לא שילם שכר מינימום, הפריע למפקח וישלם 14 אלף שקל

לא שילם שכר מינימום, הפריע למפקח וישלם 14 אלף שקל

חברת מחסני מזון ג'ברי נחשדה כי מפרה את חוק שכר המינימום ולא שיתפה פעולה עם פקחית משרד התמ"ת

שיתוף
משרד התמת

הפרה של חוק שכר המינימום והפרעה למפקחת משרד התמ"ת, אלה שתי העבירות בהן הואשמה חברת מחסני מזון ג'ברי, שבין היתר מפעילה מחסן מזון בכפר ריינה שבצפון. בית הדין האזורי לעבודה בנצרת הרשיע את החברה ואת שלושת מנהליה בהאשמות אלה.

מפקחת של משרד התמ"ת הגיעה לחברת מחסני מזון ג'ברי, כדי לבדוק חשדות שעלו נגד החברה ביחס לשכר המינימום. במהלך החקירה התבקשו המנהלים להגיע לחקירה ולהמציא מסמכים. המנהלים לא הגיעו לחקירות, לא מילאו אחר דרישות המפקחים, ולא הציגו את המסמכים הנדרשים להמשך החקירה.

לאחר מספר חודשים הוגש כתב אישום מתוקן על ידי עורך הדין  רנין יעקב מנסור בו יוחסו למנהלי החברה עבירות על שכר המינימום ובנוסף גם עבירות של הפרעה למפקח.

עורכת הדין אנט שקורי פליישמן ממשרד התמ"ת, אמרה כי ישנה חשיבות חברתית בשיתוף פעולה של מעסיקים עם מפקחי משרד התמ"ת. מדובר בבסיס חוקי המגן ומבטיח את זכויות העובדים. לדבריה, מנהלים המפריעים לעבודת המפקחים יגרמו בסופו של דבר לכתם פלילי, לאחר שיואשמו בעבירה פלילית. יחזקאל אופיר, מנהל אגף האכיפה, ברך את בית הדין לעבודה על ההכרה כי לאגף האכיפה חשיבות סמכותית לשם מיצוי זכויות עובדים. בנוסף, לדבריו החלטת בית הדין מחזקת את המפקחים המגיעים לבתי עסק על מנת לאכוף את החוק ולהגן על העובדים.

על החברה שהורשעה במקרה זה הוטל קנס פלילי של 14 אלף שקלים. בנוסף, על כל אחד מהמנהלים הוטל קנס של 5,000 שקלים או עשרה ימי מאסר בפועל. כן התחייבו שלא לעבור על כל הוראותיו וסעיפיו של חוק שכר המינימום, התחייבות בסך של 14 אלף שקלים למשך שלוש שנים.

חוק שכר המינימום מפרט את זכויות העובד לקבלת שכר מינימום, התעדכן מעת לעת. החוק כולל סעיפים המפרטים את החוק ביחס לאוכלוסיות עובדים שונות – כגון עובדים במשרה חלקית, בני נוער, עובדים בעלי מוגבלויות ועוד. החוק כולל תקנות שונות, למשל תקנה המחייבת את המעסיק לפרט בתלוש המשכורת של העובד את שכר המינימום המגיע לו לפי חוק.

כנס משאבי אנוש כנס קהילת הגיוס השנתי 2021

אין תגובות

השאר תגובה