6 קורסים חשובים לכל מנהיג

6 קורסים חשובים לכל מנהיג

6 סוגים של הכשרות ותמיכה בכישורים שמנהלים צריכים לעבור

שיתוף
פיתוח והכשרת מנהלים

פיתוח והכשרת מנהלים

כולם מודעים כיום לחשיבות של למידה ופיתוח אך לא כל המעסיקים תומכים בכך. על פי הלשכה האמריקנית לסטטיסטיקה של עבודה (the U.S. Bureau of Labor Statistics), מעסיקים עם פחות מ-100 עובדים סיפקו רק 0.8 שעות (זה רק 12 דקות) של אימון למנהלים לכל שישה חודשים. ארגונים עם 100-500 עובדים סיפקו רק 0.9 שעות (6 דקות) של אימון באותו טווח זמן. מדוע זה? הסיבה מספר אחת היא עלויות.

בין אם מדובר בעסק קטן או חברה גדולה, מעסיקים פעמים רבות מסתכלים רק על העלויות של האימון מבלי להסתכל על החזר על ההשקעה. זה לא תקין. הדרכה היא השקעה בעובדים שלך והתשואה היא פרודוקטיביות טובה יותר, שיעורי שימור גבוהים יותר עבור כישרונות מובילים, ויצירת תרבות למידה.

כאשר יש לך מבנה ארגוני שהולך מלמעלה למטה – חשוב על הפירמידה עם המנכ"ל בראשה, ואז ניהול הביניים, ואח"כ העובדים הקבועים אשר ממלאים את הרוב. זה הרוב שדוחף את העסק קדימה. זהו ביטוי נפוץ ומוכר: "העובדים עוזבים מנהל לא חברה", ועל ידי אימון מנהלים אלו בצורה יעילה יותר, תוכל לסייע בהורדת תחלופת העובדים. למעשה, סקר גאלופ קבע, כי מדי שנה עלות עובדים מנותקים לכלכלה בארה"ב נאמדת בכ- 370 מיליארד דולר, והסיבה העיקרית לאובדן הפרודוקטיביות היא ניהול לקוי.

אילו סוגים של אימון מנהלים צריכים?

הצעד הראשון הוא לגלות היכן הנושאים החשובים בניהול עובדים שמצריכים הכשרה. יצירת סקר תשובות אנונימיות מכל העובדים היא התחלה טובה. העובדים יחושו תחושת ביטחון טובה יותר ופחות סביר שיפגעו כאשר הסקר אנונימי. על ידי כך שתשאלו את העובדים היכן הם מרגישים ניהול לקוי וחסר תקבלו תשובות שיספקו לכם מידע לגבי תחומי האימון הנדרשים למנהלים שעשויים להיות מועילים.

6 התחומים המובילים הדרושים באימון מנהלים הם:

פיתוח מנהיגות – קיום פגישות יעילות והרחבת יכולת הביצוע.

תקשורת – תקשורת מילולית, כתיבה עסקית, פתרון סכסוכים ומשא ומתן.

מניעת הטרדות – הכשרה לאיתור, טיפול ומניעת הטרדות מיניות ולא מיניות.

ארגון – ניהול זמן, אופן האצלה וניהול פרויקטים.

גיוון – בחינת הטיות בגיוס, לימוד אפשרויות גיוס מגוון יותר, עידוד הגיוון בארגונים והכללה.

ניהול ביצועים – בניית צוותים חזקים, סקירות ביצועים של עובדים, הגדרת יעדים.

מהי הדרך הטובה ביותר להתחיל להציע אימון?

ישנן מספר דרכים להפעלת תוכנית הכשרה. לדוגמה, אם החברה היא קטנה יותר, כנראה שהמנהלים בה לא עברו הכשרה ופיתוח מקצועי לניהול צוות. כך מיקור חוץ של קטעי וידאו, יועצים, וקורסים מקוונים הם אפשרות טובה.

האפשרויות בעידן הטכנולוגי המתקדם בו אנחנו חיים כיום הן כמעט בלתי מוגבלות. ישנם משחקים רבים ויישומים שניתן להשתמש בהם כדי ללמוד מיומנויות חדשות . שקלו את כלל האפשרויות המקוונות שיש לאינטרנט להציע מבחינת הכשרת ואימון מנהלים. מלבד זה, חשוב שהמנהלים יזכו גם לקורסים פרונטליים ואימון אחד על אחד, כדי לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. זכרו, כי ככל שהניהול יהיה מיטבי ואיכותי יותר, כך העובדים יזכו ויעבדו טוב יותר, השימור שלהם יהיה גבוה יותר ובסופו של דבר החברה כולה תרוויח.

דבר נוסף שחשוב לזכור הוא, כי מנהלים צריכים הכשרה מתמשכת, לא חד פעמית בכיתה. אדם שומר מידע על ידי חזרה ואימון. בקשו משוב מתמשך הן מהמנהלים המקבלים את ההכשרה והן מעובדי המנהלים, כדי להבטיח שהאימונים יעילים.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה