שיתוף

אפליית גיל, למרות שמרבית המעסיקים בתעשייה לא רואים בה איום משמעותי, אכן קיימת ובוודאי שהיא מטרידה.

אנשי משאבי אנוש, מנהלי גיוס ומעסיקים, צריכים להיות יצירתיים יותר בגיוס ולפנות לקהלי יעד שכוללים את כל טווח הגילאים, כדי לגוון את מקום העבודה. או השלכה של ניסיון עשיר וחוכמה של כוח העבודה המבוגר, עשוי לגרום לחללים ריקים של מומחיות ומיומנות אשר הכרחיות כדי לעמוד בתחרות.

כאשר מראיינים עובד מבוגר, האחראים על גיוס העובדים צריכים לנסות לשנות את דעתם ולהביט במועמדים אלו בראייה חדשה. אחרי הכל, מועמדים אפורי שיער מביאים לחברה את הכישרון והניסיון רב השנים שלהם, לצד יתרונות נוספים.

להלן 5 סיבות עיקריות לכך שחשוב לגייס עובדים מבוגרים שנמצאים מחוץ למעגל העבודה:

לעובדים מבוגרים יש פרספקטיבה ארוכת טווח

בניגוד לעובדים צעירים יותר, המשתמשים בהזדמנויות העבודה הראשונות שלהם כאבני פסיעה לשאיפותיהם הגבוהות יותר, העובדים המבוגרים רואים במקום העבודה השקעה לטווח ארוך ונשארים בו לאורך זמן. תחלופת עובדים נמוכה היא הוכחה לעובדים מעורבים ופרודוקטיביים, ועובדים מבוגרים יכולים להיות המפתח להצלחה בכך.

לעובדים מבוגרים יש קשרים תעשייתיים יקרים

"זה לא מה שאתה יודע, זה מי שאתה מכיר". המשפט הזה מאוד נכון כאשר לאנשים בתעשייה יש קשרים ארוכי שנים שהם מביאים איתם למקום העבודה, וזה משפר באופן משמעותי את הכניסה לשווקים פוטנציאליים. קשרים אלו יכולים לסייע למחלקות לחסוך זמן וכסף, ולהתרחב לשווקים נוספים.

עובדים מבוגרים משמשים תמיכה, מדריכים ומנחים את עמיתיהם הצעירים

עם שפע של ידע וניסיון, שיתוף בין דורי יכול לשמש כמקפצה לתחילת הדרך של העובדים הצעירים, כשהמבוגרים יותר יכולים לשמש להם מדריכים ומנטורים. זה יגביר את האפקטיביות ואת ההצלחה של העובדים הצעירים בארגון.

הטבות לעובדים מבוגרים אינן עולים יותר מאשר של עמיתיהם הצעירים יותר

על פי מחקרים, עובדים מבוגרים לוקחים פחות ימי מחלה ופחות נעדרים מהעבודה. אין להם ילדים קטנים לטפל בהם בבית, הם מסורים יותר ומשקיעים בעבודה בכל רגע נתון. העלויות של ההטבות הנלוות נותרות זהות לאחוז השכר לכל קבוצות הגיל .

עובדים מבוגרים יכולים להתחיל לעבוד מיד

מלבד הכשרה על תוכנות וטכנולוגיות חדשות, עובדים מבוגרים זקוקים למעט מאוד הכשרה כיוון שהם יודעים כבר את העבודה, בניגוד לעובדים מתחילים, והם יכולים להתחיל בעבודתם מיד.

הם עברו הרבה ומורגלים בשינויים, ולכן גם טובים יותר בהתמודדות עם שינויים מאשר עמיתיהם הצעירים. הם גם יכולים למעשה לספק רעיונות ופתרונות למצבי קיצון ואתגרים עסקיים אחרים.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה