון עם המנהלים שלהם, עולה באופן משמעותי. הדבר משפיע כמובן על הפרודוקטיביות ועל המעורבות של העובדים. תרבות של אימון בחברה היא המותאמת ביותר עם ביצועים עסקיים, מעורבות העובד ושימורו.

דיאלוג מתמיד בנושא ציפיות, ביצועים ויעדים ארגוניים מסייע לעובדים להגדיר יעדים וסדרי עדיפויות ואלו הם גורמי הצלחה קריטיים.

יכולתם של המנהלים להשתמש בחוזקות של העובדים ולהציע הכרה ועידוד מעוררת מעורבות, מחויבות ונכונות ללכת צעדים נוספים.

לאימון יש תרומה גם בנושא רווחת העובד ושביעות רצונו בעבודה. תנאי עבודה טובים וקשרים הדוקים בין מנהלים ועובדים קשורים למורל העובדים הגבוה יותר ולשיעורי היעדרות נמוכים.

התרבות הארגונית פורחת, כאשר היא מבוססת על הדדיות בין מנהלים ועובדים – נתינה, שיתוף, פתיחות – ויש לה השפעה עצומה על המוטיבציה ועל שביעות הרצון בעבודה.

האימון מבקש לחזק את האוטונומיה והעצמאות של העובדים, ובכך להכין אותם להסתגל לאתגרים חדשים. הם הופכים להיות פרואקטיביים יותר ולצפות לשינויים ולהיערך להם מבלי להיכנס לחרדות מיותרות. זהו ערך מאוד חיוני ע"מ לשרוד בכלכלה תחרותית מאוד כיום. האימון אף מעודד השתתפות פעילה בחיפוש אחר שיפורים וחידושים שמגדילה את התחרותיות של הארגון.

תרבות האימון מתמקדת בפתיחת הפוטנציאל של העובדים בכל הרמות, תוך שאיפה למתוח את תפקידיהם ולתת להם אחריות חדשה. גישה זו טובה הרבה יותר מאשר סגנון הניהול הסמכותי המסורתי שלא כלל אימון.

אימון עובדים אינו צריך להיות מוגבל לכישורים טכניים, אלא לאימוץ נקודת מבט מקיפה יותר, כולל מיומנויות אישיות וחברתיות, מודעות גבוהה יותר וניהול רגשות, וכן שיפור מיומנויות בין-אישיות.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה