שיתוף

יש דרכים רבות לעודד מוטיבציה, אבל אחת המרכזיות והחשובות בהן היא להעניק לעובדים גמול עבור השקעה שהם משקיעים במשימות שלהם, מעבר לציפיות שהוגדרו על ידי הארגון.

הענקת הטבות לעובדים שעושים מעל ומעבר למחויבות למשימה כפי שהוגדרה על ידי הארגון, יכולה להיות דרך יעילה ומועילה להכיר במסירות של עובדים אלה ואף לעודד מוטיבציה של עובדים אחרים.

הענקת הטבות אלו מאפשרת למנהלי משאבי האנוש להוכיח את מחויבותם לטפח תרבות של מצוינות ומסירות לארגון.

כאמור, תמריצים אלה לא רק מתגמלים עובדים יוצאי דופן, אלא גם מניעים אחרים לשאוף לרמות דומות של מחויבות, ובסופו של דבר מועילים למשימת החברה ולהצלחתה הכוללת.

להלן 10 סוגי הטבות שהארגון יכול להציע לעובדים שמשקיעים בעבודתם מעבר למה שמצופה מהם:

1 בונוסים תלויי משימה:

עובדים שמשקיעים מעבר לציפיות, יכולים לקבל בונוסים מיוחדים מבוססי משימה. בונוסים אלה יהיו קשורים להגשמת מוצלחת של מטרות הארגון הקשורות למשימה.

2 הזדמנויות לפיתוח מקצועי:

יש להשקיע בצמיחתם של עובדים מסורים על ידי מתן הזדמנויות להכשרה מתקדמת, הסמכות והשתתפות בכנסים בתעשייה. תמיכה בפיתוח המקצועי של העובדים ממחיש את המחויבות של הארגון להתקדמות הקריירה של העובדים.

3 סידורי עבודה גמישים:

להציע לעובדים שמגלים מחוייבות גדולה לארגון, את הגמישות לבחור את שעות העבודה, ואת אפשרויות העבודה מרחוק לרבות מספר הימים בהם הם יעבדו מהבית. גמישות זו יכולה לעזור להם לאזן בין העבודה לחיים האישיים ולשמור על רמת המחויבות הגבוהה שלהם.

4 ימי חופשה נוספים:

ניתן לתגמל מחויבות יוצאת דופן עם חופשה נוספת בתשלום. מתן ימי חופשה נוספים מכירים בעבודתם הקשה ומציעים להם הפסקה ראויה להטענת מצברים.

5 אופציות למניות או מענקים תלויי הון:

חשוב לתת לעובדים המחויבים לארגון, חלק בעתידה של החברה על ידי הצעת אופציות או מענקים תלויי הון. זה מגיבר את המתאם בין האינטרסים שלהם לבין ההצלחה ארוכת הטווח של הארגון.

6 הזדמנויות לתפקידי ניהול ומנטורינג:

מבין העובדים שמשקיעים מעל ומעבר לציפיות, יש לזהות את אלה שיש להם כישורי ניהול (ושמעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול).

זה מאפשר לזהות את מנהלי העתיד הפוטנציאליים בתוך הארגון ולספק תוכניות חונכות או הכשרה לתפקידי ניהול כדי לעזור להם להמשיך ולפתח את כישוריהם.

7 תוכניות הכרה בהישגים:

יש ליישם תוכנית רשמית להכרה בהישגים המציגה את תרומותיהם של העובדים כמו למשל עובד החודש. הכרה במסירות העובדים בפומבי יכולה לעורר השראה באחרים.

8 יתרונות בריאות ואיכות חיים:

יש לשפר את הטבות הבריאות של עובדים שמשקיעים מעבר לציפיות, על ידי הענקת תוכניות ביטוח בריאות, מנוי לחדר כושר, מתקני כושר במשרדי החברה וכו.

9 שירות קהילתי מותאם למשימה:

רצוי לעודד עובדים המשקיעים במשימות שלהם מעבר לציפיות, להשתתף בפרויקטים של שירות קהילתי הקשורים למשימת הארגון. יש לתת להם חופשה בתשלום עבור עבודתם ההתנדבותית.

10 פרויקטים ושיתופי פעולה מיוחדים:

יש לערב עובדים מסורים המשקיעים מעל לציפיות מהם, בפרויקטים בעלי השפעה רבה או בשיתופי פעולה עם מחלקות אחרות. המומחיות והמסירות שלהם יכולים להיות מכריעים בהתמודדות עם אתגרים מורכבים ובהשגת אבני דרך חשובות הקשורות למשימה.

 

כנסי משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה