שיתוף

אתם צריכים לאייש משרה בדחיפות, או אפילו כמה משרות: תהא הסיבה אשר תהא, בין אם זה משום שחלק מהעובדים לא מעוניינים לחזור מהחל"ת, או משום שבמהלך משבר הקורונה נאלצתם לפטר חלק מהעובדים, או שהם התפטרו בשל הרעת תנאים וכעת אתם צריכים לאייש את המשרות שהתפנו.

הדבר הגרוע ביותר שאפשר לעשות במצב כזה הוא לגייס עובדים ולהתפשר על מועמדים מתוך לחץ.

גיוס בתוך לוחות זמנים צפופים מדי גורר איתו במקרים רבים גיוס שגוי. וגיוס שגוי מגדיל משמעותית את עלויות הגיוס משום שבתוך זמן לא רב תצטרכו לצאת לגיוס נוסף. יתרה מכך, גיוס שגוי אף מעכב את השלמת המשימות והשגת היעדים.

כמעט בכל פעם שמנהלי משאבי אנוש מחפשים נואשות עובדים בתוך טווח זמן מיידי, בפרט כשמדובר בבעלי מיומנויות ספציפיות, הנטייה הטבעית היא לדלג על חלק מהתהליך ממוקד התוצאות של גיוס יעיל. ובכך, למעשה, מוותר מנהל משאבי האנוש על גיוס המועמד הנכון והמתאים ביותר.

גיוס שגוי גורר איתו שרשרת של טעויות, עיכובים בפרויקטים, ובסופו של דבר גורם יותר נזק לארגון מאשר מביא תועלת.

להלן 3 טיפים שיאפשרו לגיסי את המועמד המתאים תוך הימנעות מגיוס שגוי:

1 מצאו מועמד שמבטא מטרות תעסוקה ארוכות טווח:

העסקת מועמד שיש לו יעדים ברורים לטווח הארוך תהיה בסופו של דבר חסכונית יותר עבור החברה, גם אם הגיוס יקח קצת יותר זמן מהנדרש לחברה באותה נקודת זמן.

הרעיון הוא לגייס מועמד שמגיע מתוך כוונה להישאר בחברה במשך שנים ולא כמה חודשים.

פרט לעובדה שגיוס חוזר ידרוש עוד עלויות ויהיה יקר יותר, עדיף להעסיק עובד שנשאר בחברה גם לאחר שתקופת רכישת הניסיון שלו בהליכי החברה הסתיימה.

2 נסו לאתר מועמד שפתוח לקבל ביקורת ולהשתפר:

עובד מצויין הוא עובד שרואה בטעויות הזדמנויות לצמוח. אדם שמוכן להודות בכישלונות ולעבוד על שיפור מיומנויות כדי להשתפר בעתיד.

עובד כזה, ללא ספק יהפוך לנכס גדול לחברה על פני זמן. איש אינו חסין מכישלון. העובדים הטובים ביותר עושים לפעמים טעויות ויעשו גם בעתיד. והעובדים שיודעים ללמוד מטעויות הם בעלי ברית הטובים ביותר של הארגון.

3 למרות לחץ הזמן, נסו להקדיש זמן כדי להכיר את המועמד לעומק:

אין די בכך שהמועמד עשה את שלו כדי ללמוד על החברה. מנהל משאבי האנוש חייב לברר פרטים נוספים על המועמד לפני שמגייסים אותו.

חשוב להבין מה מניע אותו, ממה הוא מתלהב, ובעיקר, מה יוצר אצלו מוטיבציה להיות טוב יותר.

תובנות אלו יכולות לסייע בזיהוי אסטרטגיות שניתן יהיה ליישם בעתיד, שהן הרבה מעבר לשימור העובד, כמו למשל לסייע לעובד לצמוח ולהתפתח.

בסיכומו של דבר צריך לזכור כי העובדים הם אבני הבניין החשובות ביותר של הארגון והתורמים הגדולים ביותר להצלחת החברה. ההישג שלהם הוא גם ההישג של החברה. לכן חשוב מאוד להעסיק את האנשים הנכונים ביותר.

כנס קהילת הגיוס 2022

אין תגובות

השאר תגובה