זה הזמן להציב מטרות יחד עם העובדים

זה הזמן להציב מטרות יחד עם העובדים

הצבת מטרות עבודה יחד עם העובדים תיצור חוויה של אחריות, מעורבות ומחויבות לעבודה

שיתוף
מטרות העבודה

מטרות העבודה

מבחינת הצבת מטרות לעובדים, אין שום סיבה שהמנהל ינסח בעצמו את המטרות ויתקשר אותם לעובדים לאחר מכן. הדרך הטובה ביותר להגדיל מעורבות היא להציב את המטרות הללו יחד.

כשאתה כמנהל, לוקח את הזמן ומקציב מחשבה עמוקה להגדיר את המטרות עבור העובדים זה מסייע לך להגדיל את התפוקה של כוח העבודה שלך, תוך שיפור שביעות הרצון של העובדים. עובדים טובים רוצים לעשות טוב עבור החברה, אבל אולי לא תמיד יודעים בדיוק מה צפוי או מה יהיה המועיל ביותר. הגדרת מטרות מעבירה את הציפיות הללו למשימות קלות להבנה, אשר יכולות להקל בהתאמת המאמצים.

כיצד להציב מטרות יחד עם העובדים?

יעדי העובדים שנקבעו על ידי העובדים עצמם יתקבלו בברכה על ידם ויעשו ביתר קלות ומוכנות. חשוב שתשב עם עובד אחד על אחד כדי להגדיר את המטרות שלו. זה יאפשר לך לספק לכל עובד ייעוץ והדרכה שמתאימים לו ולמשימותיו, תוך מתן אפשרות לעובדים להציב בעצמם את הגדרת המטרה בפועל. חשוב להיזהר מביקורת על העובדים או תחקור המטרות שלהם, כיוון שהתנהגויות שלו עשויות להרתיע עובדים ויסכלו את המאמצים שלך.

עזרו לעובדים לראות את התמונה הגדולה

העובדים לא תמיד מבינים את כל מה שקורה בחברה ואת כל התמונה הגדולה שאתם המנהלים רואים, כיוון שהם עסוקים בחלק שלהם במערך הכולל ומרוכזים במשימות שלהם. כאשר אתה יושב עם העובדים כדי להגדיר מטרות, זו הזדמנות לעזור לעובדים לראות את התמונה הגדולה בצורה ברורה יותר ולשקף להם אותה וכן ולזהות בדיוק כיצד העבודה שלהם משתלבת בכך. הבנת האופן שבו תפקידם ופעולותיהם משפיעים על הארגון, עשויים להניע ולהגדיל את מאמציהם לעבודה.

וודאו שהמטרות מושגות בטווח זמן

בזמן קביעת המטרות, יש להציב לוחות זמנים ברורים ולקיים מעקב סביר אחריהם כדי לוודא שאתם עומדים במשימות. יש לעקוב אחר ההתקדמות במטרות תוך הגדלת הערך של המטרות שנקבעו לארגון. קביעת לוחות זמנים מחזקת את המחויבות של העובדים למטרות ולהקים ציר זמן להשגתם.

דגש על שיתוף פעולה, לא תחרות

בעוד שתחרות יכולה להיות מועילה בכמה היבטים של חיי העבודה, עדיף להתמקד בשיתוף פעולה כשמדובר בהגדרת המטרות של הפרט. חשוב להציג בפני העובדים כיצד המאמצים שלהם לתרום לטובת החברה בכללותה יכולים לייצר חשיבה פרודוקטיבית יותר בתחרות קטנה על מטרות. עובדים עם תפקידים דומים עומדות דומות וודאי חולקים גם מטרות דומות במונחים של משך הזמן ורמת הקושי והם בהחלט יכולים לשתף פעולה כדי להשיג את חלקן יחד.

ספקו הכרה ותגמול

על העובדים להשיג את מטרותיהם בדרכים שמתאימות לרמות הקושי של המטרות. בונוסים והטבות יכולים לעזור לעובדים להרגיש טוב לגבי ההישגים שלהם, תוך דחיפה המוטיבציה לקראת הסבב הבא של המטרות. אי-מתן תגמול לעובדים בכלל או מתן תגמולים שאינם מספיקים עלול לגרום לעובדים להרגיש מיואשים ולהשפיע על נאמנותם.

אין תגובות

השאר תגובה