5 טיפים להנעת העובדים לאחר החזרה מחופשה

5 טיפים להנעת העובדים לאחר החזרה מחופשה

חופשת הקיץ הארוכה כבר כמעט כאן והורים רבים יוצאים לחופשה מהעבודה כדי לבלות עם ילדיהם בתקופת זו

שיתוף
חופשה בתשלום לעובדים

חופשה בתשלום לעובדים

למרות שהורים עובדים לרב לא יוצאים לחודשיים שלמים של חופש מהעבודה, גם תקופה של שבועיים רצופים בהם הם מבלים בבית, בחוץ, באטרקציות, מלונות, ונופש בחו"ל, מרחיקה אותם באופן קיצוני מהעבודה ומסדר היום הקבוע והפרואקטיבי שלהם.

לאחר חופשה כזו, בה נעדרתם מהעבודה למשך ימים ארוכים, אין ספק שלא פשוט לחזור לעבודה, להתחיל מחדש מהיכן שהפסקתם, לעבוד בקדחתנות שוב על פרויקטים ומשימות ולאמץ שגרת עבודה אינטנסיבית ודינמית.

להלן 5 עצות להנעת העובדים חזרה לעבודה לאחר חופשת הקיץ:

בלו זמן איכות עם הצוות

הסיבה העיקרית העומדת מאחורי המלנכוליה שלאחר חופשת הקיץ, היא המחשבה כי כל הכיף נגמר ומה שעומד לפנינו הוא רק עבודה קשה. לכן, חשוב שלא לשוב לשגרת העבודה לאחר החופשה, בבת אחת, אלא לחזור לכך בהדרגה.

הידיעה המנחמת אולי היא, שיתר העובדים חשים בדיוק כמותכם, ואף הם מתקשים להתמודד עם סיום הכיף והשלווה וכניסה חזרה לעבודה. לכן, בילוי עם הצוות בחברה יכול להפוך את הסוגיה הקשה למשותפת, וכל אחד יוכל לקבל תמיכה בעניין מחבריו.

קיימו פגישת צוות עם כל העובדים והושיבו אותם יחד בחדר ישיבות המאובזר בכיבוד ושתיה. בקשו מכל הנוכחים לספר לכולם מה הם עשו בחופש, כיצד בילו ומה היתה ההרפתקה הכי מסעירה שחוו בחופשה. בלו בנעימים עם חברי הצוות, התכבדו באוכל ובשתיה ושתפו חוויות שיסכמו את תקופת החופש, ויניעו את הצוות חזרה לעבודה.

הקרנת סרטי חופשה

רעיון נחמד למימוש בפגישת הצוות שלעיל, הוא לצלם במהלך החופשה ולערוך סרטון וידאו משעשע שיסכם את המקומות בהם ביקרתם עם המשפחה או החברים במהלך החופש. את הסרטון כל אחד יקרין בתורו על המסך בחדר הישיבות, כך שכולם יוכלו ליהנות מהסרטונים ולצחוק יחד.

להתחיל מחדש באופן חיובי

חופשה זה כמעט תמיד כיף, אבל גם בעבודה ובשגרה יש איזון מבורך. חשוב לזכור שהעבודה אינה רק משלמת עבורנו את השכר, היא תורמת להערכה העצמית שלנו, לתחושת ההישג, להתקדמות המקצועית, ואף לחיי החברה שלנו.
יש הרבה יתרונות לחזרה לעבודה וחשוב להפנות את חברי הצוות ליתרונות אלו. במפגש עם חברי הצוות חשוב שמנהל משאבי אנוש יפגין אמפתיה לקושי להיפרד מהחופשה, ויזכיר במקביל את יתרונות החזרה לעבודה.

הזכירו לעובדים את המטרה הגדולה

כאשר העובדים שלך עזבו את העבודה ויצאו לחופש, הם השאירו את האתגרים והקשיים שלהם מאחור, וכאשר הם שבים לעבודה כעת, הקשיים ממתינים להם שוב. אם זה תלונות של לקוחות, פרויקטים עם דד ליין קשיח, רגולציה באישור מוצר, ועוד. חשוב שתשוחחו עם העובדים שלכם ותזכירו להם את המטרה הגדולה, על אף הקשיים והאתגרים. מה שהם צריכים לשמוע עכשיו הוא איך העבודה הקשה וההתמודדות שלהם הן חלק מהשגת מטרות גדולות בהרבה, וכיצד המאמצים שלהם משתלבים ותורמים להצלחת החברה.

גרמו להם להרגיש חשובים

תחושת החשיבות העצמית היא אחד הצרכים האנושיים הבסיסיים ביותר, אך למרבה הצער גם כזה שרק מעטים זוכים לקבל. מרבית העובדים זכו ל"בוסט" של פרגון ואהבה מצד בני משפחותיהם וחבריהם במהלך החופשה, וכעת הם חוזרים לסביבה פחות מחבקת. ביכולתכם כמנהלים לשנות את זה. "חבקו" את העובדים בדברי הוקרה והערכה ושבחו אותם על תרומתם לחברה. הזכירו להם כמה הם חשובים לחברה ולכם, וכמה אתם שמחים שהם חזרו מהחופש ותוכלו כעת להמשיך לעבוד יחד על פרויקטים חדשים שיאפשרו גם את הקידום האישי שלהם.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה