5 דרכים לנהל כוח עבודה נייד

5 דרכים לנהל כוח עבודה נייד

למרות הסערות הכלכליות העולמיות, הצמיחה עדיין מתרחשת בחזית העולמית

שיתוף
ניידות גלובלית

ניידות גלובלית

חברות מתרחבות לאזורים חדשים ומעמיקות את נוכחותן. בניית כוח עבודה מוכשר במהירות וביעילות, אף פעם לא היה פשוט, אך להזיז את הכישרון שלך להיכן שהוא הכי נחוץ, זה מוסיף מורכבות חדשה ומסובכת. במיוחד בעידן בו התחרות על כישרונות ומיומנויות בשיאה.

אם מצרפים את כל אלו יחד, מובן כי צריך להתמקד בניידות כחלק מאסטרטגיית ניהול הכישרונות שלך. בין אם בארץ ובין אם בחברות בין לאומיות, ניידות היא חלק מהאסטרטגיה של משאבי אנוש כיום.

5 דרכים אפקטיביות לניהול כוח עבודה נייד:

מקד את כוח העבודה לעתיד

אסטרטגיית הכישרונות של מנהלי משאבי אנוש צריכה להתמקד מאוד בעתיד, בהתאם לתכניות העתידיות של החברה: האם יש תכניות להרחבת החברה? האם יש שווקים בינלאומיים להתרחב אליהם? אם כן, יש לתכנן כוח עבודה מוכשר מראש, כדי להגיע לשם בזמן. סביר להניח שתכללו בעתיד משימה בינלאומית והתרחבות לשווקים חדשים ויש להיערך לכך.

פיתוח  רשת יורשים מקומית

מה שמאפשר לארגון להצליח במיקומים חדשים אינו רק עניין של שליחת קבוצה נבחרת למשרדים החדשים, היתרון העיקרי של אסטרטגיית ניידות גלובלית היה היכולת לפתח יורשים מקומיים. חשוב להבין כי אסטרטגיות הניידות הגלובלית השפיעו באופן חיובי על שמירת כישרונות קיימים, גידול בעסקים חדשים, וכן ביצועים פיננסיים מוצלחים ביותר.

שימור כישרונות בארגון

שימור כישרונות הופך להיות מורכבת ומאתגר יותר, כאשר כוללים רילוקיישן. האתגר הוא לא רק ברילוקיישן של כוח העבודה, אלא לשמור על העובדים מאושרים בסביבת העבודה החדשה, שמהווה אתגר מרכזי. איבוד כישרונות, במיוחד לפני חתימת החוזים, יכול להיות הרסני. חשוב לטפל בשימור הכישרונות וטיפוחם בטרם הולכים לחתימות ולמעבר למיקום החדש. חשוב לקחת בחשבון גם את הנושא של התרבות הארגונית, אשר עשוי להיות שונה בחו"ל, ולאפשר לכל העובדים להיערך לכך.

להתרכז ברצון המשותף

לא כולם יהיו מוכנים או מסוגלים לעבור לחו"ל או לנסוע לעתים קרובות כפי שידרשו. לכן, חשוב להתרכז באלו שכן יכולים ושיש להם רצון משותף לעבור לחו"ל או לנסוע הרבה. וודאו כי הדלת תישאר פתוחה עבורם גם כשהם יחזרו, כך מותג המעסיק יישאר חזק וחיובי.

לעובד שלך שחוזר יש כעת ניסיון בינלאומי, כך שהרבה לפני שהוא חוזר מומלץ להתחיל לעבוד על מנת להקל לא רק את החזרה שלו אלא את שימורו בחברה. נהלו היטב את הצמיחה המקצועית שלהם על מנת שלא תאבדו אותם לטובת מתחרים.

תרבות 24 שעות ביממה

חיבור והישרדות האינסופית של מקום העבודה החדש משתלבת עם ההתרחבות העמוקה לכלכלה עולמית, מה שאומר שזרמים של כישרון ינועו קדימה ואחורה לפי הצורך. במצב זה, יש שורה אחת שאינה ניתנת לערעור: תרבות החברה. חשוב לטפח תרבות חברה אידאלית המספקת חווית עובד מצוינת וששווה לעבוד בה.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה