שיתוף

אין זה סוד כי לחברות בעלות ביצועים גבוהים יש צוותים בעלי ביצועים גבוהים. אך כיצד ניתן לבנות צוות כזה בחברה שלך?.

להלן 8 יסודות לבניית צוות עובדים חזק ואיכותי:

התחילו עם רעיונות הליבה

ראשית עליך לברור את רעיונות הליבה של החברה שלך, את החזון שלה והערכים המהותיים. אם המשימה העיקרית של החברה היא לספק מוצרים בזמן, העובדים יפעלו לפיתוח מוצרים על בסיס הערך הזה, כלומר לא יתעכבו על מוצרים שהפיתוח שלהם ארוך וממושך, אלא יחפשו פתרונות פונקציונליים מהירים וטובים.

פיתוח מיומנויות מנהיגות

חשוב להבין כי מנהיגות היא מיומנות שניתן ללמוד ולשפר. זה חל על כל הרמות והפונקציות של המנהיגים בארגון שלך. נסו לקיים מפגשים מעשיים ללימוד יסודות מנהיגות, שיספקו למנהלים בחברה כלים בהם הם יכולים להשתמש באופן מידי בעבודה.

כוונו לשיפור מתמיד

ישנן טכניקות לשיפור עבודה רבות ומגוונות שם בחוץ, אולם אחת הטכניקות הטובה והמומלצת ביותר היא הדרכה לעובדים, פיתוח וקידום שלהם. הדרך לשיפור מתמיד היא לפתח את העובדים כל הזמן.

ניתוח וצמצום טעויות

גם בקבוצות החזקות ביותר, אנשים עושים טעויות. לכן זה חיוני שיהיה תהליך זיהוי וניתוח טעויות, על מנת ללמוד מהן ולהשתפר להבא. ישנן מתודולוגיות רבות לניתוח טעויות שאנשים עושים, כאשר הגישות המתקדמות מתמקדות לא רק בתהליך אלא גם באנשים – בפרט. המפתח הוא להכיר ולכבד את האופן שבו אנשים חושבים – ולתת לאנשים את הכלים להתעלות מעל גבולות אלה.

התמודדות עם בעיות מורכבות ע"י שיתוף פעולה

צוותים בשיתוף פעולה יכולים לסייע בפתרון של בעיות תפעוליות מערכתיות ולפעול לביצוע שינויים להעלאת פרודוקטיביות. אחד היתרונות הגדולים ביותר של גישה זו המבוססת צוות , הוא הדין והחשבון. זה לא מנהלים שדורשים שיפורים, אלא חברי הצוות – ולהם קל ונוח יותר לדווח ולשתף.

העצמת רעיונות העובדים

לעתים קרובות, המחסומים ליישום רעיונות גדולים הוא המנהלים. מנהלים צריכים לעבוד כדי לוודא שעובדים מונחים ומעודדים להעלות רעיונות ולפתח חדשנות, וכן להביא את הרעיונות הללו לחיים.
כאשר העובדים רואים הזדמנות אמיתית, הם יכולים לקפוץ על ההזדמנות לשפר את מוצרי ושירותי החברה. זה יקרה רק במקום עבודה שמעודד את העובדים לפיתוח רעיונות חדשים.

הקשיבו לצוות וספקו משוב

חשוב לעקוב אחר מצב הרוח והפעילות של הצוות. לבקש מהצוות קלט על הביצועים, הערכים, האיכות, המנהיגות, ועוד. כל דבר שיש לו השפעה ישירה על ההצלחה שלהם.
חשוב לעקוב אחר הביצועים והעמידה במשימות של הצוות, ולספק להם משוב הן על ההצלחות והן על החולשות, כדי שידעו לתקן.

היו עקביים

אנשים צריכים לראות כי השינויים אינם זמניים או חד-פעמיים, אלא חלק מתהליך שיפור מתמשך. ככל שיבוצעו שינויים טובים יותר והם ייושמו בפועל ולטווח הארוך, כך יותר אנשים ישאפו להשתתף בשיפורים ובמתודולוגיות חדשות.


אירוע משאבי אנוש 20-21.12.2021

כנס הגיוס השנתי 2021
כנס רווחה וחווית עובד 2021
כנס ההדרכה והלמידה 2021
באנר כנס דיני עבודה

אין תגובות

השאר תגובה