לקראת סוף השנה: זה הזמן לשנות את מודל הערכת הביצועים שלכם

לקראת סוף השנה: זה הזמן לשנות את מודל הערכת הביצועים שלכם

במקום לעבור אחורה על כל מה שהעובד עשה לאורך השנה, יש לעבור איתו על הביצועים העתידיים

שיתוף
מודל סקירת ביצועים

מודל סקירת ביצועים

ארגונים נאבקים עם מודלי ביצועים לא יעילים במשך עשרות שנים. אסטרטגיה שעובדת? שקלו פלטפורמת משתמש.
זה לא נדיר שלקראת "עונת ביקורת הביצועים" בסוף השנה, העובדים לחוצים ומתוסכלים. כמעט כל מי שמשתתף בסקירת ביצועים אינו מרוצה מהתהליך.

Deloitte ערכה לאחרונה מחקר של יותר מ -1,000 ארגונים שבהם המשיבים דירגו את ניהול הביצועים שלהם. התוצאות הראו, כי אנשים שנסקרו מאוד לא אהבו את התהליך, אך 86% מהנשאלים אמרו כי הם ממשיכים להשתמש בדירוגי ביצועים.

לדירוגים אלה יש היסטוריה ארוכה: מערכות ביקורת ביצועים מסורתיים נוצרו בשנות ה -70, והן עדיין בשימוש נרחב למרות השליליות כלפיהן מאת עובדים, מפקחים ואנשי משאבי אנוש כאחד. נראה ש"התרבות "הכללית משתנה בכמה תחומים.

הטעות של מבט אחורה במקום קדימה

בעידן שבו הזריזות היא בראש סדר העדיפויות ו "משאבי אנוש אג'יליים" מאתגרים אנשי מקצוע רבים בתחום, יש להסתכל על תעשיית פיתוח תוכנה כהשראה. "ניהול ביצועים" מסתכל אחורה על העבודה שאדם עשה שנה קודם לכן, ולא על מה שיעשה קדימה, בשנה הבאה. שיטה זו לא תעזור לעובדים, לצוותים ולארגונים לעמוד ביעדים הדחופים בחודשים הקרובים. מה שיעזור להם הוא מערכת לבדיקת הביצועים, אשר עוקבת אחר חמש השיטות המומלצות הבאות:

צפייה לפני העתיד

סקירת ביצועים אידאלית לוקחת בחשבון את המטרות והאסטרטגיות של החברה, ומציגה כיצד היכולות והמיומנויות הייחודיות של העובד יכולות להשיג את המטרות הללו. כיוון שהעובדים ממשיכים ללמוד על העבודה, המנהלים צריכים גם לבחון את הכישורים שהעובדים שלהם צריכים לרכוש. לאחר מכן, הם יכולים למקם את העובדים בתפקידים הרצויים, כדי להגיע למטרות אלו כאשר תהיינה הזדמנויות.

לכלול טכנולוגיה תומכת

הדחיפה ליצור חברות זריזות פירושה, כי העבודה מושגת לעתים קרובות ע"י צוותים של עובדים המשתפים פעולה ביניהם כדי לעמוד ביעדים העסקיים. זה כבר לא מספיק שמנהלים יהוו את המקור היחיד של משוב העובדים, ומערכות כגון Quantum Workplace, Standout ו 15Five מאפשרות לחברי הצוות להשאיר הערות ומשוב.

לעשות דברים קלים ומהנים

מרסר דיווח כי 47% מהמנהיגים בתחום משאבי אנוש הסיקו כי הטכנולוגיה הדיגיטלית תהפוך לחלק חיוני באסטרטגיית העובדים שלהם ב -12 החודשים הקרובים. זה רעיון טוב לנצל את הטכנולוגיה לעשות "רענון" במודל העברת הביצועים כפי שהוא מבוצע כיום, ולספק להם חוויית משתמש נהדרת על מנת להרוויח את האמון שלהם והקניית הרגלים חדשים.

להיות חסכוניים

מערכות ניהול הכישרונות המורכבות ביותר עשויות להימשך עד שנתיים עבור מחלקות משאבי אנוש ומחשוב. בינתיים, פלטפורמות מבוססות אינטרנט יכול להיות מוטמעות תוך כמה שבועות, ועובדים יכולים לגשת אליהם מכל מקום בו יש להם Wi-Fi.

חברות קטנות יותר מעולם לא היו היעד עבור מערכות ניהול ביצועים, אולם ספקים המספקים אפשרויות מנוי פשוט ובמחירים סבירים, מספקים פתרונות מצוינים. כיום, קל יותר מתמיד למצוא פתרון שמתאים לכל תקציב.

אירועים מקצועיים למנהלי משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה