שיתוף

אחר המשימות החשובות של ארגונים וחברות כיום, היא הנעת עובדים לחדשנות. פיתוחים חדשניים של ארגונים הם אלו שיובילו את הארגון לשורה הראשונה בתחרות בשוק.

לכן, ארגונים כיום תרים כל הזמן אחר דרכים יעילות להניע עובדים לחדשנות. בין היתר באמצעות מפגשי סיעור מוחות, האקתונים, השתתפות בכנסים, תמריצים ותגמולים ועוד.

להלן 6 דרכים יעילות להנעת עובדים לחדשנות:

תרבות תומכת בחדשנות

דרך יעילה לעודד את העובדים לחדשנות היא ע"י יצירת תרבות חברה שמעודדת זאת. זה יכול להיעשות במספר דרכים כגון: טיפוח סביבה שבה רעיונות משותפים בגלוי ונבדקים באופן קבוע. שיתוף עובדים בפגישות של סיעורי מוחות ועידוד להעלאת רעיונות למוצרים ושירותים חדשניים, פעילויות גיבוש עובדים מחוץ למשרד בסביבות בעלות השראה, תמריצים ותגמוים לעובדים שמצליחים לייצר פתרונות חדשניים, ועוד ועוד.

חממת חדשנות

חברות הייטק וסטארטאפים צריכים במיוחד להקדיש את עצמם לחדשנות, כיוון שזה הבסיס עליו הם נשענים. חממת חדשנות היא למעשה מבנה בחברה, חדר או מתחם שמוגדר כשטח לחדשנות. בחממה צריכות להיות משימות ברורות ומשאבים ליצירת חדשנות, כגון: מחשבים מהירים, מסך ומקרן לשיתוף הרעיונות, גישה לאינטרנט מהיר, שיתוף קבצים בענן, ועוד.

את החממה מתחילים בהגדרת מטרות וגבולות. יש להגדיר אילו אנשים יתכנסו בחממה, באילו שעות ומי ינחה אותם.

בחינת רעיונות חדשים

כחלק מעידוד חדשנות בחברה, יש להקל ולפשט את תהליכי בדיקת הרעיונות החדשים, ולא ליפול למלכודות של בירוקרטיה מסובכת שתקשה על התהליך. התהליך כולו צריך להיות נגיש, קל ופשוט. אם העובדים ירגישו שזה מסובך מדי להעלות רעיונות חדשים וצריך למלא אינספור טפסים, או להמתין למנהל שיתפנה לבחון אותם, סביר שהמגמה הזו של החדשנות תתפוגג.

תיבת תגובות

שימוש בתיבת תגובות לרעיונות שהועלו היא דרך מצוינת לקדם רעיונות טובים ולדחות רעיונות שאינם בעלי פוטנציאל. התיבה מאפשרת לעובדים שהאזינו לרעיונות השונים שהועלו בפגישות, לכתוב בעילום שם את דעתם לגביי כל רעיון ורעיון. חשוב שדחיית רעיונות תגובה בהסברים משכנעים והוכחות לכך שהרעיון עתיד להיכשל. זאת בעיקר כדי למנוע הטיות של עובדים לרעיונות של עובדים מסוימים.

בניית תרבות של ניסוי

חברי הצוות צריכים את האפשרות לבחון את הרעיונות שלהם באמצעות מערך ניסויים. החברה צריכה להכשיר חדר ניסויים בו יונגשו כל הכלים האפשריים לבחינת הרעיונות, והוא יהיה מצויד בטכנולוגיה מתקדמת. הארגון צריך לעודד את העובדים לפנות זמן מזמן העבודה כדי לעבוד על הניסויים של הרעיונות שלהם.

תמריצים ותגמולים

הארגון צריך לעודד את העובדים לחדשנות ע"י תמריצים ותגמולים לעובדים שהרעיונות שלהם התקבלו, נוסו ותויגו כבעלי הצלחה פוטנציאלית. התגמול צריך להיות כזה שיעודד את העובדים להמשיך ולהעלות רעיונות לפיתוחים חדשניים שיקדמו את החברה.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה