שיתוף

לתרבות הארגונית של החברה יש השפעה רבת עוצמה, בין השאר על הפרודוקטיביות ועל חווית העובדים.

התרבות הארגונית יכולה להשפיע על היקפי המכירות, על התוצאות העסקיות של הארגון, על היכולת של ארגון לגייס עובדים, על מורל של העובדים ועוד.

תרבות ארגונית חיובית ומוצלחת מושכת אל החברה את הטובים שבטלנטים, כמו גם לקוחות טובים שיעשו עסקים עם החברה לאורך זמן.

בנוסף, תרבות ארגונית חיובית ומועילה מעודדת את העובדים להיות פרודוקטיביים וחיוביים יותר בעבודה תוך הפחתת שיעורי התחלופה.

כאמור, תרבות ארגונית חיובית יכולה להוות את הבסיס לגיוס טלנטים מבוקשים. ולאחר גיוסם יש את חווית הקליטה וחווית העובד על פני זמן.

חווית עובד חיובית היא למעשה אחד היסודות החשובים של תרבות ארגונית חיובית. כאמור, אותה חווית עובד מתחילה כבר בעת היותו של העובד מועמד, וממשיכה דרך קליטתו, שימורו לאורך זמן ועד לרגע עזיבתו את החברה.

חווית עובד חיובית משפיעה ישירות על ביצועיהם של העובדים ועל מותג המעסיק. אבל חשוב מכול: זהו אחד ממרכיבי המפתח בתרבות הארגונית של החברה.

יש כיום חשיבות רבה לכך שארגונים ינהלו את חווית העובד בצורה אסטרטגית. בין הסיבות המרכזיות לכך ניתן למנות את העובדה שכל בדל חוויה של העובד בארגון מגיע מהר מאוד אל הרשתות החברתיות.

הכוכבים שהארגון שואף לגייסם, מודעים היטב להלך הרוח של עובדים בכל חברה ולטיב חווית העובד שלהם. פרט לכך, הטלנטים המבוקשים יעדיפו להצטרף לארגון שהתרבות הארגונית שמיושמת בו בפועל, תואמת את ההבטחות.

השקיפות חסרת התקדים שארגונים חיים בה כיום, הודות לרשתות החברתיות, לא מאפשרת להם להסתתר מאחורי מותג מעסיק ומוניטין מהעבר.  

מסקר שערכה חברת הסקרים האמריקאית גאלופ עולה, כי כ-27% בלבד מהעובדים בארה"ב (פחות משליש) השיבו 'מסכים מאוד' על השאלה האם הם מאמינים בערכים של הארגון שלהם.

כדי להשיג תרבות ארגונית חיובית שהינה מושרשת היטב בחווית העבדים ומקיימת את ההבטחות שהארגון מבטיח למועמדים (בנוגע לתרבות הארגונית) צריכה להתקיים תקשורת פנים ארגונית פתוחה וכל אחד מהעובדים והמנהלים צריך להרגיש חופשי  לחלוק את הערכים והאמונות שלו, כמו גם את הביקורת שיש לו על הדרך בה מתבצעים הדברים בחברה.

כאשר חברה מבססת תרבות ארגונית חיובית חזקה, העובדים מרגישים מוערכים ויש להם שליטה, לפחות במידה מסוימת, על עבודתם. כלומר, הם לא מרגישים חסרי אונים.

בין אם זה בנוגע לעבודה מהבית, לבחירת הפרויקטים שהם שותפים להם או חווית העובד במסגרת תפקיד חדש, עובדים שמרגישים מוערכים ויכולים לקבל החלטות משיגים רמת ביצועים גבוהה יותר.

תרבויות ארגוניות חיוביות, מועילות וחזקות, גם מאפשרות לעובדים הזדמנויות לצמוח. תרבות ארגונית שמאפשרת לעובדים לצמוח, מהווה את הבסיס לעידוד המוטיבציה לעובדים, מה שמשפר את הביצועים שלהם.

יסוד חשוב נוסף שמאפשר לקיים תרבות ארגונית חיובית וחזקה הוא האפשרות ליישם בפועל את מטרות הארגון ועקרונות מיתוג המעסיק, בכל אחד משלבי מחזור החיים של כל עובד. הכוונה היא לביטוי באמצעות הנורמות התרבותיות שפותחו כחלק מניהול החברה והשגרה שלה.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה