שיתוף

תחלופת עובדים גבוהה נחשבת לגרועה כמעט תמיד, עבור כל ארגון. זה יכול להוביל לביצועים באיכות נמוכה ואי השגת מטרות במקום העבודה. כמו כן, אין ודאות כי כל תפקידי החברה ימולאו מדי יום, עסקים נאלצים לגייס ולהכשיר עובדים חדשים ללא הרף.

החיסרון הנפוץ של תחלופת העובדים הוא עלויות גבוהות. זה יקר יותר לאבד עובדים ולגייס חדשים מאשר לשמור על עובדים קיימים.

כיצד אם כך ניתן למנוע תחלופת עובדים גבוהה, בשנת 2017?

גמישות בעבודה

היו גמישים עם העובדים שלכם. כאשר אנו חושבים על גמישות בעבודה, אנו מקשרים אותה לעבודה מהבית. גמישות בעבודה מתרחשת גם כאשר מנהלים בכירים מאפשרים לחברי הצוות לעבוד מכל מקום, גם מבתי קפה, מחו"ל, ומהבריכה. אנשים מרגישים מחויבים לייצר תוצאות טובות יותר כאשר הם מקבלים את האוטונומיה לעבוד על פי הזמן והסביבה שבה הם פרודוקטיביים ביותר. גמישות פונה במיוחד לכוח העבודה של הדור הצעיר – דור המילניום.

בדקו את הצוות שלכם

בדקו את חברי הצוות שלכם. האם אנשי הצוות שלכם נלהבים בעבודה? סימנים של מעורבות צוותים מתקשרים בדרך כלל לשימור עובדים, יצירתיות בקרב עובדים, והשתתפות הצוות בפעילויות שלאחר העבודה. אינדיקטור בולט נוסף של מעורבות בחברה הוא חוסר בתלונות על עומס העבודה. כאשר העובדים שלכם מרגישים שהם ממלאים תפקיד משמעותי בצמיחה של החברה, תמיד תוכלו לצפות לשירות טוב ורווחי יותר.

מלאו את ציפיות העבודה

חשוב למלא את ציפיות העבודה של העובדים שלכם. אחת הסיבות לכך שחברות מתמודדות עם תחלופת עובדים גבוהה היא, שהם מובילים את העובדים לכיוונים מרוחקים מתיאור העבודה הראשוני שלהם. העובדים מצפים לעבוד בתפקיד אליו גויסו ולעתים הם מגלים בהמשך שעליהם להתמודד עם תחומי אחריות שאינם במסגרת התפקיד שלהם. כאשר תחומי אחריות אלו אינם עומדים בקנה אחד עם נקודות החוזק והאינטרסים שלהם, הם עשויים לאבד את המוטיבציה לעבודה.

עודדו איזון בין העבודה לחיים הפרטיים

עודדו את האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים. בדקו האם ההנהלה שלכם מכבדת את האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים? האיזון בין עבודה לחיים חשוב יותר לעובדים מאשר מה שרב המנהלים עושים כדי לגרום לזה לקרות. הקפידו לזהות סימנים של שחיקה בקרב הצוות שלכם מוקדם ככל האפשר. בדקו אם חברי הצוות לעתים קרובות עצבניים, פחות אנרגטיים, ונעדרים מהעבודה לעתים קרובות. אם התשובות לשאלות אלו הן כן, עליכם לעשות משהו עם סגנון הניהול שלכם. אפשרו לעובדים שלכם לקחת יום חופש ולנוח, כדי שישובו לעבודה רעננים יותר.

דאגו לבריאות העובדים

הציבו בסדרי העדיפויות המרכזיים שלכם את נושא בריאות העובדים. לא כל החברות מציעות הטבות בריאותיות לעובדיהן ולכן זה מסביר מדוע עובדים עשויים לצאת לחפש הזדמנויות טובות יותר. אם הארגון שלכם לא יכול להרשות לעצמו לשלם עבור תחזוקת הבריאות של העובדים, נסו לפחות לשלב הטבות בריאותיות כתגמול על ביצועים.

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה