נורית קרוק-זילחה: ישנה חשיבות רבה להטמעת נושא הבריאות בארגונים

נורית קרוק-זילחה: ישנה חשיבות רבה להטמעת נושא הבריאות בארגונים

נורית קרוק-זילחה מנהלת משאבי אנוש בחברת סרגון מספרת על תמיכת החברה בפעילויות ספורט אינטנסיביות ותזונה בריאה לעובדים

שיתוף

"חברת סרגון מעודדת עובדים לבריאות ולספורט ומפעילה כמה תכניות מסובסדות לשם כך." אומרת נורית קרוק-זילחה, מנהלת משאבי אנוש בחברת סרגון "בסרגון ישנן קבוצות ריצה עם מאמן בין פעם לפעמיים בשבוע. העובדים והמנהלים משתתפים בתחרות הריצה "מהר לעמק" ואנו מספקים הנחות לבריכת שחיה, ארוחות בריאות לעובדים ומקלחות בבניין החברה לטובת עובדים שרצים או מגיעים לעבודה באופניים."

סרגון שמה דגש רב על פעילות ספורטיבית וחיים בריאים לעובדיה ומנהליה. בקיץ הקרוב החברה תקיים תחרות ספורט בין העובדים ועידוד עובדים לפעילות וכושר באמצעות אפליקציית WELLTIKA שתסייע בניטור ומדידת פעילויות הכושר של העובדים. המערכת של WELLTIKA אידיאלית למדידה וניתוח פעילויות העובדים וליצירת תחרויות ספורט בחברה.

נורית קרוק-זילחה עוסקת בתחום משאבי אנוש וגיוסים בסרגון מזה 11 שנה. לפני כשנתיים היא מונתה לתפקיד מנהלת משאבי האנוש הגלובלית של החברה

"התחלתי בניהול הגיוס והתעסוקה וקיבלתי אחריות גלובלית." מספרת קרוק-זילחה "בסרגון יש כיום יותר מ- 1000 עובדים, 300 יושבים במטה החברה בישראל והשאר פועלים ביותר מ- 40 מדינות המחולקות לחמישה אזורים: אירופה, אמריקה הלטינית, אפריקה, אסיה, והודו. סרגון היא חברה ישראלית ציבורית הנסחרת בנאסד"ק ובבורסה הישראלית."

ממה נובעת חשיבות עידוד הבריאות בסרגון?

"אנחנו בחברה מאוד מאמינים ב"נפש בריאה בגוף בריא". חלק גדול מאנשי ההנהלה עוסקים בפעילות ספורטיבית קבועה שהיא יותר מתחביב בלבד. יובל ריינה מנהל המוצרים בחברה הוא אצן אולטרה-מרתון. אני בעצמי רצה חצי מרתון ומנכ"ל החברה, עירא פלטי רוכב על אופניים ושוחה באופן קבוע."
"התפישה שלנו היא שאנשים העוסקים בספורט הם אנשים שיש להם מטרה. בנוסף, הפעילות מהווה שינוי מסביבת עבודה דינמית ורווית אתגרים יומיומיים. מספיק שעה שעה וחצי ביום של פעילות גופנית אפילו כשהיא מחולקת במהלך השבוע, מאפשרת לנו להיות מרוכזים יותר, רגועים יותר ומסייעת גם בשמירה על אורך חיים בריא." 

אילו פעילויות ספורט ובריאות אתם מטמיעים בחברה?

"הקטע הקבוצתי מאוד עוזר בספורט, הוא נותן מוטיבציה. בסרגון אנו מנהלים קבוצות ספורט כגון: קבוצת כדורגל, קבוצת כדורסל וכן סבסוד חדרי כושר. יש לנו מקלחת בחברה מאובזרת ומושקעת מאוד עבור העובדים, כיוון שאנחנו קרובים לפארק הירקון ואנשים מגיעים לעבודה עם אופניים או ברגל ויכולים להתקלח ולהתחיל את היום רעננים."

"אנחנו משתתפים במרוצי שליחים כגון 'תנ"ך-תש"ח' שהיה באוקטובר. משתתפים בתחרויות ריצה גדולות כגון 'מהר לעמק' בצפון, כשהקונספט הוא לקחת אתגר ולחלק אותו לקבוצות בחברה. אם אני אגיד לך "בואי נרוץ 220 ק"מ" תגידי לי שזה בלתי אפשרי, אבל אם נחלק את זה בין האנשים בחברה כשכל אחד נותן את הקילומטרים שלו לעניין, נוכל לצלוח את האתגר. החיבור הבין אישי הוא קריטי כי כל אחד תלוי בשני. במרוץ השליחים למשל, ברגע שאחד מסיים השני אמור להחליף אותו זה מרוץ שליחים שנמשך 24 שעות. כשכל אחד מאיתנו נותן את המקסימום עבור הקבוצה על מנת שנצליח לסיים."

עובדי סרגון מירוץ תנ"ך-תש"ח
עובדי סרגון במירוץ תנ"ך-תש"ח

 

כיצד זה משליך על עבודת הצוות?

"המשימות בעבודה לעיתים נראות לנו בלתי אפשרויות אבל כשאתה מבסס את העובדה המשותפת על המרוצים בחברה ואתה יודע שיש לך קבוצת אנשים שאפשר לסמוך עליהם, שעובדים במשותף ויודעים מה היעד והיכן כל אחד משתלב ונותן את החלק שלו – אנו משיגים את היעד הזה במשותף. אין תחושה יותר כיפית מכך וזה משליך לחיים האמיתיים. אני גיליתי בשנים האחרונות שכוח של קבוצה הוא אדיר. אם תצטרכי לצאת בחמש בבוקר לרוץ סביר שלא יתחשק לך, אבל אם תדעי שמישהו מחכה לך שתרוצי איתו, תהיה לך מוטיבציה."

איך הספורט תורם לארגון כולו?

"אנשים שעוסקים בספורט חולים פחות. יש להם פחות בעיות גופניות וזה ניכר גם בבדיקות הדם. בנוסף כשעושים ספורט גם אוכלים יותר בריא וזה עוזר לארגון הנשען על אנשיו. אנחנו מספקים לעובדים במהלך השבוע פירות ודגני בוקר ומשתדלים שאורח החיים הכללי יהיה בריא. העובדים פחות חולים ופחות נעדרים מהעבודה וזה תורם לארגון. בארה"ב זה יותר קריטי כי יש למרבית העובדים שם ביטוחי בריאות, אבל גם אצלינו עם הספורט והתזונה הבריאה מצב הרוח הכללי משתפר. אנשים מגיעים עם פחות תסכולים וההתמודדות עם קשיים יותר טובה, גם המסוגלות לעמידה במצבים מאתגרים עולה בהתאם."

כשאתם מגייסים עובדים חדשים אתם מדברים על עניין הספורט?

"בהחלט כן. גם באירועי חברה גלובליים אנו מעלים את הנושא. יש לנו בסרגון רצי מרתון מאירופה וכשהם מציגים את העבודה שלהם הם מציגים את הפעילות הספורטיבית במקביל. כשאנחנו עושים כנסי מכירות פעם בשנה ומגיעים כל האנשים מהעולם , תמיד אנחנו משלבים בבקרים אירועי ספורט – הליכה, ריצה וטיולים המיושמים באופן קבוצתי."

מה לגביי הסדרי ביטוחי הבריאות שלכם לעובדים ולבני משפחותיהם?

"הנהלת החברה רואה חשיבות עליונה בדאגה לרווחת העובד, שלומו ובריאותו ולכן החליטה לצרף את עובדיה לביטוח בריאות. החברה נושאת בעלות הביטוח עבור העובדים, ואף עלות הביטוח למשפחות העובד/ת הינה בעלות מסובסדת.
ביטוח הבריאות לו זכאים העובדים ובני משפחותיהם הינו מורחב וכולל כיסויים שונים, כגון: כיסויים למקרים קשים במיוחד (השתלות איברים, טיפולים מיוחדים בחו"ל, כיסוי לתרופות שאינן בסל התרופות); כיסוי לניתוחים בארץ ובחו"ל וכן כיסוי ההוצאות הכרוכות לקראת הניתוח; כיסוי לטיפולים אמבולטוריים (רופאים מומחים, השתתפות בהוצאות לבדיקות הריון, ריפוי בעיסוק, עקירות כירורגיות, ועוד); שירותים רפואיים שונים, כגון: ביקור רופא לילה, שירות לטיפולים פסיכולוגיים.

כמו כן, החברה מעודדת את עובדיה לעקוב אחר מצבם הבריאותי ולאבחן מחלות או סיכון להתרחשות מחלה מבעוד מועד. לשם כך, מממנת החברה לעובדים מעל גיל 40 בדיקות סקר תקופתיות שנועדו לאתר ולזהות מידת סיכון להיווצרות בעיה רפואית.
בדיקות הסקר כוללות למשל בדיקת רופא מומחה, בדיקות דם רחבות, בדיקות ראייה מקיפות, בדיקות לחץ תוך עיני, בדיקת שמיעה, א.ק.ג, תפקודי ריאה, בדיקת ארגומטריה, צפיפות עצם, ממוגרפיה ועוד. הבדיקות עצמן ותדירותן משתנות בהתאם למאפיינים אישיים, לרבות מין, גיל, השתייכות לקבוצות סיכון, רקע תורשתי. על כן, כל בדיקה הינה מותאמת אישית לעובד/ת ולצרכיו הספציפיים."

 

תחרות לעידוד הבריאות בארגונים של חברת WELLTIKA ב- 11 ביולי

חברת WELLTIKA מיישמת פלטפורמת הבריאות המתקדמת, משיקה את תחרות ה- WELLNESS השנתית לארגונים לעידוד העובדים לשמירה על כושר ושיפור הבריאות.
התחרות יוצאת לדרך ב- 11.7.2016 ונמשכת כשבועיים עד ל-31 לחודש. ארגונים המשתתפים בתחרות, נרשמים במערכת המקוונת של WELLTIKA ומקבלים אפליקציה ייחודית לארגון שלהם, מעוצבת על פי טעמם ונושאת את לוגו החברה, כך שכל עובד בארגון מוריד את אפליקציית הארגון למכשיר הנייד שלו והופך באופן מידיי למשתתף מטעם הארגון.
ארגונים המעוניינים להירשם לתחרות, מוזמנים להיכנס לאתר WELLTIKA ולהצטרף. הפלטפורמה קלה להטמעה ונוחה לשימוש ומאפשרת לארגונים לנהל את תכניות ה wellness שלהם, לתגמל את העובדים על ביצועי הספורט ולחזק את מעורבות העובדים בחברה.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה